Wtorek, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 5446
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jeden skopał samochód, drugi okradł lekarza. Grzechy szesnastolatków

Piątek, 28 stycznia 2011, 13:39
Aktualizacja: 13:40
Autor: RED/KMP
W policyjnych raportach tyczących nieletnich przestępców znaczna większość sprawców, głównie płci męskiej, ma szesnaście lat. Dlaczego? Jednoznacznej odpowiedzi na to brak, ale to właśnie szesnastolatkowie są negatywnymi bohaterami kolejnych policyjnych doniesień.

Jeden z nich latem ubiegłego roku dopuścił się w Jeleniej Górze co najmniej sześciu tego typu przestępstw. Został zatrzymany wczoraj. Policjanci ustalili, że 16-latek ukradł dla zabawy kamerę monitoringu (wartą 300 złotych) zamontowaną w jednej z jeleniogórskich szkół. Urzadzenie potem wyrzucił. Włamał się dwukrotnie do samochodu marki Star, skąd skradł akumulatory i narzędzia (warte 1700 zł). Ponadto włamał się również do busa, skąd ukradł gaśnicę. 16-latek ma na koncie również próby włamań do dwóch kiosków z prasą . Obecnie policjanci ustalają kolejnych pokrzywdzonych. 16-latek przyznał się do popełnienia tych przestępstw, za które teraz odpowie przed sądem rodzinnym.

Inny szesnastolatek – jak ustaliła policja – od listopada ubiegłego roku do stycznia 2011 dopuścił się w Jeleniej Górze co najmniej pięciu przestępstw. Chłopak ma na koncie trzy kradzieże w jednej z jeleniogórskich placówek medycznych. Wykorzystując nieobecność personelu okradł lekarza oraz dwie pacjentki. Jego łupem padły dokumenty, pieniądze oraz damska torebka. Zabrał także saszetkę z dokumentami i telefonem komórkowym pozostawioną bez opieki na ladzie jednego ze stoisk jeleniogórskiego targowiska. Policjanci ustalili również, że 16-latek dla zabawy skopał samochód zaparkowany na jednej z ulic osiedla Zabobrze (zbił dwie lampy).

– Nieletni przyznał się do tych przestępstw, za które teraz odpowie przed sądem rodzinnym. Po czynnościach został przewieziony do jednego z ośrodków wychowawczych , gdzie trafił decyzją sądu za wcześniej popełnione czyny – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group