Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 9924
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Izerskie klimaty na gali

Wtorek, 24 lipca 2018, 8:11
Aktualizacja: Środa, 25 lipca 2018, 16:00
Autor: Paweł Guszała
Region: Izerskie klimaty na gali
Fot. Paweł Guszała
Za nami XX Izerska Gala w Mirsku pełna tradycji, kultury i świetnej zabawy. Na to wszystko składały się dwa emocjonujące dni.

Pierwszy dzień upłynął pod hasłem „Izerskie klimaty – Izerskie bogactwa”. Można było je poczuć, zobaczyć i spróbować dzięki Festiwalowi Smaków i Rękodzieła, który jak co roku odbył się w formie jarmarku produktów lokalnych. Za jego przygotowanie współodpowiedzialne było Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo Izerskie”.

- Jest 23 wystawców, co roku tych stoisk jest coraz więcej. A w końcu im więcej rękodzieła, im oferta bogatsza, tym lepiej. Przy każdym namiocie można zobaczyć, co wytworzyły osoby nie tylko z Pogórza Izerskiego, ale i inne, które na co dzień znajdują się w zasięgu naszego stowarzyszenia - zapewniła Bożena Mulik, prezes Stowarzyszenia LGD „Partnerstwo Izerskie”.

W tzw. międzyczasie odbył się konkurs produktów regionalnych. Każdy z wystawców mógł wziąć w nim udział, wystarczyło stworzyć coś wyjątkowego, a przy tym lokalnego. Łatwo powiedzieć trudniej zrobić, ale i tak chętnych nie brakowało. W końcu jury wyłoniło zwycięzcę, została nim Anna Szymonowicz, która była autorką najlepszego produktu: „Niebiesko - białego misia”.

Ten dzień obfitował również w występy na scenie. I tak jako pierwsza zaprezentowała się orkiestra Crostwitzer Blasmusikenten z Niemiec. Po nich zagrały jeszcze zespoły: Z innej beczki, The One Ahead i Entropia. Przy czym największe tłumy zgromadził Smolasty i O.S.T.R.

Drugi dzień odbył się pod nazwą Izerska Gala Folkloru, zdominowały go prezentacje tradycyjnych potraw i występy sceniczne aż 20 zespołów folklorystycznych. Zanim jednak na scenie pojawiły się pierwsi wykonawcy, odbyła się krótka część oficjalna w trakcie której Andrzej Jasiński, burmistrz miasta i gminy, wyróżnił osoby i podmioty, które wsparły organizację Izerskiej Gali. Potem zabawę rozpoczęły miejscowe przedszkolaki.

- Na scenie nasi mieszkańcy i turyści będą mogli podziwiać to co przez ten rok przygotowały dla nich zespoły folklorystyczne z różnych części naszego regionu. Ale nie tylko na scenie. W miasteczku folklorystycznym są stoiska gdzie można spróbować smaków naszych mam i babć – przekonywał A. Jasiński.

Oprócz zespołów folklorystycznych, na scenie wystąpił Andrzej Cierniewski z zespołem, a gwiazdą wieczoru był zespół Video.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1039
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group