Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9859
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórska młodzież zaprezentowała „Domówkę”

Poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 7:00
Aktualizacja: Wtorek, 4 kwietnia 2017, 7:59
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jeleniogórska młodzież zaprezentowała „Domówkę”
Fot. Tomasz Raczyński
Niedzielny wieczór (2.04) w Jeleniogórskim Centrum Kultury upłynął pod znakiem premiery spektaklu grupy STA–ART pt. „Domówka”. Młodzieżowy zespół prowadzony przez Łukasza Dudę po raz kolejny pokazał, że w jeleniogórskiej młodzieży drzemie ogromny potencjał i radość z możliwości współtworzenia kultury w Karkonoszach.

W „Requiem dla gospodyni” Wiesław Myśliwski sprawdza człowieczeństwo w konfrontacji z doświadczeniem śmierci. Jeleniogórska młodzież doskonale wkomponowała się w swoje role budząc zachwyt publiczności. Gromkie brawa zebrał m.in. Kirył Pietruczuk, dla którego był to drugi spektakl pod okiem Łukasza Dudy (poprzednio grał w „Kartotece”). - Ta rola była mi bardzo bliska, bo moi dziadkowie są ze wschodu. Często do nich jeżdżę, widzę jak się tam żyje, więc miałem doświadczenie z życia – wyznał młody aktor, którego jeleniogórzanie znają również z występów wokalnych. - Dzięki temu było mi łatwiej zbudować w miarę prawdziwą i wiarygodną postać, bo to jest też część mnie. W bardzo podobny sposób rozmawiam ze znajomymi – dodał Kirył Pietruczuk.

- Po raz pierwszy ze STA-ART'em postanowiłem zrobić spektakl, który jest całości oparty literacko. Postawiliśmy przed sobą bardzo wysoko poprzeczkę. Cieszę się z tego, że te osoby, które pracują już któryś rok na scenie, rozwijają się, rośnie ich potencjał. Dla większej części zespołu to był debiut na scenie, więc jestem dumny, że wyszli i poprowadzili ten spektakl od początku do końca. Cieszę się z ich emocji, tych nierówności i niektórych wpadek, które się w teatrze zdarzają – powiedział Łukasz Duda, reżyser spektaklu „Domówka”.

Zależało nam na tym, żeby poświęcić ten spektakl pamięci Marysi Oziemskiej, która współtworzyła z nami ten zespół – podkreślił Ł. Duda. W „Domówce”, która będzie również prezentowana jako impreza towarzysząca podczas zbliżającego się festiwalu PESTKA, wystąpili: Julia Byszkowska, Izabela Figa, Marta Kostoń, Julia Krynicka, Małgorzata Kukiel, Paulina Łobocka, Jagoda Maląg, Aleksandra Nizwald, Daniel Pawłowski, Kirył Pietruczuk, Iga Różalska, Szymon Stęchły, Pavel Tsurikov, Maciej Zawodny i Monika Załupska. Scenografia: Wiktor Szybałdin, Łukasz Duda. Opracowanie plastyczne: Magdalena Rzeszutek. Dźwięk: Robert Kuryś, Piotr Pawlak. Światło: Łukasz Izdebski.

Kto nie zdążył zobaczyć spektaklu podczas premiery lub chce obejrzeć sztukę po raz kolejny, ma okazję w najbliższą środę (5.04, godz, 18:00). Bilety w cenie 10 zł - do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13.00 - 18.00 oraz na dwie godziny przed wydarzeniem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group