Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 6123
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jednak będzie multikino? Rozbudują nieczynną jeszcze galerię

Czwartek, 22 marca 2012, 13:08
Aktualizacja: Piątek, 23 marca 2012, 7:50
Autor: Es
JELENIA GÓRA: Jednak będzie multikino? Rozbudują nieczynną jeszcze galerię
Fot. RED
Spółka „Ariadne”, inwestor galerii przy ul. Kopernika/Pijarskiej przedłożyła projekt rozbudowy galerii o powierzchnię niemal dorównującą istniejącej już części. W nadchodzący wtorek radni jeleniogórscy zajmą się wnioskiem spółki do planu zagospodarowania przestrzennego.

Galeria przy ul. Pijarskiej miała być otwarta jesienią ubiegłego roku, jednak termin uruchomienia placówki przesunięto na marzec 2012 roku. Jednak na razie nic nie wskazuje, aby placówkę otwarto, a na pytanie dotyczące ewentualnej daty udostępnienia galerii nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Tymczasem urząd miasta poinformował, że spółka Ariadne ma plany rozbudowy placówki, bo najemcy powierzchni handlowych zgłaszają chęć zajęcia większych lokali. Oznacza to, że pierwsi klienci, którzy chcieliby zrobić w nowej galerii zakupy, będą musieli uzbroić się jeszcze w cierpliwość. Firmy handlowe wolałyby bowiem zajmować całe swoje powierzchnie w wykończonym już obiekcie, a nie częściowo, w warunkach kontynuacji budowy.

Nowością ma być nowoczesne kino kilkusalowe, które pierwotnie miało powstać w budynku galerii, ale – ponieważ wiązałoby się to z podwyższeniem jego wysokości – na ten wariant nie zgodził się Urząd Ochrony Zabytków. Nie wiadomo jednak, jak teraz ta sytucja zostanie rozwiązana i jak będzie wyglądał obiekt po rozbudowie.

Kiedy w końcu całość stanie się dostępna dla jeleniogórzan i turystów? Budowa istniejącej części trwała kilka miesięcy, trudno więc przypuszczać, aby tym razem zajęło to mniej czasu. Władze miasta są jednak przekonane, że inwestor przyspieszy, bo płaci już podatek od nieruchomości za istniejący, a jeszcze niepracujący obiekt. Wybudowany w stanie surowym kompleks budynków przeszedł już bowiem odbiór techniczny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (54) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group