Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2129
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jan Miodek na urodziny Kolegium Karkonoskiego

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 29 września 2008, 7:58
Aktualizacja: Wtorek, 30 września 2008, 9:19
Autor: Ania
Henryk Gradkowski wypisuje zaproszenian na uroczystą, urodzinową ceremonię rozpoczęcia roku akademickiego w Kolegium Karkonoskim
Fot. Ania
Kolegium Karkonoskie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Jeleniej Górze obchodzi swoje dziesięciolecie. Dlatego ceremonia rozpoczęcia roku akademickiego będzie miała wyjątkowy przebieg. Uczelnia planuje też otwarcie nowego kierunku: regionalizm. W ten sposób chce podkreślić więź ze stolicą Kotliny Jeleniogórskiej.

Choć zajęcia na KK już trwają – podobnie jak na większości wyższych uczelni – uroczystość immatrykulacji studentów pierwszego roku oraz ceremonia rozpoczęcia nowego roku akademickiego – dopiero za dwa tygodnie. Podczas uroczystości zostaną wręczone medale dla dwóch, najbardziej zasłużonych osób dla jeleniogórskiej uczelni.

Wyróżnieni zostaną profesor Tadeusz Koszczyc, były rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i profesor Andrzej Mulak, były rektor Politechniki Wrocławskiej. Zaproszeni goście i studenci będą mieli okazję także wysłuchać inauguracyjnego wykładu profesora Jana Miodka i zapoznają się z księgą jubileuszową dziesięciolecia Kolegium Karkonoskiego.

– Pracowaliśmy nad nią dość długo, zawiera ona część informacyjną, jak i naukową – mówi profesor dr hab. Henryk Gradkowski, rektor Kolegium Karkonoskiego. Uczelnia ma już spory dorobek materialny, jak i naukowy. Sukcesem jest umiejscowienie KK w kampusie powojskowym oraz oddanie do użytku uczelnianej biblioteki i Centrum Naukowego.

