Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 11359
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Janowice Wielkie wkrótce z nowym posterunkiem

Sobota, 7 maja 2022, 6:22
Aktualizacja: 6:54
Autor: 112
Janowice Wielkie: Janowice Wielkie wkrótce z nowym posterunkiem
Fot. Archiwum Policji
Nastąpiło już symboliczne przekazanie działki pod budowę nowego posterunku w Janowicach Wielkich. W imieniu dolnośląskiej Policji umowę o przejęciu gruntu podpisał komendant wojewódzki policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski, a w imieniu samorządu wójt gminy Janowice Wielkie Kamil Kowalski. Koszt inwestycji szacowany jest wstępnie na 3,5 miliona złotych. Plan zakłada budowę posterunku w technologii modułowej 3D.

Koncepcja w zakresie programu funkcjonalno-użytkowego tego obiektu, realizowana będzie przez Wydział Inwestycji i Remontów Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z Wydziałem Koordynacji Inwestycji i Gospodarki Nieruchomościami z Biura Logistyki Komendy Głównej Policji. Zakłada ona budowę nowego posterunku, rozplanowanego według przepisów i wytycznych określonych w „Standardach technicznych, funkcjonalnych i użytkowych obowiązujących w obiektach służbowych Policji”.

Łączna wartość przedsięwzięcia szacowana jest wstępnie na kwotę 3,5 miliona złotych, z czego 250 tysięcy złotych na budowę obiektu przekaże gmina Janowice Wielkie, pozostała kwota zostanie wydatkowana z budżetu Policji. Rozpoczęcie budowy nastąpi jeszcze w tym roku, a jej zakończenie w zaplanowano na rok 2023.

Budowa posterunków ma niewątpliwie istotne znaczenie dla porządku publicznego oraz bezpieczeństwa mieszkańców i turystów, którzy odwiedzają ziemię jeleniogórską. Jednym z zadań Policji, a także samorządu, jest stałe oraz konsekwentne podnoszenie poziomu społecznego poczucia bezpieczeństwa. Inwestowanie w nową infrastrukturę i sprzęt do realizacji zadań mających na nie bezpośredni wpływ, staje się nieodzownym elementem bezpiecznego państwa. Stała współpraca i współodpowiedzialność w tym obszarze, jest gwarancją wprowadzania nowych rozwiązań i dobrych zmian na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Powstanie kolejnego tego typu posterunku, zaplanowano już także w Podgórzynie – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

16
73%
Cieszy
2
9%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
205
Tak
17%
Nie
83%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Uratował życie dziewczynce
 
Kultura
Waluś wyjaśnia fanom
 
Kultura
Zrobili nowoczesny trailer
 
Piłka nożna
Karkonosze w ćwierćfinale [SKRÓT VIDEO]
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group