Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3279
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórzanie szeroko otworzyli serca dla potrzebujących i pospieszyli z darami

Wtorek, 14 maja 2013, 9:53
Aktualizacja: Środa, 15 maja 2013, 7:06
Autor: Angela
Jelenia Góra: Jeleniogórzanie szeroko otworzyli serca dla potrzebujących i pospieszyli z darami
Fot. Organizator
Niemal sześćdziesiąt worków z odzieżą dla dzieci, kobiet i mężczyzn, sporo żywności, sprzętu AGD i RTV oraz zabawek zebrali organizatorzy akcji "Podaj dalej – dobro powraca", zorganizowanej w miniony weekend (11–12.05) w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Jeleniej Górze. Ci, którzy nie zdążyli się włączyć do akcji, a mają coś do oddania, w dalszym ciągu mogą to zrobić.

- Nasza akcja zakończyła się  wielkim sukcesem – piszą organizatorzy, którzy chcą pozostać anonimowi. - To jest  kolejny dowód, na to, że wśród nas jest wielu dobrych ludzi, czułych na potrzeby innych. Na nasz apel i prośbę o pomoc odpowiedziało wielu ludzi oraz kilka firm, które w ramach naszej akcji przeprowadziły zbiórkę  darów u siebie i delegaci przywozili je do nas. Tym sposobem zebraliśmy 59 worków z odzieżą. Dostaliśmy też ubranko do chrztu oraz do komunii świętej. Było też obuwie dla dużych i małych. Darczyńcy  ofiarowali także  mąkę, cukier, olej, płatki śniadaniowe, czekolady, konserwy oraz  sporo mleka w proszku i kaszek dla dzieci i niemowląt, środki czystości i chemii gospodarczej, pościele, wózki dla dzieci, łóżeczko, suszarkę  do bielizny, dwa żelazka, czajnik bezprzewodowy, odkurzacz, rower, telewizor. Otrzymaliśmy także  kilkaset pluszowych maskotek, zabawek, układanek, gier, kloców, puzzli, sporo książeczek dla dzieci, albumów, atlasów, kolorowanek. Są też  kredki, plastelina, wycinanki – wymieniają organizatorzy.

Podczas akcji  gość honorowy, prezes Spółdzielni Socjalnej "Patron" w Jeleniej Górze Konrad Sikora poprowadził gościnnie wykład na uczelni, a 7-letni Mateuszek, chłopiec po ciężkiej chorobie nowotworowej, częstował studentów WSM  cukierkami i dziękował za przekazanie na jego ciągle potrzebną rehabilitację 1% podatku w rozliczeniu rocznym.
Mateusz otrzymał od studentów dyplom dla najdzielniejszego chłopca oraz puzzle ufundowane przez organizatorkę akcji.

- Dodatkowo Mateuszkowi zostaną przekazane zabawki ofiarowane przez wspaniałego 13-letniego Wiktora i jego mamę Bożenę – informują organizatorzy. Przekazali oni na akcję  bardzo dużo zabawek Wiktora, książek czy albumów, ale mieli jedno życzenie - aby wskazana przez nich część tych ofiarowanych zabawek została przekazana komuś wyjątkowemu. Wspólnie wybrany został przez nich właśnie Mateuszek, który mimo choroby jest stale uśmiechniętym i pogodnym chłopcem sprawiającym, że nawet  bardzo ciemne chmury zaczynają jaśnieć i pojawia się  słońce – dodają.

Odzież, obuwie oraz  żywność, środki czystości i chemii  gospodarczej oraz sprzęt AGD i RTV, a także mleka i kaszki dla dzieci, zostały już wczoraj (12.05) późnym wieczorem zapakowane, zawiezione i przekazane do Spółdzielni "Patron".

Zabawki natomiast zostaną posegregowane według przydatności odpowiednio do wieku dzieci i następnie będą ofiarowane - zgodnie z planem akcji - z okazji Dnia Dziecka.
Wcześniej udało się  przekazać  potrzebującym jedną  pralkę i jedną lodówkę. - Tych sprzętów jednak  nadal bardzo  potrzeba – informują organizatorzy. Niezbędne są także kuchenki. Z uwagi na fakt, że akcja ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i wiele osób pytało nas o kolejny termin informujemy, że dary nadal można przekazywać dla potrzebujących w siedzibie Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Jeleniej Górze przy ul. Cieplickiej 180 w godzinach urzędowania uczelni. Można też tam pozostawić namiar telefoniczny do siebie, gdyby potrzebny był transport.

- Za udostępnienie miejsca na zorganizowanie akcji i dalszą  pomoc serdecznie dziękujemy Wiesławowi Marczyk, rektorowi Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Jeleniej Górze. Szczególnie serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom  za każdą  przekazaną  rzecz. Drodzy Państwo dokonaliście cudu. Sprawiliście, że życie innych będzie trochę  bardziej ciepłe, syte, a Dzień Dziecka będzie bajkowo - kolorowy. Dziękujemy z całego serca. Prosimy nie wyrzucajcie całych i dobrych rzeczy - rozejrzyjcie sie  wokół - tam obok jest ktoś, kto może tego bardzo potrzebować. Jeśli nie widać takiej osoby - przekażcie instytucjom opieki społecznej  lub  na takie zbiórki jak nasza. Życie bywa zaskakujące. Role mogą  się odwrócić  i to my darczyńcy dziś możemy jutro sami  potrzebować pomocy – dodają organizatorzy.

Akcja zorganizowana z okazji Dnia Dziecka była kolejnym działaniem przy Wyższej Szkole Menadżerskiej w Jeleniej Górze. Poprzednio społecznicy zbierali żywość i koce dla psów ze schroniska dla zwierząt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
903
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group