Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 2634
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórskie firmy na liście Diamentów Forbesa 2013

Wtorek, 26 lutego 2013, 8:22
Aktualizacja: 8:23
Autor: Manu
Zorka, Tauron Ekoenergia, PMPoland i JZO oraz Dr Schneider Automotive Polska z Janowic Wielkich – to pięć firm z regionu jeleniogórskiego, które znalazły się na ogólnopolskiej liście Diamentów Forbesa 2013. To ranking największych przedsiębiorstw, które najszybciej zwiększają swoją wartość.

Po raz siódmy redakcja miesięcznika „Forbes” we współpracy z wywiadownią BISNODE (d. Dun and Bradstreet Poland) opracowała ranking firm najszybciej zwiększających swoją wartość. Według zestawienia trzecie miejsce na liście z województwa dolnośląskiego i sześćdziesiąte piąte na liście ogólnopolskiej, to pozycje, na których znalazła się firma Zorka, którą doceniono w kategorii przedsiębiorstw, których przychody sięgają od 50 do 250 mln złotych.

W tej samej kategorii, na piąte miejsce z województwa dolnośląskiego i osiemdziesiąte czwarte ogólnopolskiej listy Diamentów Forbesa trafił zakład produkcyjny Dr Schneider Automotive Polska z Janowic Wielkich.

Na jedenastym miejscu w województwie i 146. w kraju uplasowała się spółka Tauron Ekoenergia. Z kolei firma PMPoland znalazła się na 22. w województwie i 319. w Polsce, a JZO na 26. miejscu w województwie i 504. miejscu ogólnopolskiej listy.

Lista Diamentów miesięcznika „Forbes” powstała na podstawie danych Wywiadowni Bisnode Polska, złożonych przez spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym w 2012 r. W ten sposób powstała baza firm, którym wywiadownia przyznała pozytywny rating wiarygodności. Firmy te musiały spełnić trzy warunki: wykazać się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych w latach 2009-2011; rentownością oraz wysoką płynność bieżącą i niezaleganiem z płatnościami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group