– Zależy nam na tym, żeby nasi studenci utożsamiali się z regionem, w którym się kształcą. Służyć temu ma choćby historia regionalistyki, kierunek, który uruchomimy w następnym roku akademickim – powiedział dr Gradkowski.
W przyszłym roku odbędzie się także uroczystość nadania Bibliotece i Centrum Naukowemu imienia Juliusza Słowackiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~_ojdiridirachciach___ 29-09-2008 9:34
Gdzie mogą być zatrudnieni absolwenci regionalistyki ? Czyżby znowu ruszała produkcja bezrobotnych ? ...w dodatku silnie związanych z naszym regionem.
piipi 29-09-2008 11:10
~*POWODZENIA !!.~Profesor Jan Miodek na urodziny przybedzie,a on Wam szczescie podaruje !.~Piekny kierunek,..bo NASZYCH zatrzyma !.
HankaOdRumcajsa 29-09-2008 12:26
...dobrze, że w ostatniej chwili zrezygnowałam ze studiowania na Kolegium...
~były jelonek 29-09-2008 14:09
Tak, Kolegium to bardzo specyficzna uczelnia, szkoda tylko że po jej skończeniu nie można za bardzo znaleźć pracy i niektóre uczelnie nie uznają jej programu. Czemu tak jest, kto wymyśla ten program??
~mietal 29-09-2008 14:22
bravo dla kolegium. planują otwarcie nowego kierunku na kolegium..ale kiedy? za rok?! trochę wcześnie informują. Na oficjalnej stronce KK chciałem wyszukać regionalizm..nic nie ma;)pewnie będzie jak z irtualnym kierunkiem zarzadzenie produkcją... . jakiś czas temu /w maju/KK wywieszałoi po firmach w jeleniej info o otwarciu nowego kierunku :zarządzanie produkcją. Małym druczkiem napisali, ze jak dostaną zgodę ministra/a wszyscy już wcześniej wiedzieli ze nie planują nowego kierunku/tak wiec miedzy bajki,. mamy październik i jakoś tego kierunku nie ma...po kiego wała pisali takie bzdury na ulotkach. Dla mnie Kolegum to wielki szit. Skończyłem je i bardzo bardzo narzekam, a pracuje oczywiście nie w zawodzie. nikomu nie będę polecać je. Pewnie tak samo bedzei z regionalizmem,..pozdro Pani kanclerz Grażynia M.;) hehe
~G Malczu. 29-09-2008 15:49
Dziękuję za pozdrowienia.Kierunek historia z elementami regionalizmu i archiwistyki uzyskał już zgodę Ministra na uruchomienie a kierunek Zarządzanie produkcją pozytywną opinię Państwowej Komisji Akredytacyjnej..Nie są to bajki.Ubolewam jednak ,że internauta mieta nie odnalazł się na rynku pracy.Troszeczkę więcej optymizmu.
~ 29-09-2008 20:00
kk to specyficzna "uczelnia", nie ma to jak zacząć remont na początek roku akademickiego. studentów witają wózki widłowe,tiry i robotnicy na rusztowaniach....nic tylko zdobywać wiedzę :/
~ 29-09-2008 20:28
Pani Kanclerz ! Czy z okazji jubileuszu, kierownictwo KK stać na oficjalne zaproszenie dla byłych pracowników na "wyjatkową uroczystość" ?! Pracownicy, którzy już nie pracują, na pewno wpisali się do historii KK. Pewne decyzje, pracownicy otrzymali pocztą, bo kierownictwo KK nie stać było na chwilę rozmowy i podziękowanie za pracę. Pozdrowienia.
~Sabath 29-09-2008 20:59
zdobywać wiedzę przy huku i hałasie
~murzyn do 20:28 29-09-2008 21:20
Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść.
~ 29-09-2008 21:32
Wielu uczelnianych prymusów nie potrafi dać sobie rady w normalnym życiu, tym po studiach, dajcie spokój... Akurat KK ma to do siebie, że ludzie po tej uczelni dają sobie rade w życiu, są elastyczni i znajdują pracę oraz godziwe zarobki, nie tylko w branży wykształconej. Jesteście anty wobec KK bo, albo wam śrubkę tam dokręcili? Czy może znajomi info negatywne podrzucili? Hmm żal...
~kwa 29-09-2008 22:37
Tak, Pani Kanclerz, Zgadzam sie z ~. Z większą klasą otrzymuje się wypowiedzenia w hipermarketach. Ale nie ma się chyba czemu dziwić skoro kierownictwo ubiera się na różowo i rządzi kolesiostwo. Nie ma się co oszukiwać, jest coraz gorzej. I jest to opinia zarówno wykładowców jaki i studentów.
~mietal 29-09-2008 23:58
