Czwartek, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6260
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jak ratować życie w przypadku zagrożeń? Transmisja on–line!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 8 grudnia 2010, 9:54
Aktualizacja: 9:55
Autor: RED
Wszyscy zainteresowani tematyką pierwszej pomocy, a zwłaszcza uczniowie i studenci, będą mieli 10 grudnia okazję dzięki transmisji w Internecie poszerzyć swoją wiedzę.

10 grudnia odbędzie się w Krakowie Sympozjum Polskiej Rady Resuscytacji z okazji ogłoszenia Wytycznych 2010 Resuscytacji Europejskiej Rady Resuscytacji. Dzięki łączom internetowym zorganizowana zostanie transmisja online z możliwością zadawania na bieżąco pytań (odpowiedzi na postawione pytania w trakcie paneli dyskusyjnych Sympozjum).

Transmisja rozpoczyna się 10 grudnia przed godziną 11. – Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych a w szczególności uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, liceów, studentów uczelni wyższych, pracowników służby zdrowia, zapraszamy wszystkich, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka w sytuacji zagrożenia życia. Prosimy o umożliwienie oglądnięcia transmisji online wszystkim zainteresowanym – z tym apelem zwraca się do szkół Marian Stebelski, pionier wprowadzenia w placówkach oświaty zajęć z zakresu niesienia pierwszej pomocy, konsultant w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli.

M. Stebelski podkreśla, że znajomość udzielania pierwszej pomocy może przydać się w każdej chwili, a wiedza z tego zakresu powinna być jak najszerzej propagowana, zwłaszcza wśród młodzieży.

Program Sympozjum dostępny pod adresem:
www.kongres.prc.krakow.pl/sympozjum/programSympozjum.pdf

Transmisja online pod adresem: www.prc.krakow.pl

Strona WWW Sympozjum: www.kongres.prc.krakow.pl/sympozjum

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Anna Suwalsk 8-12-2010 11:01
Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Jeleniej Górze już od 90 -tych lat uczą się udzielania pierwszej pomocy i resustytacji. W organizowanych zawodach i konkusach zdobywają czoowe miejsca.
~nauczyciel 8-12-2010 11:53
Umiejętność niesienia pomocy w nagłych przypadkach,szczególnie w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia jest bardzo ważne.Dlatego natychmiastowe rozpoczęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej często ratuje życie.Każdy powinien znać te czynności. W ZSO nr1 uczniowie 1 klas gimnazjum oraz liceum uczą się tych procedur na lekcjach co skutkuje wysokimi osiągnięciami uzyskiwanymi na zawodach a co najważniejsze przypadkami ratowania życia poszkodowanych w życiu codziennym.
~doopa 8-12-2010 12:54
http://demotywatory.pl/2366752/W-filmach-mnie-to-zawsze-bawilo
~wrr 8-12-2010 16:11
Nie wiem czy dziecko z podstawówki czy gimnazjum cokolwiek zrozumie. Nie jest to sympozjum kierowane do tego gremium. Wiem jak dobrze do udzielania pierwszej pomocy są przygotowani niektórzy uczniowie takich szkół, ale język na takim sympozjum to raczej dla osób, które prowadzą z nimi zajęcia.
~lklk 9-12-2010 8:28
M. Stebelski nie czas na emeryturę, zamiast smucić na szkoleniach?
~M. Stebelski 9-12-2010 8:29
O umożliwienie oglądnięcia transmisji online - w szczególności przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, liceów - zwrócił się Zespół Redakcyjny Polskiej Rady Resuscytacji. Poniżej apel Zespołu Redakcyjnego PRR. Transmisja online do Internetu z możliwością zadawania pytań WYTYCZNE RESUSCYTACJI ERC 2010 Kraków, 10 grudnia 2010 Sympozjum Polskiej Rady Resuscytacji z okazji ogłoszenia Wytycznych 2010 Resuscytacji Europejskiej Rady Resuscytacji. Transmisja online z możliwością zadawania na bieżąco pytań (odpowiedzi na postawione pytania w trakcie paneli dyskusyjnych Sympozjum). START - 10 grudnia 2010 (początek przed godz. 11:00) Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych a w szczególności uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, liceów, studentów uczelni wyższych, pracowników służby zdrowia, zapraszamy wszystkich, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka w sytuacji zagrożenia życia. Prosimy o umożliwienie oglądnięcia transmisji online wszystkim zainteresowany

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group