Środa, 24 czerwca
28°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy

Jelenią Górę obserwuje około 150 kamer

Audio

Czytaj na głos

Autor: Angela/SM 1 min czytania

Kierowcy łamiący przepisy w centrum Jeleniej Góry muszą obawiać się nie tylko patroli straży miejskiej czy policji. Miasto jest też „pod okiem” około 150 kamer.

reklamy
reklamy

- Kilkadziesiąt kamer rozmieszczonych w centrum miasta czuwa nad zasadnością wjazdu za zakaz ruchu bądź parkowaniem w miejscach niedozwolonych – przypomina Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. - Gdy kamera zarejestruje wykroczenie, ustalone zostają dane właściciela pojazdu, a następnie zostaje on wezwany do siedziby straży miejskiej celem złożenia stosownych wyjaśnień. Należy dodać, że kamery bez problemu rejestrują numery rejestracyjne pojazdu, wizerunek kierowcy jeśli jest w środku, a nawet ważność uprawnień na wjazd czy parkowanie. Materiał taki to podstawa do wszczęcia postępowania, pouczenia, ukarania mandatem karnym bądź skierowania sprawy do sądu – dodaje rzecznik straży.

Dyżurni monitoringu zwracają szczególną uwagę na zasadność parkowania w miejscach dla osób niepełnosprawnych, parkowania pojazdów w strefie zamieszkania poza miejscami wyznaczonymi oraz wjazdu za zakaz ruchu, poza godzinami wyznaczonymi, pojazdów z zaopatrzeniem.

- Nie znaczy to, że patrole znikły z centrum miasta. Monitoring ma tylko usprawnić pracę strażników a przede wszystkim zapewnić ład i porządek w ścisłym centrum miasta – dodaje A. Wilimek.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Masażystka / Fizjoterapeutka w SPA Miejsce pracy: Karpacz Bliss Spa Hotel Dziki Potok Forma zatrudnienia: Umowa o pracę lub B2B Wynagrodzenie: do uzgodnienia Zakres obowiązków: … Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Recepcjonistka/Recepcjonista Ultima Auto dealer ŠKODA, KIA, ISUZU, MG, OMODA, JAECOO w Jeleniej Górze poszukuje osoby na stanowisko Recepcjonistki/Recepcjonisty. Twój zakres o… Przyjmę zlecenia brukarskie-kostka brukowa, obrzeża, krawężniki, ogrodzenia Przyjmę zlecenia na układanie kostki brukowej, montaż obrzeży, krawężników, ogrodzeń panelowych i nie tylko. tel: 691 138 070

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka