Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9043
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

WOJANÓW: Jak budować w pięknym krajobrazie

Czwartek, 10 czerwca 2010, 9:16
Aktualizacja: 9:16
Autor: TEJO
Dziś w Pałacu Wojanów odbywa się konferencja architektów poświęcona budownictwu wpisanym w pejzaż Karkonoszy i Gór Izerskich.

Wydarzenie organizują Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego, Towarzystwo Urbanistów Polskich, Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów oraz Politechnika Wrocławska Wydział Architektury. To już czwarte z cyklu spotkań poświęconych sprawom architektury w Kotlinie Jeleniogórskiej.

W trakcie dotychczasowych trzech debat omówiono tendencje i zjawiska występujące w zagospodarowaniu przestrzennym obszarów o wysokich walorach przyrodniczo – krajobrazowych. Wypracowano także na forum tych spotkań zasady zagospodarowania w/w obszarów, zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem problemów występujących w Kotlinie Jeleniogórskiej. – Obszary te stanowią szczególny zasób ogólnonarodowego majątku i wielkie dobro ich mieszkańców, stąd potrzebna jest szczególna troska o utrzymanie ich wyjątkowej wartości – zaznaczają organizatorzy.

Podczas konferencji jej uczestnicy zastanowią się nad możliwością określenia typowej architektury Karkonoszy i Gór Izerskich w świetle jej uwarunkowań regionalnych. Będą też rozmawiać o harmonijnym rozwoju terenów górskich poprzez właściwe lokalizowanie i kształtowanie zabudowy oraz wprowadzanie „przyjaznych” rozwiązań materiałowych i detalu architektonicznego. Przedstawią też propozycje preferowanych zasad i form wprowadzania nowej zabudowy na obszarach o wysokich walorach przyrodniczych i krajobrazowych, w obliczu postępujących procesów urbanizacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group