Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 5305
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jakie działania na rzecz bezpieczeństwa po zmianach w policji

Piątek, 4 kwietnia 2014, 9:35
Aktualizacja: Sobota, 5 kwietnia 2014, 8:25
Autor: Angela
Jelenia Góra: Jakie działania na rzecz bezpieczeństwa po zmianach w policji
Fot. Angela
Więcej patroli drogowych, policjanci na rowerach, ścisła współpraca z samorządami, budowa lokalnych struktur bezpieczeństwa, bezwzględność dla przestępców, ale i przestępczych działań policjantów – w taki sposób nowy komendant jeleniogórskiej policji Zbigniew Markowski chce zwiększać poczucie bezpieczeństwa mieszkańców i turystów. Wspierać go będzie przedstawiony na wczorajszej (3.04) konferencji prasowej nowy zastępca komendanta: mł. insp. Piotr Wałczyk.

- Moim głównym zadaniem, które stawiam sobie za cel nadrzędny, jest zapewnienie bezpieczeństwa 170. tysiącom mieszkańcom regionu i trzem milionom turystów – mówił Zbigniew Markowski, który obowiązki szefa jeleniogórskiego garnizonu policji pełni od wtorku (1 kwietnia). – Najważniejszymi kwestiami jest rzeczywiste ograniczenie przestępczości, utrzymywanie wysokiej skuteczności, tworzenie dobrego klimatu wokół policji. Chcemy być wszędzie tam, gdzie jest jakieś zagrożenie dla mieszkańców i turystów – dodał.

W osiągnięciu tych celów mają pomóc dodatkowe siły, w tym m.in. 35. nowych policjantów w wydziale ruchu drogowego (którzy już zasilają ten wydział i uzupełnią go w ciągu kilku najbliższych miesięcy), a także 20. przeszkolonych funkcjonariuszy, którzy zasilą rowerowe patrole policji. W najbliższych dniach funkcjonariusze na jednośladach pojawią się na skwerach, w parkach, na Zabobrzu, na parkingach, przy kąpieliskach, na drogach rowerowych i w innych miejscach trudno dostępnych dla radiowozów.
- Mamy piętnaście rowerów kupionych z pieniędzy urzędu marszałkowskiego i 20. przeszkolonych funkcjonariuszy – mówił Zbigniew Markowski. – Część patroli będzie oznakowana i posłuży głównie działaniom prewencyjnym, ale będą również patrole nieoznakowane, także interwencyjne – podkreślał komendant.

Kontynuowane będą również patrole w górach, służby operacyjne w mieście czy działania wywiadowców policyjnych. – To będą dziesiątki rozwiązań połączone ze współpracą z samorządami w ramach lokalnych stanów bezpieczeństwa czyli m.in. wspólnego patrolowania miasta i szlaków komunikacyjnych za pomocą miejskich monitoringów – mówił Zbigniew Markowski.

Komendant Zbigniew Markowski dodał, że zamierza prowadzić bezwzględne działania przeciwko przestępcom, włącznie z odbieraniem im mienia pochodzącego z przestępczości. Chce też kontynuować politykę byłego komendanta odnośnie policjantów, którym udowodnione zostaną przestępstwa. - Dla takich osób miejsca w naszej policji nie ma, więc będą oni natychmiastowo wydalani ze służby – twierdził stanowczo.

Mł. insp. Piotr Bałczyk natomiast - obecny zastępca komendanta policji w Jeleniej Górze – chce główną uwagę poświęcać bezpieczeństwie na drogach, ale nie tylko.

- Obecnie będę nadzorował prewencję i ruch drogowy, czym zajmowałem się przez ostatnie trzy lata jako pierwszy zastępca komendanta w Bolesławcu – mówił. - Zajmę się również kwestiami profilaktycznymi i dbaniem o dobry wizerunek policji. Przez 20 lat pełniłem służbę w garnizonie jeleniogórskim. Ostatnie moje stanowisko to zastępca komendanta komisariatu II w Jeleniej Górze czyli kurortu i praca w dwóch gminach: w Piechowicach i Starej Kamienicy. Znam specyfikę tej jednostki, więc po zapoznaniu się z obecnymi strukturami, będę starał się wprowadzać takie zmiany, by mieszkańcy czuli się bezpiecznie. Chcę by było widać policję na ulicach i by policja była skuteczna – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group