Piątek, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 5411
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra i okolice na razie bez pieniędzy na drogi

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 8 grudnia 2008, 8:55
Aktualizacja: 10:16
Autor: TEJO
Fot. .....
Około 200 milionów złotych trafi do samorządów województwa dolnośląskiego z przeznaczeniem na remonty i budowy dróg. Jednak nie każda gmina dostanie rządowe pieniądze. Jelenia Góra i powiat są na liście oczekujących.

Remonty i budowy dróg lokalnych, nazwanych „schetynówkami”, to jedno z priorytetowych zadań, które postawił sobie rząd. Kolejka po pieniądze jest długa i – co oczywiste – nie każdy chętny dostanie dotację. Niedawno ogłoszono listę gmin, które znalazły się wśród szczęśliwców. Z najbliższych stolicy Karkonoszy znalazły się tam: Stara Kamienica, Bolków, Lubomierz i Gryfów Śląski.

Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego – choć skala potrzeb jest ogromna – na liście zasadniczej nie ma. Nasze miasto i subregion są za to wśród oczekujących. Jak poinformowała Polska Gazeta Wrocławska niezadowoleni z werdyktu komisji oceniającej projekty mogą składać zastrzeżenia do końca tego tygodnia.

Kto ostatecznie dostanie pieniądze na remonty i budowy dróg okaże się w ostatni dzień tego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz

