Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 11643
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie na życie

Wtorek, 19 maja 2020, 22:38
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 maja 2020, 18:31
Autor: ts
Polska: Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie na życie
Fot. ts
Dla wielu osób każdy kolejny wydatek to poważna decyzja. Jednak ubezpieczenie na życie warto traktować w kategorii inwestycji w swoją przyszłość, ponieważ może nam w przyszłości przynieść wiele korzyści finansowych.

Ofertę ubezpieczenia na życie możemy wybrać rozsądnie, w granicach swoich możliwości finansowych i nie przepłacając za produkt. Musimy jednak wiedzieć jak znaleźć dobrą i niedrogą ofertę.

Z całą pewnością dobrze jest szukać informacji o ubezpieczeniu na życie w internecie, jednak warto to robić umiejętnie i świadomie. Możemy oczywiście wchodzić na strony różnych towarzystw ubezpieczeniowych i wczytywać się w oferty, by je samodzielnie porównać, ale zabierze nam to bardzo dużo czasu, a ze strony konkretnego ubezpieczyciela nie otrzymamy wielu informacji, które mogą być dla nas kluczowe.

Warto zatem korzystać ze stron internetowych, które w całości poświęcone są tematyce ubezpieczeniowej i nie są dedykowane jednej firmie ubezpieczeniowej, np. https://rankomat.pl/najtansze-ubezpieczenie-na-zycie. Dzięki temu poznamy różne oferty, dowiemy się, jak oceniane są przez specjalistów poszczególne produkty oraz porównamy ubezpieczenia według kryteriów, które mają dla nas największe znaczenie.

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?
Przeglądając w internecie oferty możemy zauważyć, że rozpiętość cenowa w ofertach ubezpieczeniowych jest naprawdę spora. Stąd tak ważne jest porównywanie ofert ze sobą, ponieważ kilka konkurencyjnych firm może zaoferować nam znacznie lepsze warunki cenowe.
Za polisę na życie możemy zapłacić miesięcznie zarówno 30 zł, jak i 300 zł. Wszystko zależy od tego, jaki produkt wybierzemy, jak skonstruujemy swój model ochrony, na jaką kwotę się ubezpieczymy.

Co wpływa na cenę ubezpieczenia na życie?
Zakres cenowy w ubezpieczeniach na życie jest naprawdę duży, ale wpływa na to kilka czynników. Cena składki jest zależna od:
• naszego wieku,
• sumy ubezpieczenia,
• umów dodatkowych,
• towarzystwa ubezpieczeniowego,
• czasu trwania umowy.

Przede wszystkim największy wpływ na cenę polisy ma nasz wiek oraz wybrana przez nas suma ubezpieczenia. Im jesteśmy starsi, tym większe ryzyko zachorowania czy śmierci, zatem ubezpieczyciel będzie wymagał większej składki. Dlatego nie warto odkładać decyzji o zakupie ubezpieczenia na później – różnica nawet kilku miesięcy może wpłynąć na cenę, jaką zapłacimy.

Suma ubezpieczenia to również czynnik, który mocno wpływa na koszt związany z ubezpieczeniem na życie. Możemy ubezpieczyć się na dowolnie wybraną przez siebie kwotę, oczywiście w oparciu o swoje możliwości finansowe. Nasza suma ubezpieczenia może wynosić zatem zarówno 50 000 zł, jak i 300 000 zł, a nawet 1 000 000 zł. Im wyższa kwota sumy ubezpieczenia, tym analogicznie – wyższa składka.

Więcej zapłacimy również wtedy, gdy zdecydujemy się na wiele różnych umów dodatkowych. Zakres ochrony należy wybierać rozsądnie i w tym celu dobrze jest przeanalizować swoją sytuację zdrowotną oraz określić jak duże ryzyko nas dotyczy pod względem pobytu w szpitalu, urazu ciała czy poważnego zachorowania.

Bardzo ważny jest również wybór towarzystwa ubezpieczeniowego. Nie oszukujmy się, większość z nas nie ma zbyt dużego rozeznania w zakresie ubezpieczeń na życie, a brak porównania ofert może doprowadzić do zakupu pierwszej, interesująco wyglądającej oferty. To duży błąd, ponieważ podobnych lub tańszych ofert znaleźć możemy bardzo dużo.

Na cenę ubezpieczenia wpływ ma również czas trwania umowy. Możemy wybrać ochronę na 12 miesięcy, 5 lat, jak i 20 lat. Przy każdym z tych rozwiązań kwota składki będzie zupełnie inna.

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Donald Tusk będzie dobrym premierem?

Oddanych
głosów
53
Tak
51%
Nie
36%
Ciężko powiedzieć
9%
Nie interesuję się polityką
4%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 11 grudnia 2023
 
Aktualności
Zrobili animowane pociągi
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group