Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5800
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeleniogórskie limeryki: słowne wybryki

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 23 maja 2009, 8:45
Aktualizacja: 8:46
Autor: rylit
Fot. rylit
Grzegorz Żak, autor książki „Limerykiem wokół Jeleniej Góry” nie tylko przedstawił swoją twórczość literacką, lecz także śpiewał i grał na gitarze.

Pozycję G. Żaka, zgorzelczanina z pochodzenia, wydało Wydawnictwo AD REM. Spotkanie promocyjne odbyło się wczoraj w cieplickim Hotelu Caspar.

Autor przedstawił szereg limeryków, do napisania których zainspirowała go Jelenia Góra i jej otoczenie. Grzegorz Żak także śpiewał akompaniując sobie na gitarze. Wykonywał piosenki własnego autorstwa. Opowiedział też, jak powstaje limeryk, rozbawiając tym zgromadzoną publiczność.

Limeryk to zabawny absurdalny, często frywolny utwór poetycki, mający często charakter igraszki słownej, dotyczącej konkretnej osoby lub miejsca, posiadający pięć wersów mających charakterystyczny dla siebie układ rymów.

Autor pochodzący ze Zgorzelca, absolwent AWF w Poznaniu, podróżnik, uwielbiający góry ale przede wszystkim poeta specjalizujący się w limerykach. Jego twórczość drukował, między innymi, „Przekrój”. Wydał szereg książek i zbiorów ze swoimi limerykami i wierszami. Pisze teksty do kabaretów, piosenek sam często występuje na scenie. Jest animatorem życia kulturalnego w Zgorzelcu i okolicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

piipi 23-05-2009 19:10
..konserwator zdarzen,..utrwalacz dymu,..partyzant konca wieku,. ponury grzybiarz,..wesoly zeglarz,.gorzysta niewatpliwy,..amator sledzi,..spostrzegacz,..podzegacz,..prowokator,..poeta podziemia, powazny humorzysta = Grzegorz Zak -*Fajny Mezczyzna. ~Grzesiek..dziekuje za zaproszenie ! Do naszego spotkania w "Chatce Gorzystow".Przybede z ..sledziem,a narazie wypadl mi znowu wyjazd. Przepraszam za moja nieobecnosc.*Pozdrawiam.piipi.
piipi 23-05-2009 19:13
..masz*fajne wlosy..jak zawsze !.
rymcycymcy 24-05-2009 0:38
Piipi ...może jesteś jedną z tych roześmianych dziewczyn na fotkach ? ;)
piipi 24-05-2009 10:53
..do - [~Rymcycmycy..]..NIE ! Jestem znowu w podrozy,ale organizuje juz w drugiej polowie czerwca wielkie "polowanie" na Grzeska ! Moze bede miala szczescie..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group