~Obserwator 8-12-2008 9:34
No, wreszcie jakieś osiągnięcie Obrębalskiego. Jelenia Góra jest na liscie oczekujących -HURAAAA!!!!
~///// 8-12-2008 9:55
Obrebalski przynajmniej cos robi,a co zrobił Kusiak?
~forumJG 8-12-2008 9:55
nie rozumiem sformułowania JELENIOGÓRSKIE ? o co chodzi ? powiat odmienia się na JELENIOGÓRSKI, drogi zaś są w temacie, chyba ktoś zapomniał o nowym podziale administracyjnym . Do dyskusji zapraszamy na www.forumjg.pl
~Jerzy Lenard 8-12-2008 10:05
Tak się składa, że i Jelenia Góra i powiat jeleniogórski są na liście rankingowej. Powiat Jeleniogórski (poz nr 12) - remont drogi powiatowej nr 2648 przez Dziwiszów łączącą drogę wojewódzką nr 365 z drogą krajową nr 3, Jelenia Góra (poz nr 22) - przebudowa ul. Głowackiego.
~bbb 8-12-2008 10:10
do obserwator: ty chyba jestes ze wspolnego miasta bo taki ciec z ciebie i tylko potraficie narzekac
~pikuś 8-12-2008 10:15
Do pasma sukcesów jeleniogórskich władców doszedł jeszcze jeden. Już nie możemy się doczekać, jak prezydent da głos na Placu Ratuszowym w Sylwestra.
~Na pohybel reformom 8-12-2008 10:20
Może do tych, co wielbią Solidarność za ich cztery reformy w roku 1998, dotrze wreszcie świadomość ogromu szkód jakie zostały temu regionowi wyrządzone w wyniku głupkowatych, nieprzemyślanych reform rządu Buzka. Wspieranych zresztą przez SLD. Teraz SLD robi durne miny i udaje niewiniątko. Obecna zapaść rozwojowa regionu jeleniogórskiego to wina ówczesnego AWS / obecnie PO i PiS/ i SLD do spóły. Do tego dokłada się nieróbstwo i nieudolność większości naszych radnych wojewódzkich i to od wielu lat. I tak to się toczy i będzie toczyć do momentu, kiedy mieszkańcy Koltiny Jeleniogórskiej zaczną myśleć racjonalnie i zaczną wybierać posłów i radnych tylko z naszej Kotliny. Niestety mieszkańcy Kotliny nie wykazują zmysłu zachowawczego i łatwo dają się nabierać na hasełka przedwyborcze różnej maści złotoustych cwaniaków, którzy stadami nawiedzają nasze miejscowości i udają, że traktują nas poważnie. Ciekaw jestem co myślą o nas po wyborach. Sądząc z ich zachowań to kpią z nas.
~olo 001 8-12-2008 11:13
ale za to staroste mamy ponoc najładniejszego w Polsce
~Kpina 8-12-2008 11:39
Stara Kamienica nie? To będziemy blokować drogi! Kamień na budowę dróg transportuje się naszymi drogami. Będziemy blokować również pociągi towarowe i region będzie budował się z workowanego-drogiego cementu i kamieni rzecznych. To nie żart.
~DJ 8-12-2008 11:39
W trakcie kampanii wyborczej zwolennicy Obrębalskiego przekonywali że to jest najlepszy kandydat bo jest z PO, ma kontakty w partii, w sejmiku dolnośląskim itd i będzie mógł załatwiać dla JG korzystne roztrzygnięcia m.in. inwestycyjne. Okazuje się że władze Lubawki, Bolkowa, Starej Kamienicy to muszą byc dopiero szychy w strukturach PO skoro im się udało a my jesteśmy na liście. Brawo dla Obrębalskiego, jego zaradności, zaangażowania i starań by żyło się lepiej, wszystkim... tylko nie nam jeleniogórzanom.
~forumJG 8-12-2008 11:51
o widzę, że zareagowano i temat zmieniono - miło mi niezmiernie :)
~fred 8-12-2008 12:59
ja tam za Kusiakiem nigdy nie byłem, ale oto tylko krótka lista dróg, które wyremontowano (choć może to za duże słowo, lepiej będzie na które wylano asfalt): Wojska Polskiego, Wolności, Aleja Jana Pawła II, Konstytucji 3-go Maja, Bacewicz, Różyckiego, Elsnera, Noskowskiego, Kiepury, 13 ulic w Cieplicach, 7 w Sobieszowie (za które nota bene nagrody zbierał niezasłużenie Obrębalski), Graniczna, Mickiewicza, Słowackiego, sporo ulic i uliczek w centrum miasta, Mostowa, Grunwaldzka, Sudecka, Matejki, Plac Ratuszowy, Konopnicka, 1-go Maja, Pl. Piastowski, Sobieskiego, Krótka, Długa, Pocztowa, Armii Krajowej, Ptasia, Wrocławska, Spółdzielcza, Zgorzelecka i wiele innych - nie wiem, czy osoba, ukryta pod nickiem ~///// nie pamięta. ale jeszcze w 1994 r. w całej Jeleniej Górze obowiązywało ze względu na dziury ograniczenie prędkości do 40 km/h. A co zrobił niby Obrębalski jeśli chodzi o drogi??? Ulica: Małcużyńskiego, fragmencik Kasprowicza, proszę o podpowiedź co jeszcze...
piipi 8-12-2008 13:11
..do - (..Obserwatora..)..fajnie,ze jestes tak ..RADOSNY !!.Chyba masz juz "zapas" zimowy zaakupiony...sanie i konie.
~do pikuś 8-12-2008 14:01
Jeżeli w prasie i ogólnopolskiej telewizji słucha się wywodów ,że Jelenia Góra ma najlepsze drogi w Polsce i najlepiej wykorzystała Unijne pieniądze na ten cel.To po co pan Schetyna ma przyznawać następne pieniądze na remonty dróg.Przecież nam już nie potrzeba, mamy drogi super... :(
