Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6382
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórscy studenci dostali klucz do miasta

Czwartek, 16 maja 2019, 18:05
Aktualizacja: Sobota, 18 maja 2019, 7:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jeleniogórscy studenci dostali klucz do miasta
Fot. Tomek Raczyński
Dzisiaj (16.05) rozpoczęły się Juwenalia – tradycyjnie studenci rozpoczęli świętowanie od pochodu spod kościoła garnizonowego na Plac Ratuszowy, gdzie odebrali z rąk prezydenta klucz do miasta. Do soboty Jelenią Górą będą rządzić młodzi ludzie z trzech uczelni: Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Wrocławskiej.

Tradycją juwenaliowych pochodów jest to, że studenci przebierają się za różne postaci i przedmioty. Tym razem nie było narzuconego tematu (w poprzednich latach byli np. superbohaterowie), więc każdy mógł się wykazać inwencją twórczą.

Przebrałem się za toaletę - chciałem się dostosować do pogody. Stwierdziłem, że strój musi być naprawdę mocny, żeby dorównać temu, co jest nad nami - wyznał Arek Adamowicz z Uniwersytetu Ekonomicznego, który budził największe zainteresowanie wśród uczestników pochodu. Jak mówił z pełnym dystansem i humorem, na szczęście koledzy nie chcieli z niego skorzystać, a koleżanki - ma nadzieję, że zechcą. Oczywiście żartuję, ale chciałem wymyślić coś, czego nie było wcześniej i myślę, że to się udało.

Tegoroczny marsz odbył się przy wyjątkowo niskiej frekwencji, ale ci, którzy zdecydowali się wziąć udział - bawili się doskonale. Gdy przedstawiciele trzech uczelni dotarli na Plac Ratuszowy, czekał tam prezydent miasta, który wręczył młodym ludziom symboliczny klucz do miasta.

Mam nadzieję, że klucz wróci i mury miasta nie zostaną zniszczone - mówił z uśmiechem Jerzy Łużniak, który życzył uczestnikom wspaniałej zabawy i dobrej pogody.

Twoja reakcja na artykuł?

12
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
1
6%
Złości
4
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group