Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 3032
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra i powiat: gdzie do lekarza?

Wiadomości: Powiat
Sobota, 3 stycznia 2015, 8:28
Aktualizacja: Niedziela, 4 stycznia 2015, 8:22
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Archiwum
Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ na swojej stronie podaje listę placówek, z którymi podpisał umowy na świadczenie usług medycznych. W regionie jeleniogórskim sześć zakładów opieki zdrowotnej nie podpisało umów.

Dotychczas umów nie podpisały:
Jelenia Góra:
Petronela Gorajewska Przedsiębiorstwo Lecznicze NZOZ Sobieszów, ul. Cieplicka 164 A
Przychodnia „Doktor” Spółka z o.o., ul. Grottgera 10
„Ars Medica” s.c. Janusz Bogucki, Alicja Targońska NZOZ, ul. Kopernika 1.

Powiat jeleniogórski:
Małgorzata Zachorska i Cezary Zahorski s.c., ul. Żymierskiego 58, Piechowice
NZOZ „Nasze Zdrowie” Pichlak Szatanik Praktyka Lekarska – spółka partnerska, ul. Żołnierska 50, Podgórzyn
Jolanta Jarecka-Strąk, ul. Szkolna 1/34, Piechowice.

Umowy podpisały:
Jelenia Góra:
Centrum Medyczne Karpacz spółka akcyjna szpital, ul. Cieplicka 83A
Centrum Medyczne, ul. Drzymały 31
NZOZ „Przychodnia Zabobrze”, ul. Kiepury 77
NZOZ „Lekarz Rodzinny”, ul. Kopernika 2
Zakład Usług Lekarskich „Zdrowie” sp. z o.o., ul. Mostowa 2
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSW, ul. Nowowiejska 43
NZOZ „Przychodnia Zabobrze”, ul. Ogińskiego 1B
Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej, ul. Ogińskiego 6
Centrum Medyczne, ul. Powstańców Śląskich 6
Centrum Medyczne, ul. Różyckiego 6
„Źródło” Iwona Sokalska-Suszka, ul. Sprzymierzonych 4
AD C sp. z o.o. NZOZ „Nasz Lekarz”, ul. Wojska Polskiego 57
NZOZ „Lekarz Rodzinny”, ul. Wrocławska 58
Pharmed sp. z o.o. Centrum Medyczne „Multi-Med”, ul. Zielona 6/1.

Powiat jeleniogórski:
Pharmed sp. z o.o. Centrum Medyczne „Multi-Med”, ul. Wojska Polskiego 3, Janowice Wielkie
Samodzielny Publiczny Gminny Ośrodek Zdrowia, ul. Długa 15, Jeżów Sudecki
Centrum Medyczne Karpacz sp. akcyjna Szpital, ul. Myśliwska 13, Karpacz
NZOZ Powiatowe Centrum Zdrowia w Kowarach, ul. 1. Maja 62, Kowary
NZOZ Cito-Med, ul. 1. Maja 2A, Kowary
Samodzielny Publiczny ZOZ Ośrodek Zdrowia w Mysłakwicach, ul. Wojska Polskiego 2A
Rodzinna Przychodnia Lekarska Adam Zieliński, Stara Kamienica 59B
Samodzielny Publiczny ZOZ w Szklarskiej Porębie, ul. Szpitalna 1, Szklarska Poręba
Centrum Medyczne Karpacz sp. akcyjna Szpital, ul. Franciszkańska 30, Szklarska Poręba
Pharmed sp. z o.o. Centrum Medyczne „Multi-Med”, ul.1. Maja 4, Szklarska Poręba.

Każdy pacjent ma możliwość zmiany lekarza bezpłatnie trzy razy w roku. Wystarczy przy pierwszej wizycie u innego niż dotychczas lekarza, złożyć odpowiednią deklarację, którą można otrzymać na miejscu lub pobrać ze strony NFZ. Świadczeniodawca, u którego byliśmy wcześniej zapisani jest zobowiązany do wydania na nasz wniosek kopii dokumentacji medycznej.

