Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 7837
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Jeleniogórscy myśliwi świętowali hubertusa

Wtorek, 13 listopada 2007, 10:09
Aktualizacja: 10:10
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Jeleniogórscy myśliwi świętowali hubertusa
Fot. JAN ROKOSZ
Symboliczne święto łowczych zakończyło sezon polowań. Dzień ich patrona przypada w dniu św. Huberta – 3 listopada, ale obchody odbywają się przez pierwszą połowę listopada.

Myśliwi z regionu jeleniogórskiego świętowali w miniony piątek. Uroczystą mszę w kościele w Starej Kamienicy celebrował duszpasterz myśliwych ks. Jan Nicko w asyście koncelebranta ks. Franciszka Wróbla. Homilię wygłosił ks. Czesław Misiewicz przypominając zebranym o św. Hubercie oraz o jego przesłaniach.

W uroczystości kościelnej wzięły udział poczty sztandarowe Polskiego Związku Łowieckiego z terenu Okręgowej Rady Łowieckiej w Jeleniej Górze oraz zespół sygnalistów myśliwskich „Durlakowe Rogi” z Kamiennej Góry.

– Sygnały: "Powitanie", "Wejście", "Chorał", "Marsz Hubertowski" wykonywane przez zespół i słowa uroczystego kazania ks, Czesława znakomicie oddały ducha łowiectwa, wzbudzając zadumę nad otaczającą nas rzeczywistością, sensem współistnienia człowieka z otaczającą nas przyrodą przypominając jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają tradycje i zwyczaje naszych przodków – informuje Jan Rokosz, jeleniogórski myśliwy.

W tym też duchu, swoje życzenia przekazali zebranym i wszystkim myśliwym okręgu jeleniogórskiego Starosta powiatu złotoryjskiego R. Raszkiewicz i Prezes ORŁ L. Hryciew.

Po uroczystej mszy, uczestnicy i zaproszeni goście spotkali się w Stanicy Myśliwskiej KŁ Jeleń z Jeleniej Góry w miejscowości Chromiec. W czasie spotkania Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej wyróżniono Henryka Szczyburę.
Po oficjalnych uroczystościach odbyła się biesiada myśliwska z tradycyjnym bigosem myśliwskim jako daniem głównym. Rolę gospodarza pełnili członkowie KŁ Jeleń z Jeleniej Góry.

W ostatnich obchodach hubertusa w Okręgowej Radzie Łowieckiej w Jeleniej Górze udział wzięli Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry oraz starosta złotoryjski Ryszard Raszkiewicz.
Uczestniczyli przedstawiciele władz łowieckich z terenu Jeleniej Góry: prezes Okręgowej Rady Łowieckiej Ludwik Hryciew, wiceprezes ORŁ Władysław Durlak, przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ w Jeleniej Górze Kazimierz Koncewicz oraz przedstawiciele Lasów Państwowych, myśliwi ich rodziny i znajomi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1162
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group