Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 8701
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Jelenia Góra zbliżeniowo na WOŚP

Czwartek, 31 grudnia 2015, 16:32
Aktualizacja: Piątek, 1 stycznia 2016, 8:14
Autor: Org
Polska: Jelenia Góra zbliżeniowo na WOŚP
Fot. Archiwum WŚOP
Podczas 24. Finału WOŚP, dzięki współpracy Fundacji z MasterCard i Bankiem Pekao SA, darczyńcy w Jeleniej Górze będą mogli przekazać datki kartami zbliżeniowymi.

Podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wybrani jeleniogórscy wolontariusze zostaną wyposażeni w przenośne, zbliżeniowe terminale płatnicze Banku Pekao. Dzięki temu rozwiązaniu jeleniogórzanie będą mogli wesprzeć WOŚP, przekazując datki za pomocą transakcji zbliżeniowych kartą płatniczą lub telefonem. Wolontariusze z terminalami będą kwestować w dniu finału, 10 stycznia 2016 r., od rana do północy. Wsparcie WOŚP kartą zbliżeniowe będzie możliwa już drugi rok z rzędu.

Pieniądze zbierane w trakcie zbliżającego się 24. Finału WOŚP, podobnie jak w ubiegłych latach, zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla oddziałów pediatrii i dla oddziałów geriatrycznych w szpitalach w całej Polsce. Co roku wartość datków zgromadzonych w ramach działalności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy liczone są w dziesiątkach milionów złotych.

Fundacja, podążając za trendami w płatnościach i wprowadzając nowe metody przekazywania funduszy na szczytne cele, chce ułatwiać Polakom dobroczynność. Jak pokazuje raport NBP, coraz mniej Polaków nosi ze sobą gotówkę, chętniej i częściej dokonując płatności kartami płatniczymi – dla przykładu w drugim kwartale 2015 r. w Polsce przeprowadzono 841 mln transakcji bezgotówkowych . Z tego powodu już drugi rok z rzędu, podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 300 wolontariuszy zostanie wyposażonych w doskonale znane nam ze sklepów czy punktów usługowych zbliżeniowe terminale płatnicze. 10 z nich znajdzie się w Jeleniej Górze, dzięki czemu jeleniogórzanie będą mogli szybko i bezpiecznie przekazać pieniądze na konto Fundacji, zbliżając kartę lub smartfon do czytnika. Jeśli kwota, którą będą chcieli podarować, przekroczy 50 złotych, zatwierdzą transakcję kodem PIN. Terminale będą również umożliwiały przyjmowanie wpłat w tradycyjny sposób, czyli poprzez włożenie karty do czytnika.

Czytaj również

Komentarze (40)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
70
Plac Ratuszowy
7%
Plac Piastowski
56%
Wolę miejskie parki
37%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group