Podmioty lecznicze zobowiązane są udostępnić dokumentację medyczną m.in.: poprzez sporządzenie jej wyciągów, odpisów lub kopii, albo poprzez wydanie oryginału za pokwitowaniem odbioru i z zastrzeżeniem zwrotu po wykorzystaniu. Pacjenci, którzy mają utrudniony dostęp do dokumentacji medycznej w związku z sytuacją, gdzie świadczeniodawcy POZ mają zamknięty gabinet, powinni jak najszybciej skontaktować się z Biurem Rzecznika Praw Pacjenta dzwoniąc pod numer bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii 800 190 590.

Szczegółowe informacje udzielane są również pod bezpłatnym numerem infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia: 800 804 001.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51) Dodaj komentarz

~Karkonoszek 3-01-2015 9:30
Ale jaja w Piechowicach nie podpisali umów i Piechowiczanie pozostali bez lekarza !!!
~fan sekty po 3-01-2015 9:52
Dla mnie jako obywatela Polski najważniejsze jest jednak jedno pytanie. Jak to możliwe że po sprzedaniu całego wartościowego majątku w postaci zyskownych spółek jak Orlen, KGHM, TP SA i kilkuset tysięcy innych - w budżecie nie tyko nie ma śladu po pieniądzach z ich sprzedaży ale powstało gigantyczne zadłużenie w zachodnich bankach na kwotę biliona zł. Mamy tylu znakomitych ekonomistów z pensjami przekraczającymi 50 tysięcy miesięcznie, a żaden nie chce odpowiedzieć na to proste pytanie.
~rumcajs54 3-01-2015 9:58
I może mi teraz ktoś odpowie jaką odpowiedzialność poniesie świadczeniodawca, np. "dr" Petronela oraz NFZ za to, że ja składkę zapłaciłem ale usługi nie otrzymam ?
~jackb 3-01-2015 10:07
Dajcie mi proszę przykład resortu/działu/jednostki organizacyjnej, gdzie wszystko jest okay. Tzn. pracownicy są zadowoleni, klienci itd. Moim zdaniem nie ma! W każdej dziedzinie naszego polskiego życia coś nie gra! Kiedy w towarzystwie powiedzieli Państwo ostatnio: "Jak u mnie? Wszystko okay. W pracy w końcu mogę zająć się swoimi obowiązkami, a nie martwić się o sporządzenie wymaganej/zbędnej dokumentacji. Super, że w końcu podniesiono kwotę wolną od podatku. Teraz mogę trochę odetchnąć i w niektórych aspektach biznesu zaryzykować. W ten weekend u mamy nie byłem, bo razem z ojcem pojechali na weekend do Paryża, w końcu po tylu latach pracy chyba ich stać na odrobinę luksusu."
~jackb 3-01-2015 10:12
Dajcie mi proszę przykład resortu/działu/jednostki organizacyjnej, gdzie wszystko jest okay. Tzn. pracownicy są zadowoleni, klienci itd. Moim zdaniem nie ma! W każdej dziedzinie naszego polskiego życia coś nie gra! Kiedy w towarzystwie powiedzieli Państwo ostatnio: "Jak u mnie? Wszystko okay. W pracy w końcu mogę zająć się swoimi obowiązkami, a nie martwić się o sporządzenie wymaganej/zbędnej dokumentacji. Super, że w końcu podniesiono kwotę wolną od podatku. Teraz mogę trochę odetchnąć i w niektórych aspektach biznesu zaryzykować. W ten weekend u mamy nie byłem, bo razem z ojcem pojechali na weekend do Paryża, w końcu po tylu latach pracy chyba ich stać na odrobinę luksusu."
~jeż 3-01-2015 10:12
Pani lekarz Petronela z Sobieszowa, niezaleznie od zaawansowanego wieku i wynikającego z tego doświadczenia, naraziła uprawnionych pacjentów na stres i problemy z realizacją Jej usług. W najbliższej przyszłości nie będę z nich korzystał.
