Poniedziałek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7172
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelchem pozywa miasto i znowu przegrywa

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 3 lutego 2016, 7:49
Aktualizacja: 7:52
Autor: UM
Fot. Archiwum
Sąd oddalił kolejne powództwo firmy Jelchem S.A. kierowane przeciwko Miastu Jelenia Góra. – Istotą sporu jest opłata za użytkowanie wieczyste terenu. Miasto realizuje windykację tych kwot z upoważnienia Skarbu Państwa – informuje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Jeleniogórscy prawnicy już od pewnego czasu zabiegają o to, by należne wpłaty wpływały bez opóźnień, przedstawiciele licznych spółek działających na terenie b. „Celwiskozy” (często fizycznie jest to ta sama osoba) usiłują taki obowiązek omijać przy pomocy różnych rozwiązań prawnych, niemniej wydawane w ostatnich miesiącach wyroki sądowe w takich sprawach pozostawiają spółkom i fundacjom „Jelchemu” coraz mniejszy margines swobody.

Dodatkowo kończą się przygotowania organizacyjno-prawne do kontroli całego tego terenu pod kątem przetrzymywania tam odpadów poprzemysłowych, pozostałych po b. działalności, a także zwożenia różnych zużytych przedmiotów i składowania ich tam wbrew przepisom prawa. Pożar, jaki miał miejsce niedawno przyspieszył i zdeterminował rozmaite służby, które koncentrują swoje wysiłki, uznając, że integracja wszystkich działań pomoże w opanowaniu panującego tam bałaganu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Inwestor 3-02-2016 8:46
Miasto podniosło wysokość opłat z tutułu użytkowania wieczystego uzasdniajac wzrostem cen tej niezwykle atrakcyjnej działki. I w odwołaniu jelchemu sprawa trafiła do sadu.
~kokospoko 3-02-2016 9:00
Obciążyć właścicieli karami za zanieczyszczenie terenu i nakazać jego rewitalizacje. w centrum miasta taki syf jak w krajach trzeciego świata. Kto na to pozwala?
~`zainteresowany 3-02-2016 9:00
Może nareszcie zabierze się ktoś, najlepiej organy ścigania (tyle, że tym razem porządnie) za wielkiej klasy menadżera skali światowej jaśnie panującego na tym terenie.
~emeryt 3-02-2016 10:23
widac jak pracuja prokuratura i dzialacze urzedu miasta od wielu juz lat i za co biora pieniadze to szczyt bezradnosci i niechlujstwa nikt za nic nie odpowiada nalezy rozgonic to dziadostwo, kogo rzesmy wybrali.
~: 3-02-2016 11:04
Doś długo trzeba było czekać na "zaciśnięcie" prawnej pętli...
~TSOL 3-02-2016 17:40
I tak Pan Miroslaw Gniewoski (GENIUSZ)wykiwa miasto i te wszystkie służby które przez tyle lat nie mogły mu się dobrać do tyłka...
~zabrać 4-02-2016 9:57
zabrać wszystkim uprzewilejowanym dziedzicom KOMUNY wszystkie tereny i PO sprawie .w kamieniołomach zobaczą jak wygląda prawdziwe życie.PZPR już nie istnieje i czas skończyć z ich następcami.
~a kiliński 4-02-2016 11:35
A KILIŃSKI się w grobie przewraca jak widzi swój opłakany teren PO rynku.
~pyta-jnik 4-02-2016 16:59
Kto po Gniewowskim przejął tą ruinę? Za niego bez przerwy pisano po szmatławcach Gniewowski to, Gniewowski tamto. A teraz właściciel jest anonimowy?
~RAK 4-02-2016 19:45
Te wszystkie fundacje to sa pod jednym szyldem aby ominąć placenia podatkow proszę popatrzeć na dawne przedszkole przy cervi jak jest wyremontowane ile trwal remont i należy do szefa jelchemu p.Gniewowskiego proszę o sprawdzenie odpowiednich organow powiatowych aby zabezpieczyć podatki dla miasta bo znowu miasto zostanie na lodzie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group