Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5352
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Janowice Wielkie wkrótce z nowym posterunkiem

Sobota, 7 maja 2022, 6:22
Aktualizacja: 6:54
Autor: 112
Janowice Wielkie: Janowice Wielkie wkrótce z nowym posterunkiem
Fot. Archiwum Policji
Nastąpiło już symboliczne przekazanie działki pod budowę nowego posterunku w Janowicach Wielkich. W imieniu dolnośląskiej Policji umowę o przejęciu gruntu podpisał komendant wojewódzki policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski, a w imieniu samorządu wójt gminy Janowice Wielkie Kamil Kowalski. Koszt inwestycji szacowany jest wstępnie na 3,5 miliona złotych. Plan zakłada budowę posterunku w technologii modułowej 3D.

Koncepcja w zakresie programu funkcjonalno-użytkowego tego obiektu, realizowana będzie przez Wydział Inwestycji i Remontów Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z Wydziałem Koordynacji Inwestycji i Gospodarki Nieruchomościami z Biura Logistyki Komendy Głównej Policji. Zakłada ona budowę nowego posterunku, rozplanowanego według przepisów i wytycznych określonych w „Standardach technicznych, funkcjonalnych i użytkowych obowiązujących w obiektach służbowych Policji”.

Łączna wartość przedsięwzięcia szacowana jest wstępnie na kwotę 3,5 miliona złotych, z czego 250 tysięcy złotych na budowę obiektu przekaże gmina Janowice Wielkie, pozostała kwota zostanie wydatkowana z budżetu Policji. Rozpoczęcie budowy nastąpi jeszcze w tym roku, a jej zakończenie w zaplanowano na rok 2023.

Budowa posterunków ma niewątpliwie istotne znaczenie dla porządku publicznego oraz bezpieczeństwa mieszkańców i turystów, którzy odwiedzają ziemię jeleniogórską. Jednym z zadań Policji, a także samorządu, jest stałe oraz konsekwentne podnoszenie poziomu społecznego poczucia bezpieczeństwa. Inwestowanie w nową infrastrukturę i sprzęt do realizacji zadań mających na nie bezpośredni wpływ, staje się nieodzownym elementem bezpiecznego państwa. Stała współpraca i współodpowiedzialność w tym obszarze, jest gwarancją wprowadzania nowych rozwiązań i dobrych zmian na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Powstanie kolejnego tego typu posterunku, zaplanowano już także w Podgórzynie – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

16
73%
Cieszy
2
9%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group