Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 8016
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jednak będzie dojście do ulicy Spółdzielczej

Czwartek, 28 maja 2020, 12:01
Aktualizacja: Środa, 3 czerwca 2020, 16:14
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jednak będzie dojście do ulicy Spółdzielczej
Fot. Przemek Kaczałko
Czasu na budowę dojść do nowych przystanków kolejowych coraz mniej, a problemów nie brakuje. Jeden z wykonawców odmówił podpisania umowy. Ogłoszono kolejne postępowanie, które tym razem dotyczy również dojścia do przystanku Jelenia Góra Przemysłowa od strony ulicy Spółdzielczej.

Jak poinformował prezydent miasta, podpisano już umowę na budowę ciągu pieszo-rowerowego do przystanku kolejowego „Przemysłowa” od strony ul. Karola Miarki. Wykonawcą jest Kółko Rolnicze Siedlęcin (cena 149 428,10 zł). Na część zabobrzańską (pod estakadą) nie udało się wyłonić wykonawcy, ponieważ odmówił podpisania umowy. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm KPRD i Kama.

Ponownie ogłoszono przetarg, a otwarcie ofert zaplanowano na 11 czerwca. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie dojść do przystanków kolejowych przy al. Jana Pawła II oraz przy ulicy Spółdzielczej.

Zamówienie podzielone jest na 2 części - pierwsza dotyczy budowy ciągu pieszo–rowerowego do przystanku kolejowego Jelenia Góra Zabobrze o szerokości 3,00 m (w świetle oporników betonowych) na odcinkach o łącznej długości około 650,00 m oraz remont ciągu pieszo-rowerowo–jezdnego (drogi wewnętrznej) o szerokości 3,00 m (w świetle krawężników betonowych) o długości 218,00 m. W ramach zadania przewiduje się wykonanie oświetlenia ulicznego oraz elementów odwodnienia.

Druga część dotyczy budowy dojścia do przystanku kolejowego „Jelenia Góra Przemysłowa” w Jeleniej Górze od strony ulicy Spółdzielczej. Informowaliśmy o zdumiewającym braku tego odcinka w poprzednim ogłoszeniu przetargu, jednak przy kolejnej próbie zadanie zostało dopisane.

Termin realizacji zadań określono do 28 sierpnia br.

Twoja reakcja na artykuł?

13
41%
Cieszy
3
9%
Hahaha
1
3%
Nudzi
3
9%
Smuci
5
16%
Złości
7
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group