Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 9041
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Olszyna: Jawa Otok wygrywa Turniej Burmistrza Olszyny

Poniedziałek, 11 lipca 2011, 14:35
Aktualizacja: 0:04
Autor: red.
Olszyna: Jawa Otok wygrywa Turniej Burmistrza Olszyny
Fot. użyczone
Drugi raz z rzędu piłkarze Jawy Otok zwyciężyli w Turnieju piłkarskim o Puchar Burmistrza Olszyny Leszka Leśko, który odbył się 9 lipca na boisku piłkarskim ,,Orlik 2012” w Olszynie. Tym razem pogoda nie sprawiła zawodu, przy pięknej słonecznej aurze ośmiu zespołom przyszło walczyć o okazałe trofeum.

Setki widzów zgromadzonych na obiekcie mogło podziwiać zmagania takich zespołów jak Olsza Olszyna, Olsza II, Jawa Otok, Orzeł Platerówka, Street Squad Jelenia Góra, Pub Gol Jelenia Góra, Zryw Ubocze oraz GKS Biedrzychowice.. W tych zespołach nie zabrakło również znanych osobistości z naszego regionu, pierwsza z nich był Adam Mójta znany z występów w pierwszoligowych zespołach Korony Kielce i Odry Wodzisław, obecnie piłkarz drużyny czeskiej ekstraklasy Victorii Zivkow oraz znany mistrz świata weteranów w zapasach Mirosław Wieczorkiewicz.

W meczu otwierającym turniej Olsza Olszyna pokonała 1-0 po bramce Bogowskiego Zryw Ubocze i jak się okazało to zwycięstwo okazało się kluczowe przy końcowej kolejności w tabeli grupy A. Na pierwszym miejscu z kompletem punktów uplasował się zespół trenera Krzysztofa Lechowskiego Jawa Otok osiągając następujące wyniki 1-0 z Pub Golem, 3-2 z Zrywem oraz 4-1 z Olszą Olszyną.

W grupie B do ostatniej kolejki nie było wiadomo kto awansuje, ponieważ wszystkie cztery drużyny miały po 3 punkty i realne szanse na awans. W swoich ostatnich meczach w grupie kropkę nad ,,i” postawiły drużyny Olszy II Olszyna oraz Orła Platerówki. Zespół z Olszyny rozbił przeciwników z Jeleniej Góry – Street Squad 4-0, a ekipa kapitana Mariusza Burzyńskiego zremisowała z GKS-em Biedrzychowice 0-0, i ten wynik dał im awans do półfinałów.

W przerwach miedzy meczami organizatorzy zadbali również o atrakcje dla kibiców, którymi były konkursy: rzutów karnych, w którym najlepszym egzekutorem okazał się Marcin Piasecki oraz celności strzałów w poprzeczkę, gdzie wygrał Marek Cisek - na zwycięzców czekały okazałe nagrody w postaci piłek oraz puli pieniężnej zebranej od wszystkich uczestników. W pierwszym półfinale spotkały się ze sobą dwie drużyny z Olszyny i po arcyciekawym spotkaniu do rozstrzygnięcia potrzebny był konkurs rzutów karnych. Lepsi w tej próbie nerwów okazali się piłkarze kapitana Olszy II – Rafała Cichego i to oni jako pierwsi awansowali do finału. W drugim pojedynku zawodnicy Jawy Otok bez problemu pokonali Orła Platerówkę 3-0 i zostali drugimi finalistami.

W meczu o trzecie miejsce Olsza I pokonała Platerówkę 3-1 i mogła świętować zdobycie brązowych medali. Najważniejszy mecz całej imprezy toczył się w szybkim tempie, które lepiej wytrzymali piłkarze Jawy zwyciężając 3-2 po bramkach Lechowskiego, Mańkiewicza oraz Soroki (dla przegranych dwie bramki zdobył kapitan Rafał Cichy) i po raz drugi z rzędu wywieźli najcenniejsze trofeum do Otoku. Oprócz nagród zespołowych zawodnicy zostali nagrodzeni indywidualnie – najlepszym piłkarzem został Sebastian Gawroniuk, bramkarzem Maciek Baszak (obaj z Olszy II Olszyna), a tytuł króla strzelców przypadł zdobywcy 7 bramek Zdzisławowi Mańkiewiczowi z Jawy Otok. Zawodnicy sami między sobą wybierali najlepszych, a w ,,szóstce” turnieju znaleźli się: Maciej Baszak, Krzysztof Lechowski, Zdzisław Mańkiewicz, Sebastian Gawroniuk, Wojciech Karolewicz oraz Paweł Jakimowicz.

Wszystkie nagrody zostały wręczone przy aplauzie licznie zgromadzonej publiczności, zawodników oraz trenerów przez organizatora Łukasza Lisiowskiego.

Bardzo się cieszę ze zwycięstwa w tak prestiżowym turnieju zwłaszcza jeżeli udaje nam się to drugi raz z rzędu. Rywale nie ułatwiali nam zadania, mam uczucie, że było nam jeszcze ciężej niż przed rokiem - podsumował kapitan zwycięskiej drużyny Krzysztof Lechowski.

Komplet wyników

Olsza - Zryw 1-0
Olsza II - GKS Biedrzychowice 4-0
Jawa Otok - Pub Gol 1-0
Street – Orzeł 4-2
Olsza - Pub Gol 2-1
Olsza II - Orzeł 1-2
Pub Gol - Zryw 1-2
Street - GKS 0-1
Olsza - Jawa1-4
Olsza II - Street 4-0
Jawa - Zryw 3-2
Orzeł - GKS Biedrzychowice 0-0

Półfinały
Jawa - Orzeł 3-0
Olsza II - Olsza 2-2 k.4-3

Mecz o 3 miejsce
Olsza - Orzeł 3-1

Finał
Jawa - Olsza II 3-2

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
271
Tak
61%
Nie
39%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Dudek vs. Konieczyńska: II tura w Jeżowie
 
Aktualności
Zumba dla wszystkich
 
Aktualności
Pobiegli dla Filipka
 
112
Zderzenie na Sudeckiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group