~18 sqandal 3-01-2015 10:35
..spokojnie po paru dniach wszystko wróci do normy. A najlepiej tak zaplanować chorobe żeby na początku stycznia ( gdzies do 10-tego ) nie chorować
~ale jaja 3-01-2015 10:40
chwała dla tych , którzy podpisali! teraz spokojnie można iść do lekarza pierwszego kontaktu zamiast do okulisty i przejrzeć w końcu na oczy, aby zobaczyć co nam Pan Minister Zdrowia zafundował od pierwszego dnia Nowego roku ! potem ten sam lekarz pierwszego kontaktu szybciutko zdiagnozuje nam trądzik pospolity i bez problemu wypisze nam receptę na środki uspakajające, po szybkiej diagnozie wykrytego raka ! a wszystko to zrobi bez użycia jakichkolwiek niepotrzebnych zresztą narzędzi diagnostycznych ( bo takowych nie posiada ), na koniec póki jeszcze nie ma skierowań pędzimy do dentysty, ten przyłoży nam raczki do głowy i ząbki wyleczone! Brawo Panie Arłukowicz ! Tylko w naszym kraju medycyna stoi na tak wysokim poziomie ! dziękujemy za skrócenie kolejek na cmentarz!!! ale jaja ! ale jaja !
~marek11 3-01-2015 10:50
arogancja i kłamstwa ministra A./pewnie po uzgodnieniach premierową/ to jedno lekarze rodzinni są najblizej pacjentów i nigdy nie było problemu w opiece z ich strony także ta grupa lekarzy nie ma prywatnych gabinetów a co z tym idzie nie wymagają/wymuszają żadnych dodatkowych opłat..co w przypadku szpitali czy specjalistów już sie zdarza..
~Chora79 3-01-2015 10:58
Mam katar kaszle i boli mnie gardło i co ja mam teraz zrobic jak moja przychodnia jest zamknięta !!!??? Jestem załamana,zdruzgotana , rozgoryczona naszym wstrętnym krajem . Boże widzisz a nie grzmisz . Tragedia .
~ 3-01-2015 11:11
a na grotgera ktos byl u lekarza ? nie wiecie czy tam tez zamkniete ?
~Leonard 3-01-2015 11:14
Liczy się tylko kasa i kasa...Jeszcze wam mało konowały i niedouki. A widział ktoś biednego lekarza ? Lekarzu pokaż co masz w garażu...A gdzie w tym wszystkim jest przysięga Hipokratesa ja się pytam ? Obchodzi ona któregoś konowała w tych czasach ?
~do 11:11 3-01-2015 11:23
Przecież masz wymienione przychodnie w artykule :)
~Czerwiec 3-01-2015 12:18
Szkoda, że w Podgórzynie nie podpisali bo według mieszkańców mamy najlepszych lekarzy. Nie wyobrażam sobie tułania się po innych lekarzach. Ale widocznie coś jest na rzeczy.
~miękkie serce(wyjątkowo) 3-01-2015 12:39
marku 11, darmowo dostałam nową dostawę przecinków, kropek. Z okazji Nowego Roku, serce mi zmiękło, łap! , bo gratisowo : ;;;;;;;;,.................,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,..........................!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ 3-01-2015 13:24
Dla sprawiedliwości trzeba przypomnieć, że komuna wyniszczająca naród stawiała szpitale w każdym nawet małym miasteczku, np. Mysłakowice. Przeswietlenia były obowiązkowe raz w roku pod karą więzienia. Każda wieś miała ośrodek zdrowia, a nawet małe zakłady miały przychodnie zakładowe. Np. MPGK, MPK w przychodni bez zapisów codziennie neurolog, stomatolog, laryngolog, laboratorium i lekarz ogólny. To była wredna komuna!
~ 3-01-2015 13:28
Wszystko wszystkim, ale stawa roczna jaką dostaje lekarz POZ na pacjenta to jakaś kpina. Wystarczy 1 USG, podstawowe badanie krwi i 140 zł pooooszło! A ja - pacjent - płacę miesięcznie więcej niż 140. To w takim razie gdzie się podziewa ta kasa?! Owszem można się wkurzać na lekarzy, że nie podpisali. Ale czy ja sama bym podpisała umowę, która nakłada na mnie obowiązki, ale pieniędzy na to daje za mało? Co niby ze swoich mają później za np. laboratorium płacić? Czy zgadywać na oko co mi jest? Jak niby lekarz rodzinny ma zastąpić okulistę - bo chyba o to chodzi z tym wymogiem skierowania? Jakaś paranoja.
