Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5048
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Jeleniogórscy policjanci ratowali turystę

Środa, 31 maja 2017, 16:34
Aktualizacja: 16:35
Autor: 112
Region: Jeleniogórscy policjanci ratowali turystę
Fot. Archiwum
Sierż. Edyta Wasilewska z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze oraz asp. sztab. Jan Szaciłło–Kulikowski z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze udzielili pomocy 30–letniemu turyście, który stracił przytomność. Do czasu przyjazdu karetki prowadzili akcję reanimacyjną, dzięki której przywrócili mu funkcje życiowe.

Do zdarzenia doszło 30 maja około godziny 17.00 w okolicy schroniska „Szwajcarka” w Górach Sokolich na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Policjanci wykonywali tam czynności służbowe. W pewnym momencie zostali zaalarmowani przez turystów i poproszeni przez nich o udzielenie pomocy leżącemu koledze.

- Okazało się, że 30-letni turysta spod Olsztyna będący w towarzystwie znajomych siedząc na ławce zasłabł, spadł z niej i uderzył się w głowę. Stracił przytomność. Na pomoc natychmiast ruszyli mu sierż. Edyta Wasilewska z KP II w jeleniej Górze oraz asp. sztab. Jan Szaciłło-Kulikowski. Policjanci rozpoczęli reanimację i powiadomili również pogotowie ratunkowe – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

- Dzięki reanimacji mężczyzna odzyskał funkcje życiowe i gdy pojawili się ratownicy był on już kontaktowy. Wieczorem po badaniach 30-latek wrócił do pensjonatu, w którym się zatrzymał - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group