Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 9041
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Warszawa/Jelenia Góra: Jeleniogórzanie uczestniczyli w wizycie prezydenta USA

Piątek, 7 lipca 2017, 16:02
Aktualizacja: Sobota, 8 lipca 2017, 12:02
Autor: JT
Warszawa/Jelenia Góra: Jeleniogórzanie uczestniczyli w wizycie prezydenta USA
Fot. Użyczone
Na zaproszenie senatora Krzysztofa Mroza oraz Fundacji Inicjatyw Młodzieżowych jeleniogórzanie mogli wziąć udział w pierwszym publicznym wystąpieniu prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w dniu 6 lipca 2017 roku w Warszawie. Z naszego regionu wyjechały dwa autokary z ponad setką chętnych osób.

- Cieszę się, że tak wielu jeleniogórzan zdecydowało się skorzystać z mojego zaproszenia i pojechać do Warszawy zwiedzić parlament, oraz wysłuchać przemówienia Donalda Trumpa – powiedział senator Krzysztof Mróz.

Rano uczestnicy wyjazdu na zaproszenie senatora Krzysztofa Mroza zwiedzili budynek parlamentu. Mogli zobaczyć m.in. salę plenarną sejmu i senatu. Zapoznali się ze specyfiką pracy parlamentarzystów. Poznali historię parlamentaryzmu w Polsce oraz procesu legislacyjnego. Następnie uczestnicy udali się na plac Krasińskich na spotkanie z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem.

Od wczesnych godzin porannych w kierunki placu Krasińskich zmierzały nieprzebrane tłumy ludzi. Nie wszystkim udało się wejść na sam plac. Cześć osób wystąpienie Donalda Trumpa musiało oglądać na telebimach rozstawionych na pobliskich ulicach. Na placu Krasińskich prezydenta Donalda Trumpa witały najwyższe władze państwowe na czele z prezydentem RP Andrzejem Dudą, premier Beatą Szydło, członkami rządu, liderami wszystkich partii politycznych, parlamentarzystami oraz licznie zgromadzonym korpusem dyplomatycznym. Donald Trump został entuzjastycznie powitany przez Polaków. Obaj prezydenci złożyli kwiaty pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego oddając hołd wszystkim bohatersko poległym warszawiakom. Przemówienie prezydenta Donalda Trumpa było pełne odniesień do polskiej historii. Zostało ono owacyjnie przyjęte przez zgromadzonych.

- Jestem pod dużym wrażeniem przemówienia Donalda Trumpa. Nie tylko jego odniesienia do polskiej historii, ale także słowa o zapewnieniu bezpieczeństwa militarnego i energetycznego dla państw naszego regionu zasługują na uznanie – dodał senator Krzysztof Mróz.

Po zakończeniu głównych uroczystości na placu Krasińskich uczestnicy udali się na błonia Stadionu Narodowego. Odbył się tam piknik wojsk polskich i amerykańskich. Imprezę otworzył Minister Obrony Narodowej Antoni Maciarewicz.

Na piknik licznie przybyli warszawiacy z całymi rodzinami oraz uczestnicy spotkania z Donaldem Trumpem na placu Krasińskich. Wszyscy do późnych godzin wieczornych mogli brać udział w różnych przygotowanych atrakcjach oraz koncertach. W ramach pikniku odbyła się prezentacja sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu zarówno wojsk polskich jak i amerykańskich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (110)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
76
Plac Ratuszowy
8%
Plac Piastowski
54%
Wolę miejskie parki
38%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group