Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 3853
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Janowi Pawłowi II z miłością

Piątek, 30 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 30 marca 2007, 22:11
Autor: Angela
Jelenia Góra: Janowi Pawłowi II z miłością
Fot. Angela, Arkadiusz Piekarz
Sesją naukową „Historia przeciw prądowi sumień” oraz apelem uczczono w piątek drugą rocznicę śmierci Jana Pawła II, przypadającą w poniedziałek, 2 kwietnia.

Podczas uroczystości, która odbyła się w gmachu Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, poza przygotowanym przez uczniów programem artystycznym pod hasłem „Janowi Pawłowi II z miłością…” przewidziano wystąpienia i wykłady poświęcone Karolowi Wojtyle.

Jan Paweł II zapoczątkował tradycję Światowych Dni Młodzieży. Przygotowywał orędzie skierowane do młodych, które stawało się tematem tego międzynarodowego spotkania, organizowanego w różnych miejscach świata od 1985 roku (np. w Polsce w Częstochowie w 1991 roku). Dzisiaj młodzi chcą mu za to podziękować. Wśród nich znaleźli się również uczniowie jeleniogórskiego I LO.

– Jan Paweł II jest dla nas bardzo bliski – mówi Adrian Kotołowski. Jesteśmy związani z jego osobą. Za życia poświęcał nam wiele czasu, w specjalny sposób łączył się właśnie z młodzieżą. Dzisiejsze spotkanie jest pewną formą podziękowania Mu za to.

Stroną organizacyjną spotkania zajęła się siostra Krystyna Bogdan we współpracy z katechetami oraz nauczycielami. Młodzież natomiast zajęła się w dużej mierze realizacją. Alicja Lackorzyńska, Joanna Wilk, Adrian Kotołowski, Monika Musiał oraz Ania i Paulina napisali scenariusz i wykonali pantomimę.

– Duża zasługa dzisiejszej uroczystości jest w naszej młodzieży, która domaga się akcentowania ważnych wydarzeń, jakim zdecydowanie jest druga rocznica śmierci Jana Pawła II – mówi ks. Wojciech Jarosław Dąbrowski.

Pośród zaproszonych gości pojawili się m.in. ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz – dziekan wydziału teologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, ks. prof. dr hab. Waldemar Irek, pracownik naukowy Wrocławskiego Papieskiego Fakultetu Teologicznego, prezydent miasta Marek Obrębalski oraz inni goście a także uczniowie jeleniogórskich szkół.

<b> Będzie marsz? </b>
W pozostałych placówkach oświaty także zorganizowano uroczystości z okazji drugiej rocznicy odejścia Jana Pawła II. W Zespole Szkół Technicznych "Mechanik" trwają Dni Papieskie. Ich ostatnia odsłona przewidziana jest na poniedziałek.
Nie wiadomo tymczasem, czy zostanie zorganizowany marsz pamięci ku czci Ojca Świętego, który w ubiegłym roku, jak i w 2005, po śmierci Papieża przeszedł z centrum miasta pod Krzyż Milenijny.
W tym roku dotychczas o marszu nie poinformowano.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group