Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7406
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Jak skutecznie „sprzedać” lokalne atrakcje

Środa, 25 stycznia 2012, 8:50
Aktualizacja: 8:52
Autor: SJ
Po podpisaniu porozumienia w sprawie wspólnej promocji między powiatem jeleniogórskim, Jelenią Górą i dziewięcioma gminami naszego powiatu, doszło do roboczego spotkania, mającego na celu uściślenie zasad i programu tej współpracy.

- Chodzi przede wszystkim o wspólne przedsięwzięcia targowe – powiedział starosta Jacek Włodyga – ale nie tylko. Chcemy promować się u nas wobec innych i na wyjazdach ze swoją ofertą, także niekonwencjonalnymi sposobami. W ubiegłym roku w Rewalu Karpacz zachęcał do zimowego pobytu na stokach górskich pokazując… jazdę na nartach po piaszczystych wydmach. Z pewnością zaintrygowało to wielu.

Jablonec zaprosił nas na pokaz mody, wzbogacony produkowaną tam biżuterią. Zaprosiliśmy swego czasu taki pokaz do Hotelu Mercure-Skalny w Karpaczu, sądzę, że powtórzymy tę inicjatywę, bo została dobrze przyjęta. Oczekujemy podobnych pomysłów oryginalnych, niedrogich w realizacji, a przyciągających uwagę.

Jedną z planowanych inicjatyw jest zachęcenie dorosłych do wycieczek w Karkonosze poprzez… zwrócenie uwagi dzieci.
Będziemy chcieli zorganizować „szlak dziecięcych atrakcji” w formule dostosowanej do percepcji najmłodszych, z łatwymi mapami, oznaczeniami najciekawszych miejsc, by dzieci wyciągały rodziców na wycieczki. Początki tej pracy są już zrobione, powstały przewodniki „Bajkowy Karpacz”, „Bajkowa Szklarska Poręba”, czy „Bajkowa Jelenia Góra”, podobną książkę ma Sosnówka.

Cała te seria została wydana przez jeleniogórskie Wydawnictwo ADREM. Jeśli uda się nam skumulować te atrakcje w jednej, dobrej pozycji, to być może zachęcimy skutecznie dzieci i rodziców do łatwych, a ciekawych wycieczek w najbliższe okolice.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group