Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 1872
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: JCK walczy o Dolnośląski Klucz Sukcesu

Wtorek, 13 września 2011, 8:20
Aktualizacja: 8:21
Autor: Agrafka
Jeleniogórskie Centrum Kultury zostało nominowane do najwyższego regionalnego wyróżnienia w kategorii Najlepsza Instytucja Kultury lub Inicjatywa Kulturalna, za które przyznawana jest nagroda w postaci Dolnośląskiego Klucza Sukcesu.

To już XV edycja Wyróżnienia „Dolnośląski Klucz Sukcesu” za rok 2010 Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska, które co roku przyznaje nagrodę oceniało m.in. bazę dydaktyczną, osiągnięcia, sukcesy sportowe i działania w ramach szkolnych kół zainteresowań, tradycję oraz sukcesy wychowanków.

Dolnośląski Klucz Sukcesu jest najwyższym, regionalnym wyróżnieniem, przyznawanym corocznie przez Kapitułę. Nagroda cieszy się dużym zainteresowaniem i uznaniem w środowiskach gospodarczych, kulturalnych i samorządowych Dolnego Śląska. Jest jednym z ważniejszych elementów promujących oraz integrujących Dolny Śląsk. Dla nagrodzonych staje się coraz bardziej cenionym godłem promocyjnym, a laureaci szczycą się jego zdobyciem.

Wyróżnienie przyznawane jest corocznie od 1997 r. W latach 1997-2010 odbyło się już 14 edycji konkursu, każda zakończona uroczystym finałem w jednym ze znanych dolnośląskich miast. Nagrodami dla laureatów konkursu są statuetki „Dolnośląskiego Klucza Sukcesu”, zaprojektowane przez plastyka Jerzego Jerycha, a kute przez artystę-kowala Ryszarda Mazura, honorowego klucznika miasta Wrocławia.

Uroczysty finał, wręczenie dyplomów dla Nominatów oraz statuetek „Dolnośląskiego Klucza Sukcesu” laureatom odbędzie się 15 września w Oleśnicy. Jeleniogórskie Centrum Kultury walczy o nagrodę z Zespołem Pieśni i Tańca z Nowej Rudy, Bogatyńskim Ośrodkiem Kultury oraz Ośrodkiem Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

– Bardzo cieszymy się z nominacji, mamy nadzieję, że uda nam się zdobyć Dolnośląski Klucz Sukcesu – powiedział Jarosław Gromadzki, dyrektor Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group