Sobota, 31 października
Imieniny: Augusta, Krzysztofa
Czytających: 5913
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeleniogórzanie głosują w drugiej turze (aktualizacja)

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 24 maja 2015, 12:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 maja 2015, 9:42
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (24.05) od godz. 7.00 trwa „dogrywka” w wyborach prezydenckich. Głosować można do godz. 21.00, wkrótce potem poznamy pierwsze nieoficjalne wyniki głosowania. Tymczasem, trwa cisza wyborcza, jeleniogórzanie podobnie jak przed dwoma tygodniami dosyć licznie odwiedzają swoje lokale wyborcze.

Osoby, które biorą udział w wyborze Prezydenta RP zazwyczaj podkreślają, że jest to ich obowiązek. - To bardzo ważne, żeby pójść do głosowania. Wybieramy naszą przyszłość. Wybory prezydenckie są równie ważne, jak parlamentarne i samorządowe – we wszystkich biorę udział – powiedział mieszkaniec Zabobrza Paweł Skórzyński.

Nie wszyscy jednak wierzą w siłę swojego głosu. - Mój głos nic nie zmieni, zbyt wiele osób decyduje się pozostać w domu, ale głosuję, żeby później mieć prawo do narzekania – powiedział przedstawiciel młodego pokolenia, który chciał pozostać anonimowy.

Aby głos był ważny, należy postawić znak „X” przecinający się w kratce przy nazwisku jednego z kandydatów. Postawienie znaków „X” w kratkach przy obu kandydatach powoduje, że głos jest nieważny.

Frekwencja na godz. 12.00 w okręgu nr 2 obejmującym powiat bolesławiecki, powiat jeleniogórski, powiat kamiennogórski, powiat lubański, powiat lwówecki, powiat zgorzelecki oraz miasto Jelenią Górę na prawach powiatu wyniosła 13,89 proc., a w samej Jeleniej Górze 14,76 proc.

Z kolei do godz. 17.00 w naszym okręgu głos oddało 35,47 proc. uprawnionych do głosowania, a w stolicy Karkonoszy frekwencja wyniosła 38,75 proc.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group