Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 5109
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jelenią jak po stole

Piątek, 6 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 6 kwietnia 2007, 8:50
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Jelenią jak po stole
Fot. Dudyński
Koniec z dziurami na jednej z ulic starego miasta.

Równy jak stół asfalt położyli drogowcy na do niedawna zrytej dziurami ulicy Jeleniej. Kierowcy będą mieli ułatwiony dojazd do… okolicznych podwórek.

Jelenia jest krótkim traktem, który umożliwia połączenie ulic Pijarskiej i Kilińskiego ze śródmiejskim deptakiem, czyli ulicą 1 Maja. Na ten ostatni, poza pojazdami uprzywilejowanymi, samochody nie mogą wjeżdżać.

– Dobre przynajmniej, że tyle zrobiono. Wyglądało tu jak po bombardowaniu – powiedzieli nam w czwartek kierowcy, kiedy ekipy drogowe kończyły układanie asfaltowego dywaniku. – Choć są ulice, które wymagają bardziej pilnego remontu i o znacznie większym znaczeniu komunikacyjnym – dodają zmotoryzowani.

Mniej zadowoleni są piesi, bo nie naprawiono jeszcze chodnika. Z jednej strony pełen wyrw straszy trotuar ułożony kilkanaście lat temu z betonowej kostki, z drugiej – stary, zniszczony asfalt. Nawierzchni na części chodnika nie ma w ogóle. Rozsypano tylko warstwę tłuczonego żwiru, na której zapewne wkrótce znajdzie się asfaltowy dywanik.

Nie zadbano też o utwardzenie nawierzchni okolicznego parkingu. – Kiedy spadnie deszcz, będą tu kałuże i błoto – przewidują mieszkańcy i pracownicy pobliskiego urzędu i sklepów, którzy zostawiają tam samochody.

W opinii kierowców i mieszkańców Jelenia wyglądałaby korzystniej, gdyby całość wyłożono jednolitą warstwą, na przykład solidną kostką granitową. Na takie rozwiązanie nie było jednak pieniędzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group