~ 3-01-2015 13:49
@ 03-01-2015 10:58 | ~Chora79 | Mleko (maks 40°C), czosnek i miód. Szkoda czasu na lekarza w takich przypadkach.
~johan liebert 3-01-2015 14:18
Nic mnie nie obchodzi kto ma rację, minister/NFZ czy lekarze, płacę do NFZ to za dostęp do lekarza odpowiada NFZ. Jak coś ministrowi nie pasuje to trzeba było myśleć rok wcześniej albo nie brać kasy i poszedł bym sobie prywatnie.
~jezuita 3-01-2015 14:23
Mój "lekarz" sku.....n nie podpisał! A ja się podobno tam leczyłem?! Ja bym najlepiej chciał stąd wy........ć! Ale nie ma na to niestety szans. Te b.ce konowały! Brak słów!
~Fru_wam 3-01-2015 15:48
Jeszcze potrzeba listy lekarzy , ktorzy podpisali DEKLARACJE WIARY . Bo jesli oni lecza sposobami zaczerpnietymi z Radyja Maryja to ja nie chce byc czescia tej herezji.
rymcycymcy 3-01-2015 16:06
Społeczeństwo nie potrafi zrozumieć, że jest ważnym narzędziem w grze o słuszną sprawę, czyli o całkiem o spore pieniądze ! :) ...i stąd takie oburzenie, zamiast dumy, wiary i nadziei ! :)
~kola 3-01-2015 16:15
Co ta Platforma z Psl robi z ludzmi to jest straszne maja nas za nic pani premier ma to w nosie nie przejmuje sie chorymi ma w nosie nas niedlugo wybory ludzie wreszcie niech to do was dotrze takiego balaganu nigdy nie bylo niech oddadza nasze pieniadze to stac nas bedzie na prywatne leczenie
~marek 11 3-01-2015 17:09
dziękuję,co nie zmienia faktu że Kartaginę/sorry rząd PO/ trzeba zburzyć
~po to oszuści 3-01-2015 18:17
Brawo lekarze 140 zł rocznie na pacjenta to kpina. Arlukowicz utrudnia dostęp do specjalistów i każe chodzić tylko lekarza rodzinnego. Ludzie czekają miesiącami do kardiolog, neurologa 2-3 tygodnie do laryngologa z bólach uchem to skandal a pacjenci nic ! Nikt nie protestuje tylko chodzą prywatnie i płacą 100 zl za wizytę. Nikt się nie burzy! !!. Życzę powodzenia jestem zarejestrowany do doktora z Grotgera i nigdzie się nie przepisuje. Arturo widz i Newman do dymisji.
~magboj85 3-01-2015 18:26
Mało im, że podnieśli stawki za pacjenta, mało, że większość "dorabia" sobie prywatnie... Wykształcili się za nasze pieniądze i odwalają takie cyrki. I niech nikt z lekarzy, którzy nie podpisali umów, nie mówi, że mają na względzie dobro pacjenta. Są bezczelni... Na szczęście w Jel. Górze są inne przychodnie, a co mają powiedzieć mieszkańcy np. Podgórzyna, którzy zostali bez lekarza?? Mam nadzieję, że te wszystkie komentarze czytają "biznesmeni" lekarze!!!!!!!!!!!!!!
~gosc82 3-01-2015 18:26
Apel do Pacjentów Szanowni Pacjenci, W trosce o jak najwyższy poziom Waszego leczenia, sprzeciwiliśmy się podpisaniu umowy, której realizacja spowodowałaby między innymi: − dzielenie Was na pacjentów ważnych i mniej ważnych, − usunięcie wielu ubezpieczonych z ewidencji EWUŚ − tworzenie zbędnych kolejek po skierowania do specjalistów − brak możliwości realizowania narzuconych badań − zwiększoną biurokrację, kradnącą czas przeznaczony dla Was Znacie Nas od lat! Zaufaliście Nam, powierzając Wasze zdrowie w Nasze ręce! Zaufajcie Nam i teraz!
