Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 4016
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jak zapewnić fachowcom lepszy start

Piątek, 9 stycznia 2009, 8:58
Aktualizacja: 8:59
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Jak zapewnić fachowcom lepszy start
Fot. Ania
Przedstawiciele pracodawców z Polski i Niemiec spotkali się wczoraj podczas Jeleniogórskiego Forum Zawodowego „Szkoła – Praca”, w ramach którego odbyła się konferencja dotycząca ujednolicenia kwalifikacji zawodowych na transgranicznym rynku pracy.

Głównym pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Tadeusz Popowicz, dyrektor Euroregionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej, która wraz z Przedsiębiorstwem PM Poland S. A. zorganizowała wczorajsze spotkanie.
Podczas forum poruszano kwestie związane z inicjatywami edukacyjnymi w ramach „Uniwersytetu PMPoland”, warunkami, jakie stwarzają Niemieccy partnerzy, procedurą projektu, ujednoliceniem kształcenia zawodowego i wiele innych.

Na konferencji prócz przedstawicieli organizatorów byli obecni również partnerzy wiodący projektu: Kerstin Ganz, kierownik Wydziału Kształcenia Ustawicznego ÜAZ Bautzen oraz Mathias Piwko, specjalista ds. projektów U.E. sieci PONTES. Wszystkim wystąpieniom przypatrywali się również przedstawiciele władz Jeleniej Góry, które reprezentowała Anna Ragiel, zastępca przewodniczącego rady miasta oraz Zbigniew Szereniuk, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Głównym celem współpracy transgranicznej jest zorganizowanie wymiany uczniów i nauczycieli między krajami partnerskimi. Początkowo obejmie ona Niemcy. Dzięki takiemu rozwiązaniu młodzi fachowcy (budowlańcy, mechanicy i inni) z Polski i Niemiec będą mieli takie samo wykształcenie, co ułatwi im zdobycie pracy zarówno w kraju macierzystym, jak i na obczyźnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group