Witam Panią Grażynkę. Dziękuje za wyczerpująca odpowiedz. Tylko ciekawi mnie Pani stwierdzenie, że "kierunek zarządzanie produkcją uzyskał pozytywną opinię Państwowej Komisji Akredytacyjnej",co to oznacza dokładniej?. Otworzycie ten kierunek czy nie...,gdzieś przeczytałem ze na sesje wiosenną planujecie bo minister nauk i szkol. wyższego dał ciała, że za późno dał odpowiedz.aha;)dobre..w tym roku już na pewno nie,więc po co pisać na ulotkach takie bajki??? pytam?Troszkę więcej krytycznego spojrzenia na ten temat.. proszę wybaczyć ale poziom studiowania w KK..pozostawię bez komentarza..tylko papierek za który trzeba było jeszcze płacić.../studia bezpłatne/heh. pozdrowienia Panią Grażynie. niepoprawną " optymistkę. zróbcie wkońcu przyzwoity parking dla studentów,góry i doliny"bo na tym niestrzeżonym" ,obok wejścia, to łebki z pekinu łoją wszystko jak leci, a krzyżówkowicze z Impelu obok w kanciapie pierdzą w stołki i jak coś się wydarzy, to mówią że to nie jest ich teren.Oni pilnują wejścia co by nic nie zajumali studenty z KK. żaaal.. i te dziury na drodze przy akademikach..a najlepsze były zajęcia z masażu na ławkach szkolnych;DD dla zaocznych co grubo płacili za studia.. żal żal żal.. pozdro, and justice for all..
~Do G Malczu. 30-09-2008 0:04
Pani Grażyno, gdyby nie uczelniane układziki rodem w komunizmu, powszechna protekcja, jaka rządzi na uczelniach, konformizm i wazeliniarstwo, Pani też nie znalazłaby pracy. Teraz też gnije Pani w budżetówce za marną pensyjkę i w fatalnej atmosferze. Niech Pani spróbuje poszukać pracy na wolnym rynku, to przekona się Pani, ile Pani umie. Przecież Pani nawet pisać nie potrafi!
~mietal 30-09-2008 9:40
~do mietal 30-09-2008 11:53
Minister nauki nie mogł dać ciała, bo to ONA. Ale tak, dała caiła, bo na wniosek wysłany w kwietniu zechciano udzielić zgodny ww wrześniu. Wszyscy czekali i kandydaci i pracownicy - dlatego na ulotkach Zarządzanie już było, ale nikt nie przypuszczał, ze wakacje w Warszawie trwają tak długo. Ale wczytując się w list - to po co masażysta upomina sie o kierunek techniczny - sądząc z poziomu dyskusji, nie zagrzałby na nim 5 minut.
~_ojdiridirachciach___ 30-09-2008 13:39
Pani Grażyno, jak wniosek był tak napisany jak Pani post, to nic dziwnego, że procedura tak długo trwała. Po prostu tyle czasu trwało urzędnikom odszyfrowanie, o co w nim chodzi... ;)))
~mietal 30-09-2008 17:54
do Pani G.. po pierwsze, co ma do tematu ze minister to ONA" nie widzę sensu...?.. dla mnie to obojętne czy to facet czy kobita.ważne ze jest minister.Po drugie, jak we wrześniu ministerstwo dało zgodę to roczek akademicki zaczyna się przecież od października.. Trzeba było być gotowy do startu.A po trzecie, gdyby Pani zechciała naprawdę przeczytać mojego posta, to nigdzie nie jest napisane że jestem po fizjoterapii, bo nie jestem,D, po co wysnuwać tak głupi wniosek.. a to że interesuje się nowymi kierunkami na waszej uczelni, to nie oznacza ze chciałbym zawitać do Was ponownie,znowu głupota.....w Życiu! droga Pani...Po tym co zobaczyłem,...żal. helooł /kojarzymy fakty/ A tylko się tym zainteresowałem, ponieważ jesteście niekonsekwentni i nieodpowiedzialni.Więc proszę wybaczyć ale pani końcówka komentarza jest żałosna...nie chce mi się zresztą z wami gadac.. Kolegium karkonoskie to jak PZPN;D heh
~olewacz 6-11-2008 16:36
Omijajcie te uczelnie szerokim łukiem. Ta szkoła niczego was nie nauczy. Największe zastrzeżenia mam do dziekana wydziału technicznego dla tego człowieka student się nie liczy Go poprosiłem o urlop zdrowotny nie dostałem go i zostałem skreślony z listy studentów ale to jeszcze i tak mały pikus w następnym roku poprosiłem o urlop dziekański też nie dostałem uzasadnienie brak postępów w nauce. Farsa ostrzegam nawet jak ci się cos nalerzy jak psu zupa Pan dziekan ci odmówi i nie ważne ze przeleżałeś prawie 2 miesiące w szpitalu nic ci się nie należy to wszystko mówi jasno jakie jest kk jest to szkoła w której ważne są układy i układziki na poszczególnych kierunkach a student jest tylko zbędnym dodatkiem nie polecam. Jest to uczelnie która jest nastawiona na zysk chociaż prorektor wydziału technicznego twierdzi inaczej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group