~Cieplice2015 3-01-2015 18:35
Doktor Sobczyk w przychodni Żródło w Cieplicach chciał mnie przyjąć ale za opłatą 100 złotych , a ja byłem bardzo chory i miałem angine , potrzebowałem antybiotyk, zrezygnowałem z usługi konowała a antybiotyk załatwił mi mój tato u innego lekarza.
~lekarz emeryt 3-01-2015 18:48
gdy inne grupy protestują trzymacie za nich kciuki,jakprotesuja lekarze to wyciągacie przysięgę Hipokratesa.Sama przysięgą lekarz rodziny nie wyżywi.Nie można narzucać dodatkowych obciążeń bez idących za tym finansów bo i Salomon z pustego nie naleje.Pracujac po 30 godzin bez przerwy/dyżur i natępnego dnia praca, święta itd moja emerytura wieloletniego ordynatora zmusza mnie do kontnuowania pracy,żeby do niej dorobić/Dzięki za to że POZy chcą zatrudniać emerytów/.Na zachodzie odcinałbym kupony od wypracowanej emerytury a tutaj dorabiam do niej.W obecnej dobie auto dla lekarza jest narzędziem pracy a nie luksusem.Ciekawe czym by lekarz dojechał na czas do pracy lub do pacjenta,tego się nie widzi.Jak się liczy lekarzowi pieniądze,to powinno sie również widziec lata nauki, czas pracy
~lekarz ze Źródła w Cieplica 3-01-2015 18:56
ewidentna obraza`dra Sobczyka.Przyjmowani byli w piatek pacjenci z innych poradni,nikt nie płacił za wizytę.Jeżeli ktoś by chciał wizytę prywatną to opłaca w głównej rejestracji wg stawki, a nie lekarzowi.ale nie pamiętam,żeby ktos płacił za wizyte,przyjmowani są pacjenci zarówno z innych województw jak i krajów Unii,wypełnia się tylko odpowiedni blankiet,lekarz ma po prostu wiecej pisania a nie zapłatę
~ 3-01-2015 19:13
Co to za bzdury.W poradni nikt nie płaci za wizytę
~Rzapka 3-01-2015 19:16
Opublikowac liste lekarzy , ktorzy podpisali DEKLARACJE WIARY !
~fan krychy 3-01-2015 19:22
Dla sprawiedliwości trzeba przypomnieć, że komuna wyniszczająca naród stawiała szpitale w każdym nawet małym miasteczku, np. Mysłakowice. Przeswietlenia były obowiązkowe raz w roku pod karą więzienia,,, dziś Radzy i inne byznesmeny dają głodowe pensje co by pracownicy w tłuszcz nie obrosły i później płac za odchudzanie
~Jan 3-01-2015 19:27
Dolnośląski Oddział NFZ z siedzibą we Wrocławiu to szczyt niekompetencji!!! Wystarczy przypomnieć ostatnią aferę z KCM. Uwalili najlepszą przychodnię w regionie, a decyzję zmieniali co tydzień. Nic dziwnego, że teraz mieszkańcy nie mają się gdzie leczyć. Ta lista przedstwiona jeleniogórzanom to jest żenada! Ciekawe ile te placówki dały przekupnym wrocławskim urzędasom, żeby się znaleźć na tej liście? Nie wątpię, że tak było, cała afera z KCM wynikała właśnie z tego, że oni nie byli powikłani układami z urzędasami we Wrocławiu.
