Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 4033
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórski pies Zwycięzcą Świata na wystawie w Budapeszcie

Środa, 22 maja 2013, 7:29
Aktualizacja: Czwartek, 23 maja 2013, 6:45
Autor: Mea
Jelenia Góra: Jeleniogórski pies Zwycięzcą Świata na wystawie w Budapeszcie
Fot. Marta Zglenicka
Na Światowej Wystawie Psów, zorganizowanej przez Federację FCI i Węgierski Związek Kynologiczny, gończy gaskoński Hugo Le Bleu Cardinalis (FCI) zdobył tytuł Zwycięzcy Świata w swojej rasie, w klasie psów dorosłych. – Jednocześnie Hugo uzyskał tytuł BOB, czyli najlepszego w swojej rasie – mówiła Marta Zglenicka z Jeleniej Góry, współwłaścicielka psa.

Na wystawie w Budapeszcie prezentowało się 18 tys. psów rasowych z całego świata. Ok. 700 pochodziło z Polski, a blisko 90 z nich zdobyło tytuły Zwycięzców Świata w swoich rasach w trzech klasach: juniorów, dorosłych i weteranów.

Czteroletni Hugo, który zdobył tytuł Zwycięzcy Świata w swojej rasie, pochodzi z najlepszej w Polsce hodowli pod Olsztynem Le Bleu Cardinalis. Gończy gaskoński to bardzo rzadka rasa, są to francuskie psy myśliwskie i jest ich w Polsce tylko ok. 60.

- Wraz z mężem cieszymy się bardzo z osiągnięć naszego psa i jesteśmy z niego dumni. Wystawa była dobrze zorganizowana, odbywała się w dużych halach i ringach. Atmosfera była bardzo przyjazna –powiedziała Marta Zglenicka.

Warto dodać, że największym sukcesem minionego roku Hugo był tytuł Zwycięzcy Świata Salzburg 2012. Ponadto jego osiągnięcia to m.in. zakończone dwa Interchampionaty C.I.B. oraz C.I.E., po raz trzeci Zwycięstwo Polski Poznań 2012, VDH-BUNDESSIEGER 2012 Dortmund, tytuły Championa i Grand Championa Czech oraz Champion CMKU oraz Championa Niemiec (VDH), tytuły Zwycięzcy Lipska, Drezna, i Turyngii 2012. Ponadto Hugo jest pierwszym podwójnym Interchampionem i podwójnym Zwycięzcą Świata w swojej rasie.

- Już planujemy kolejne wyjazdy na wystawy zarówno w Polsce, jak i za granicą m.in. w Niemczech, Czechach, na Słowacji i Litwie –dodała współwłaścicielka psa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
850
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
10 pytań do...
Moje ulubione jedzenie to... pyry z gzikiem
 
Edukacja
Festyn w KANS
 
Kultura
Urodziny Leniwca
 
Kultura
Tajemnice i Asterix
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group