Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 8367
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jelenia Góra – Ukraina: bliżej

Niedziela, 21 marca 2010, 8:22
Aktualizacja: 8:23
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Jelenia Góra – Ukraina: bliżej
Fot. Ania
Część szkół ponadgimnazjalnych z Jeleniej Góry podpisało porozumienie z placówkami z Winnicy (Ukraina) o współpracy, która ma polegać m.in. na organizacji konferencji, seminariów, warsztatów, nauczaniu studentów oraz wzajemnym poznaniu kultury i historii narodów.

W ubiegłym tygodniu delegacja z Ukrainy gościła w Jeleniej Górze. Stało się tak za sprawą dyrektora Centrum Kształcenia Ustawicznego, Anny Skibińskiej.
– W nawiązaniu kontaktów pomogły informacje pani Elżbiety Bilskiej, uczącej przez kilka lat języka polskiego w szkole w Winnicy na Ukrainie. Zaproszeni goście to przedstawiciele dyrektorów placówek oświatowych kształcących w różnych zawodach, chętni do nawiązania partnerskich stosunków z polskimi szkołami, kształcącymi w podobnych kierunkach. – mówi Anna Skibińska.

Porozumienia podpisali dyrektorzy szkół: Centrum Kształcenia Ustawicznego, Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”, Zespół Szkół Elektronicznych, Zespół Szkół Licealnych i Usługowych. Delegaci spotkali się z władzami miasta i oświaty oraz dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych zawodowych. Rozmawiali na temat określenia kierunków i rozwoju współpracy międzynarodowej między placówkami.

Ukraińcy odwiedzili Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej – Książnicę Karkonoską oraz spotkali się z dyrektorem Książnicy i posłem na Sejm RP, Marcinem Zawiłą. Odwiedzili także Politechnikę Wrocławską – Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny. Delegaci z Ukrainy rozmawiali z Dziekanem Wydziału Uniwersytetu Ekonomicznego, prof. zw. dr hab. Markiem Walesiakiem.

- Goście mieli również chwile wytchnienia od spotkań i rozmów. W czasie swojego krótkiego pobytu poznali zabytki Jeleniej Góry, spacerowali po Cieplicach, zwiedzili Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach i Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. Wyjechali z mnóstwem pozytywnych odczuć i ze wspomnieniami jeleniogórskiej gościnności – mówi Anna Skibińska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
334
Nigdy
19%
Rzadko
43%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group