~arech 3-01-2015 19:53
Jan ma rację. Dodam, że to nie pierwsza tego typu afera z udziałem wroclawskiego NFZ. Już wcześniej cofali bezpodstawnie kontrakty różnym placówkom. Poczytajcie np. tutaj: http://www.prw.pl/articles/view/23501/Lawina-skarg-w-dolnoslaskim-NFZ
~mojsa 3-01-2015 20:19
Moja przychodnia akurat dziala ale jakby nie dzialala to zlozylbym skarge w NFZ i znalazl inna przyxhodnie. Ludzie zmieniajcie przychodnie a te nienazarte lekarzyny niech gryza tynk
~marek 11 3-01-2015 21:42
lekarze z POZ nie przyjmują prywatnie za pieniądze..to dotyczy tylko specjalistów do których poradni się czeka długo
~Maryja 3-01-2015 22:50
Ujawnic liste lekarzy , ktorzy podpisali DEKLARACJE WIARY !
~SzczePanie 3-01-2015 22:51
Deklaracja wiary to granica miedzy medycyna a czarami z kadzidlami . Ujawnic liste lekarzy , ktorzy podpisali DEKLARACJE WIARY !
~holokał 3-01-2015 23:18
rząd próbuje skłocic lekarzy z pacjentami a prawda jest po stronie lekarzy - ten system wymaga odważnej reformy na miare prof Religi
~KUK 3-01-2015 23:36
P.Petronela Gorajewska to nie lekarz w cywilnych ciuchach przyjmuje pacjentów - już dawno powinni ją pogonić
~pokojowa 4-01-2015 0:05
a ja byłam u lekarza - nie przyjmował tomnie inny przyjął i z dowodu spisał i teraz mam nowego doktora rodzinnegio
~ 4-01-2015 10:39
co rok to samo uczyli sie zeby leczyc a nie bogacic sie zebysmy nie chorowali nie miwli by co jesc na zasilek z nimi na rok to spokornieja nie ma teraz lekarzy z powolania sa tylko dorobkiewicze
~rumcajs54 4-01-2015 11:23
Pacjent: trochę boli mnie z boku, nie mogę oddychać. Pani dr Petronela: tak, tak, hm, hm, Pacjent: i jeszcze coś kłuje w klatce. Pani dr P.: yhm, yhm, tak, tak". Recepta, L-4 i po wizycie. I tak od lat. Żadnego rozpytywania, a jak człowiek jest przed emeryturą i jakąś tam mniej lub bardziej zapisaną kartotekę ma, to wypadałoby raz na jakiś czas zapytać jak tam np. z woreczkiem, nerkami, ciśnieniem, cholesterolem itp. Ale to dr Petronela, świadczeniodawca a nie lekarz...
~ps 4-01-2015 11:34
Każdy ma prawo wybrać lekarza, nie podoba Ci się ten, to idziesz gdzie indziej. A ja np. nie mam zastrzeżeń do dr Petroneli-wiele razy mi pomogła.
~ 4-01-2015 15:38
yyyy doktorku,lekarz i na czas ?
~Sam 4-01-2015 16:36
Chodzę tylko do doktorka Krausa ;) Pozdro dla Dika.
~ 4-01-2015 18:39
do Fru_wam; Rzapki; Maryi i Szczepana. Rozumiem, że cierpisz na fobię, a Twój psychiatra nie podpisał umowy. Moje wyrazy współczucia.
~ 4-01-2015 21:43
Buhahaha! klient.box3.pl - "troll z zawodu", dumny posiadacz psychiatry z umową z NFZ-tu. Szkoda, że ten psychiatra jakiś kiepski.
~K_asia1 5-01-2015 10:32
Już wiele razy była o tym mowa, adresy: klient.box3.pl posiada wielu mieszkańców Sobieszowa i okolicznych miejscowości, internet dostarcza nam lokalna firma. Ja nie pisałam posta z 18:39, choć co do zasady z jego treścią się zgadzam.
~do wyżej 5-01-2015 22:19
Tyle że to ty trollujesz, zmieniając ciągle nicki. Dziwnym trafem sieć pozostaje bez zmian. "Zawodnik", "gimnazjalistka", "uczestniczka" - to tylko niektóre twoje wcześniejsze nicki. Ciekawe czy teraz też cały Sobieszów się uaktywni (oczywiście wszyscy z klient.box3.pl) broniąc jednego postu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group