Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5639
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jak skutecznie „sprzedać” lokalne atrakcje

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Środa, 25 stycznia 2012, 8:50
Aktualizacja: 8:52
Autor: SJ
Po podpisaniu porozumienia w sprawie wspólnej promocji między powiatem jeleniogórskim, Jelenią Górą i dziewięcioma gminami naszego powiatu, doszło do roboczego spotkania, mającego na celu uściślenie zasad i programu tej współpracy.

- Chodzi przede wszystkim o wspólne przedsięwzięcia targowe – powiedział starosta Jacek Włodyga – ale nie tylko. Chcemy promować się u nas wobec innych i na wyjazdach ze swoją ofertą, także niekonwencjonalnymi sposobami. W ubiegłym roku w Rewalu Karpacz zachęcał do zimowego pobytu na stokach górskich pokazując… jazdę na nartach po piaszczystych wydmach. Z pewnością zaintrygowało to wielu.

Jablonec zaprosił nas na pokaz mody, wzbogacony produkowaną tam biżuterią. Zaprosiliśmy swego czasu taki pokaz do Hotelu Mercure-Skalny w Karpaczu, sądzę, że powtórzymy tę inicjatywę, bo została dobrze przyjęta. Oczekujemy podobnych pomysłów oryginalnych, niedrogich w realizacji, a przyciągających uwagę.

Jedną z planowanych inicjatyw jest zachęcenie dorosłych do wycieczek w Karkonosze poprzez… zwrócenie uwagi dzieci.
Będziemy chcieli zorganizować „szlak dziecięcych atrakcji” w formule dostosowanej do percepcji najmłodszych, z łatwymi mapami, oznaczeniami najciekawszych miejsc, by dzieci wyciągały rodziców na wycieczki. Początki tej pracy są już zrobione, powstały przewodniki „Bajkowy Karpacz”, „Bajkowa Szklarska Poręba”, czy „Bajkowa Jelenia Góra”, podobną książkę ma Sosnówka.

Cała te seria została wydana przez jeleniogórskie Wydawnictwo ADREM. Jeśli uda się nam skumulować te atrakcje w jednej, dobrej pozycji, to być może zachęcimy skutecznie dzieci i rodziców do łatwych, a ciekawych wycieczek w najbliższe okolice.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~turysta 25-01-2012 14:23
A może zamiast wspólnie jeździć na imprezy targowe gminy wspolnie zainteresują się jakimiś konkretnymi działaniami, np. wspólną komunikacją w regionie? Dlaczego PKS jeździ jak mu się podoba, a rozkłady w ogóle nie są skomunikowane z pociągami? Turysta przyjeżdża pociągiem na dworzec PKP i musi zainwaniać przez całe miasto na dworzec PKS, bo autobus do Karpacza odjechał 5 minut temu. Ze Świeradowa ostatni autobus do Jeleniej Góry odjeżdża po 15 godzinie (!), a na Okraj (ważny punkt wyjścia w góry) w ogóle nie można dojechać! W Czechach od lat jeżdżą cyklobusy, u nas nie ma nic! Rozumiem, że PKS-owi może się to nie opłacać, ale gminy powinny dopłacać do tych połączeń, bo czerpią korzyści z przyjazdu turystów. Bilet Euro-Nysa od dawna można kupic w pociągach oraz w czeskich autobusach
~turysta 25-01-2012 14:29
C.d.: a w polskich autobusach PKS nie. Jak ktoś chce jechać na tym bilecie, musi zaiwaniać na dworzec PKS w godzinach otwarcia kasy (czyli np. w niedzielę, kiedy większość ludzi jeździ na wycieczki, już nie). Ja pytam: dla kogo jest ten bilet??? Co z połączeniami do Czech? Od dawna powinny jeździć autobusy do Pecu pod Snieżką czy Trutnova przez Okraj, autobusy do Jakuszyc należałoby przedłużyć do Harrachova, zrobic autobus dalekobieżny do Liberca itp. Nasz region żyje z turystyki, a dobra komunikacja to podstawa. Tym się powinny zająć gminy, a przede wszystkim władze powiatu, który powinien skoordynować rozkłady wszystkich przewoźników. Niedopuszczalne jest, że busy różnych przewoźników odjeżdżają z różnych przystanków, a turysta musi biegać po całym mieście, żeby je znaleźć!
~123 25-01-2012 17:55
ale jakie atrakcje lokalne mamy tutaj w czerwonej bezrobotnej i skorumpowanej dolince??? chyba pasaze marketów lub biedronki!!! NASI WŁODARZE TO MEGA FACHOWCY OD PARADOWANIA NA POKAZACH,BANKIETACH ORAZ BEŁKOCIE!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group