Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 2814
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jelenią Górę obserwuje około 150 kamer

Sobota, 17 maja 2014, 8:37
Aktualizacja: 8:39
Autor: Angela/SM
Kierowcy łamiący przepisy w centrum Jeleniej Góry muszą obawiać się nie tylko patroli straży miejskiej czy policji. Miasto jest też „pod okiem” około 150 kamer.

- Kilkadziesiąt kamer rozmieszczonych w centrum miasta czuwa nad zasadnością wjazdu za zakaz ruchu bądź parkowaniem w miejscach niedozwolonych – przypomina Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. - Gdy kamera zarejestruje wykroczenie, ustalone zostają dane właściciela pojazdu, a następnie zostaje on wezwany do siedziby straży miejskiej celem złożenia stosownych wyjaśnień. Należy dodać, że kamery bez problemu rejestrują numery rejestracyjne pojazdu, wizerunek kierowcy jeśli jest w środku, a nawet ważność uprawnień na wjazd czy parkowanie. Materiał taki to podstawa do wszczęcia postępowania, pouczenia, ukarania mandatem karnym bądź skierowania sprawy do sądu – dodaje rzecznik straży.

Dyżurni monitoringu zwracają szczególną uwagę na zasadność parkowania w miejscach dla osób niepełnosprawnych, parkowania pojazdów w strefie zamieszkania poza miejscami wyznaczonymi oraz wjazdu za zakaz ruchu, poza godzinami wyznaczonymi, pojazdów z zaopatrzeniem.

- Nie znaczy to, że patrole znikły z centrum miasta. Monitoring ma tylko usprawnić pracę strażników a przede wszystkim zapewnić ład i porządek w ścisłym centrum miasta – dodaje A. Wilimek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (60) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group