Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2649
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jelenie na ratuszu – feta coraz bliżej

Wtorek, 29 kwietnia 2008, 13:42
Aktualizacja: 19:20
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Jelenie na ratuszu – feta coraz bliżej
Fot. TEJO
Trwają przygotowania do wielkiego weekendu jubileuszowego, którego areną będzie jeleniogórski Rynek. Niektóre elementy święta miasta pojawiły się w centralnym jego miejscu już we wtorek.

Na przybudówce ratusza można podziwiać baner z 11 wersjami herbu Jeleniej Góry, które obowiązywały od 1338 roku. Ich prezentacja połączona z widowiskiem odbędzie się w dniu Święta Flagi, czyli 2 maja o godz. 17. Wówczas też jeleniogórzanie i turyści ułożą „żywą” flagę trzymając w rękach białe i czerwone baloniki. Herby i ich historyczny opis przygotował Ivo Łaborewicz, kierownik oddziału Archiwum Państwowego.

Już jutro (środa) na placu Ratuszowym zagości wystawa „Twarze jeleniogórskiej Bezpieki”. O przedsięwzięciu Instytutu Pamięci Narodowej piszemy w doniesieniach poniżej.
Niebawem też rozpocznie się ustawianie sceny, na której 2 maja zagra, między innymi, zespół Kult.

We wtorek pracownicy MPGK pomalowali ławki, które po kilku latach wymagają nie tylko warstwy farby. Wymieniono też uszkodzone deski.

Szkoda, że jeleniogórska starówka na jubileusz miasta nie doczekała się remontu elewacji. Te, niestety, sypią się. Najgorzej jest w podcieniach. Brudne ściany zapaskudzone przez psy i ludzi, którzy wieczorami załatwiają tam potrzeby fizjologiczne nie bardzo pasują do pompatycznych obchodów 900-lecia założenia miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group