Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4787
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jeleniogórzanie kochają nad życie Edytę Geppert

Środa, 14 stycznia 2009, 21:26
Aktualizacja: Czwartek, 15 stycznia 2009, 21:47
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Jeleniogórzanie kochają nad życie Edytę Geppert
Fot. TEJO
– Pani Geppert, to się nie sprzeda! – bardzo przekornie zaśpiewała dziś znana artystka jedną ze swoich piosenek. Bilety na koncert gwiazdy różnych pokoleń sprzedały się jak świeże bułeczki, a fani nagrodzili występ Edyty Geppert owacją na stojąco.

Komplet sprzedanych biletów do sali Jeleniogórskiego Centrum Kultury na długo przed dzisiejszym recitalem znanej piosenkarki świadczy o jej niesłabnącej popularności. Choć swoje największe przeboje: „Kocham Cię, życie”, czy też „Zamiast” wylansowała kilkanaście lat temu, wciąż trzyma formę i zaskakuje nowymi piosenkami z niekoniecznie bardzo lirycznego, wręcz mistycznego kręgu. Nie mogło zabraknąć także czardasza z racji pochodzenia piosenkarki: jej mama była Węgierką.

Edyta Geppert, wsparta przez swojego impresario, a prywatnie męża, Piotra Loretza, oczarowała jeleniogórską publiczność. – Edyta powitała państwa, jak na nią, bardzo wesoło – powiedział Piotr Loretz po lirycznych piosenkach zaśpiewanych jako preludium koncertu. W pozostałym czasie artystka sięgnęła do archiwum polskiej piosenki odświeżając świetnie utwory do tekstów Mariana Hemara. Dziś już zapomniane, ale wciąż aktualne, z pogranicza dzieł kabaretowych, a do tego w świetnej aranżacji Krzysztofa Herdzina, który wirtuozowsko akompaniował piosenkarce na pianinie.

Publiczność nagrodziła Edytę Geppert owacją na stojąco, a oklasków po wyczekiwanym i zaśpiewanym na bis utworze „Kocham cię, życie” nie było końca. Edyta Geppert jeszcze raz bisowała żegnana gromkimi brawami.

Wieczór poświęcony był także promocji najnowszego krążka E. Geppert „Nic nie muszę – 25-lecie”, wydanego z racji ćwierćwiecza artystki na muzycznej scenie. Płyta została nagrana przy udziale 60-osobowej orkiestry. Dzisiejszy występ to jednak nie koniec spotkań jeleniogórzan z artystką: jutro, o godz. 18 w salonie Empik-u przy ul. 1 Maja opowie o sobie i swojej twórczości opowie sama piosenkarka. Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
195
Jest nowy
9%
1-5 lat
12%
5-10 lat
18%
10-20 lat
44%
pow. 20 lat
17%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group