REGION: Jednośladami na podbój przełajów

Poniedziałek, 9 marca 2009, 14:47
Aktualizacja: 19:51
Autor: ah
W piątek miłośnicy ostrej jazdy na dwóch kółkach zmierzyli się w VII Ogólnopolskim Kolarskim Wyścigu Przełajowym Memoriale Jana Kozłowskiego.

Imprezę zorganizowało ze swoich środków Izersko-Karkonoskie Towarzystwo Kolarskie. Nazwa wyścigu ma na celu uczczenie pamięci Jana Kozłowskiego znanego zawodnika, trenera oraz działacza kolarskiego.

Dla zawodników była to doskonała okazja do sprawdzenia formy przed zbliżającym się sezonem kolarskich imprez plenerowych.

W kategorii elita, na dystansie 16, 8 km wystartowało 11 zawodników. Najlepszy okazał się Łysak Bartosz z LKK Górnik Wałbrzych, uzyskując czas: 45:15:00.
W kategorii junior wzięło udział 12 zawodników, a jechali na dystansie 12 km (przeciętna 21,70km/h). Z czasem 33:10:00 wygrał Kurczab Piotr z klubu Boplight Team Świdnica.
Juniorzy młodsi jechali 9,6 km, a miejsce pierwsze zajęli exaequo Pytka Jakub i Lasota Damian z LKKS Górnik Wałbrzych ZS St.Bogaczowice. Wśród dziewcząt triumfowała Ania Kuniej z KKS Ślęża Sobótka. Z juniorek młodszych najlepsza okazała się Dubieniecka Joanna z Kwisy Lubań.
W kategorii masters I wygrał Bonecki Marek z Legnicy, masters II Piotrowski Mariusz z KK Sirbud Wałbrzych, masters III Krawczyk Zygmunt z Harfa Harryson Wrocław ( z imponującym czasem 20:54 na 7,2km), masters IV Fajkowski Łukasz z Wrocławia. W grupie młodziczek zwyciężyła Kurczab Iwona z MKS Karolina Jaworzyna Śląska. W młodzikach zaś Szymczyk Łukasz z KK Sirbud Wałbrzych. Jeżeli chodzi o Orlików, chętnych było tylko dwóch chłopców, ale trasę ukończył tylko jeden z nich – Duszyński Tomasz z AZS Politechnika Wrocławska.
Na dystansie 7,2 km jechała seniorka Duszyńska Ewa, reprezentująca Politechnikę Wrocławską. W kategorii żaków wystartowały trzy osoby, a zwyciężył Helta Filip z KK Sirbud Wałbrzych. Ostania grupa to żakinie, tu lepsza od swojej rywalki okazała się Grochalska Karolina LKKS Górnik Wałbrzych ZS St. Bogaczowice.

Zawody zaszczyciła swoją obecnością maja Włoszczowska - która była przy dekoracji i rozdaniu nagród.