~:) 8-12-2008 15:10
Ja tu chcę sprostowac to nieprawda,że Jelenia nie dostała dofinansowania z tzw schetynówki dostała na razie na 1 z 3 wnioskowanych ulic czyli na Głowackiego, więc mieszczkańcy tej ulicy mogą się cieszyć bo w przyszłym roku mają zapewniony remont tej ulicy
~edesz 8-12-2008 15:14
A ja mieszkam przy drodze powiatowej Marczyce - Staniszów, i od lat nie mogę doprosić sie remontu tej drogi.
~ 8-12-2008 15:40
Odpowiadając na pytanie - co zrobił Kusiak ? zgadzam się w całej rozciągłości z fredem /12:59/ , Kusiak akurat w kwestii dróg zrobił tak wiele, iż życzyłbym wszystkim okolicznym gminom i nam mieszkańcom, ażeby obecna ekipa, chociaż przybliżyła się do tego sukcesu !!! Jak na razie, to w kwestii dróg, ekipa Pana Prezydenta Obrębalskiego ma mierne efekty. Na domiar złego, nie potrafiła dopilnować realizacji największego /dotychczas/, projektu ekipy Kusiaka, tj. przebudowy i remontu 21 ulic w mieście. Tak partackiej roboty, jak zafundowała nam firma realizujaca ten projekt, w życiu nie widziałem. To wszystko odbywało się już pod nadzorem urzedników tej ekipy. Przykład Lubańskiej i Karkonoskiej, jest /w tej partackiej konkurencji/,nie do pobicia !!! Ażeby dodać smaczku tej sprawie, mogę poinformować , że gdy przedstawiciele społeczności lokalnej /którzy wymusili uczestnictwo w komisji odbioru/, nie chcieli podpisać tej partaniny, TO ICH POPROSTU Z KOMISJI WYWALILI, a protokół odbioru podpisali sami !!!! Ale to jeszcze mało !!! Pod odbiorem tej fuszeki, podpisał się - Jak Państwo myślicie kto ???? Ten który na temat dróg ma obecnie najwiecej do powiedzenia - czyli Pan radny JERZY LENARD !! Życzę dalszych sukcesów Panie radny, wyborcy na pewno Panu tego nie zapomną !! pozdrawiam : Józef Gajewski ...
~mts 8-12-2008 15:55
Wydawało się,że gorszego prezydenta miasta od Kusiaka już nie będzie, a tu prosze taka niespodzianka?.Troche to przypomina sytuacje ogólnopolską,mówiło się o rządach Leszka Millera,że to dno,a teraz nastał nam Donaldinho i okazało się że dno to dwa metry mułu.
~Widz 8-12-2008 17:11
A ja dziękuję radnym i prezydentowi za wszystko co powstało w Jeleniej Górze w latach 1998 - 2006. Było by więcej ale część radnych hamulcowych przeszkadzała.
~Ted 8-12-2008 17:48
Ma pan Gajewski 100 % rację .Może to i dobrze ,że nie dają nam pieniędzy na remonty dróg ,bo jeśli remontowało by się te drogi tak jak dotychczasowe m.in. Karkonoska i Lubańska to szkoda tych pieniędzy , poszłyby w przysłowiowe błoto.Może z przedstawiciele innych miast te pieniądze lepiej wykorzystają i jak wyremontują drogi będą im one służyły dłużej niż 5 lat. Bo nasi Włodarze nie potrafią sprawić ,aby odpowiednie służby dopilnowały wykonania należycie remontu. Jak zostaliśmy poinformowani drogi zostały wykonane na 3 z leciutkim plusem. ( w skali od 5 do 2 ) .Tylko jest pytanie - czy również otrzymali gratyfikację pieniężną adekwatną do wykonania tej pracy ?
~Trzy grosze... 8-12-2008 19:16
Do 9:55 ... jak to, co zrobil Kusiak? przybyl z wielkiego swiata, aby nam milosciwie panowac przez cztery(?) lata... czy to malo?
~wyborca 8-12-2008 20:25
Całe szczęście że nie wybrano na prezydenta Sajnoga , Prystroma , Piotrowskiego - bo wtedy w mieście nic by nie powstało.
~_ojdiridirachciach___ 9-12-2008 0:29
Do | ~forumJG | ... forma Jeleniogórskie jest poprawna i oznacza obszar geograficzny. Odmienia się w Jeleniogórskiem i pisze z wielkiej literki w przeciwieństwie do przymiotnika w jeleniogórskim (np województwie). :) A przy okazji ...to troszkę nachalnie reklamujesz to swoje forum w jelonkowych komentarzach ...zalatuje lekko spamem ;) Lepiej wykazać troszkę cierpliwości. Takie forum jest potrzebne i z czasem na pewno zyska na popularności.
~Jano 9-12-2008 10:48
no p. Obrebalski gdzie drogi nasze ,co moze bedziemy po chodnikach jezdzic bo ponaprawiali troche wiec pytam kiedy te dziury znikna ,a tak wogule to kiedy pan wezmie sie do pracy ,i zacznie rzadzic w tym miescie ,bo jak do tej pory to nic pan tu nie zrobil ,to moze czas nwjwyzszy . tylko ladnie pan w radio mowi co zrobil a co jeszcze zrobi tylko efetkow nie widac Wszystko pali na panewkach a moze pan sie poprostu nie nadaje ,to ja dam rade prosze zrezygnowac bo to miasto juz jest jak najgorsza prowincja,co bedzie jak zabraknie niemieckich emerytow kto nas tu odwiedzi i po co ? jak tu nic nie ma
~astra Gsi 9-12-2008 12:41
czy kiedy kolwiek była kasa?????????

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group