Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6764
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Janowianki pełne atrakcji

Poniedziałek, 26 czerwca 2017, 7:56
Aktualizacja: Wtorek, 27 czerwca 2017, 7:26
Autor: Przemek Kaczałko
Janowice Wielkie: Janowianki pełne atrakcji
Fot. Przemek Kaczałko
Mieszkańcy gminy Janowice Wielkie bawili się w minioną sobotę (24.06) podczas Janowianek – święta społeczności rudawskiej, które obfitowało w atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych oraz seniorów. Były gry, zabawy i mnóstwo pozytywnej energii.

Wśród atrakcji były zarówno występy artystyczne, jak i konkursy, gry i zabawy. Na scenie zaprezentowały się zespoły:Rudawianie oraz Bolczowianie, a dzieci z janowickiej szkoły pokazały krótki spektakl pt. „Kopciuszek”. - To bardzo piękna bajka, którą uwielbiają nie tylko dzieci – powiedziała Grażyna Kutryba, nauczycielka Gminnego Zespołu Szkół im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich. - Święto gminy integruje społeczność lokalną, a my jako szkoła co roku włączamy się w organizację - najczęściej poprzez występ dzieci – dodał Mirosław Wiśniewski, dyrektor szkoły.

Podczas imprezy nie zabrakło strażaków z OSP Janowice Wielkie zachęcających do wstąpienia w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, którzy zapewnili dla dzieci zawody strażackie oraz ochłodę za pomocą mgiełki wodnej w ten gorący dzień. Zarówno panie, jak i panowie chętnie brali udział w zumbie prowadzonej przez instruktorkę Asię Zamojską – tu (jak widać w galerii) nie było granic wiekowych, a zabawa była przednia. Janowianki to także okazja do starcia sołtysów, którzy mieli za zadanie wykazać się wiedzą, jak i zręcznością. - Nasi sołtysi musieli się wykazać jakimi są liderami, przywódcami wsi – mówił z uśmiechem Miłosz Kamiński, sekretarz Gminy Janowice Wielkie.

. Było też wiele konkursów z wiankami, przeciąganie liny, siatkówka, znakowanie rowerów przez policję, Komisarz Lew, gra terenowa, loteria fantowa czy koło fortuny, czyli „wianek nagród”.

Festyn w janowickim parku to nie jedyna impreza na pięknie zagospodarowanym terenie, gdzie niegdyś znajdował się basen. Na zakończenie wakacji planowane jest Sołeckie Pożegnanie Lata, ale obiekt będzie gościć też inne imprezy, których należy wyszukiwać na stronie internetowej gminy.

Mam nadzieję, że ta tradycja Janowianek już pozostanie w gminie. Widzimy, że ludzie chcą się bawić, chcą razem z nami otwierać wakacje – powiedział Miłosz Kamiński, który wraz z Robertem Gudowskim (skarbnik gminy) prowadził janowicki festyn.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group