Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10207
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: J. Ochojska gościła w Jeleniej Górze

Wtorek, 14 maja 2019, 9:33
Aktualizacja: Środa, 15 maja 2019, 13:36
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: J. Ochojska gościła w Jeleniej Górze
Fot. Przemek Kaczałko
Liderka listy Koalicji Europejskiej – Janina Ochojska, gościła wczoraj (13.05) w Jeleniej Górze, gdzie spotkała się z sympatykami ugrupowań tworzących koalicję. W sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej podkreślała swoją niezależność i konkretne dziedziny, którymi chce się zająć w Parlamencie Europejskim.
Janina Ochojska jest niezwykle potrzebna Unii Europejskiej, żeby kruszyć sumienia, przekonywać polityków i biznesmenów, aby pomagać ludziom - mówiła na wstępie Zofia Czernow z Platformy Obywatelskiej.

Sama kandydatka podkreśliła, że chce się spełniać w czterech dziedzinach.

To jest oczywiście pomoc humanitarna i rozwojowa. To są problemy osób wykluczonych, szczególnie niepełnosprawnych, osób starszych i problem ubóstwa wśród dzieci. Kolejną dziedziną jest kwestia organizacji pozarządowych - w Polsce potrzeba zmian, które są już w Unii Europejskiej. Mam nadzieję, że NGO będą postrzegane jako istotny element działalności społecznej i obywatelskiej. Czwarty element to ekologia, która wiąże się z poprzednimi tematami. Jelenia Góra jest miastem "fair trade" (czyli sprawiedliwego handlu) - to bardzo ważny proces, który pozwala, abyśmy godnie traktowali tych, którzy produkują to, co my konsumujemy, a produkują to za bardzo niewielką cenę - podkreślała J. Ochojska, która mówiła też o sprawach czystego powietrza. - Trzeba rozmawiać z ludźmi i znaleźć kompromis, który pozwoli nam oddychać zdrowym powietrzem, a ludziom nie stracić pracy - mówiła.

Założycielka i prezeska Polskiej Akcji Humanitarnej zaznaczyła jednocześnie, że żaden dotychczasowy rząd nie wspierał należycie trzeciego sektora (organizacji pozarządowych - red.), a do polityki idzie, aby wprowadzić etykę.

Kiedy zaproponowano mi kandydowanie pomyślałam, że mogę coś jeszcze zrobić dla Ojczyzny, a moje doświadczenie może być przydatne w Parlamencie Europejskim. Wierzę, że potrafię działać skutecznie i bardzo bym chciała, żeby ludzie pomyśleli, że polityka może być prowadzona etycznie. Opinia, którą teraz mamy o polityce może się zmienić. Chciałabym, żeby do polityki szli młodzi ludzie, z samorządów, NGO'sów. Trzeba zrobić miejsce młodym, a ja wierzę, że mogą przejąć "pałeczkę" i trzeba dokonać zmiany wartości w polityce. Jestem gotowa to rozpocząć - dodała J. Ochojska.

Po spotkaniu w Książnicy Karkonoskiej kandydatka KE pojawiła się również na Placu Ratuszowym, gdzie kontynuowała rozmowy z mieszkańcami naszego regionu.

Twoja reakcja na artykuł?

16
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
30
63%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group