Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6366
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeleniogórscy myśliwi świętowali hubertusa

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Wtorek, 13 listopada 2007, 10:09
Aktualizacja: 10:10
Autor: TEJO
Fot. JAN ROKOSZ
Symboliczne święto łowczych zakończyło sezon polowań. Dzień ich patrona przypada w dniu św. Huberta – 3 listopada, ale obchody odbywają się przez pierwszą połowę listopada.

Myśliwi z regionu jeleniogórskiego świętowali w miniony piątek. Uroczystą mszę w kościele w Starej Kamienicy celebrował duszpasterz myśliwych ks. Jan Nicko w asyście koncelebranta ks. Franciszka Wróbla. Homilię wygłosił ks. Czesław Misiewicz przypominając zebranym o św. Hubercie oraz o jego przesłaniach.

W uroczystości kościelnej wzięły udział poczty sztandarowe Polskiego Związku Łowieckiego z terenu Okręgowej Rady Łowieckiej w Jeleniej Górze oraz zespół sygnalistów myśliwskich „Durlakowe Rogi” z Kamiennej Góry.

– Sygnały: "Powitanie", "Wejście", "Chorał", "Marsz Hubertowski" wykonywane przez zespół i słowa uroczystego kazania ks, Czesława znakomicie oddały ducha łowiectwa, wzbudzając zadumę nad otaczającą nas rzeczywistością, sensem współistnienia człowieka z otaczającą nas przyrodą przypominając jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają tradycje i zwyczaje naszych przodków – informuje Jan Rokosz, jeleniogórski myśliwy.

W tym też duchu, swoje życzenia przekazali zebranym i wszystkim myśliwym okręgu jeleniogórskiego Starosta powiatu złotoryjskiego R. Raszkiewicz i Prezes ORŁ L. Hryciew.

Po uroczystej mszy, uczestnicy i zaproszeni goście spotkali się w Stanicy Myśliwskiej KŁ Jeleń z Jeleniej Góry w miejscowości Chromiec. W czasie spotkania Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej wyróżniono Henryka Szczyburę.
Po oficjalnych uroczystościach odbyła się biesiada myśliwska z tradycyjnym bigosem myśliwskim jako daniem głównym. Rolę gospodarza pełnili członkowie KŁ Jeleń z Jeleniej Góry.

W ostatnich obchodach hubertusa w Okręgowej Radzie Łowieckiej w Jeleniej Górze udział wzięli Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry oraz starosta złotoryjski Ryszard Raszkiewicz.
Uczestniczyli przedstawiciele władz łowieckich z terenu Jeleniej Góry: prezes Okręgowej Rady Łowieckiej Ludwik Hryciew, wiceprezes ORŁ Władysław Durlak, przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ w Jeleniej Górze Kazimierz Koncewicz oraz przedstawiciele Lasów Państwowych, myśliwi ich rodziny i znajomi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~kłusownik 13-11-2007 12:13
a gdzie się podział Towarzysz Józef SZ.
~PifPaf 13-11-2007 15:28
a na święcie Hubertausa był tez Hubert Papaj?? w końcu parton nie;)
~waja 13-11-2007 16:15
Pogratulowac dobrego samopoczucia mordującym dzikie zwierzęta dla przyjemności.
~ulyssenardin 15-11-2007 22:00
Jak czytam komentarze takie jak koleżanka waja pisze to mi się nie dobrze robi. Hipokryzja do kwadratu!! Jak myślisz wajo kto płaci rolnikom za szkody które dzikie zwierzęta wyrządzają w uprawach?? Kto wykłada karmę do paśnikach żimą?? Kto jest odpowiedzialny za wystawienie połowy straży łowieckiej i w dodatku za darmo?? Kto prowadzi inwentaryzacje zwierzyny?? Polski Związek Łowiecki!! Wkurzają mnie komentarze rubaśnej paniusi która napisze w internecie „gratuluje samopoczucia…”, „mordują zwierzęta”….. a potem jak nigdy nic idzie do Mc Donald’sa i wciąga hamburgery. A z kąt Mc Donald’s je ma?? Oczywiście paniuśia. prócz to, że nie odróżnia drzewa iglastego od liściastego, to jest w święcie przekonana, że wołowina rosła na drzewo!! Spadajcie wy na drzew, ekolodzy od siedmiu boleści, przenieście zwoje cztery litery poza miastem i nućcie się czegoś na temat przyrody a nie dyskovery oglądać!!
~dolny wiatr 15-11-2007 23:09
Spoko Ulysse, zawsze takie będą. A z resztą, jak my się prezentujemy......
~ben 1-09-2013 9:09
zawsze się zastanawiam jak widząc jakieś zwierzę można chcieć mu odebrać życie - co to by mi dało? moim zdaniem trzeba zakazać polowań,nie można zabijać tylko dla 'przyjemności' z zabijania (patrz polowania na ptaki), przecież nie jest tak że jak nie będą zabijać zwierząt , to będą zabijać ludzi. regulacją stanu zwierzyny zajmą się drapieżniki(wilki, rysie, pumy-teraz prawie juz wytępione jak wiele innych gatunków), ale dla najbardziej zawziętych myśliwych można wprowadzić taki model jak w wędkarstwie 'catch and release' czyli strzał nabojem usypiającym , zdjęcie z "upolowanym" zwierzakiem i z powrotem go do lasu .Strzelby takie już istnieją, nie są wcale drogie przy cenach tradycyjnych sztucerów, a zasięg mają taki jak broń gładkolufowa. nie będziemy pierwsi, bo bodajże Holandia zak

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group