Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7928
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Izerski Jarmark Rękodzieła dzisiaj w Kromnowie

Sobota, 12 kwietnia 2014, 8:47
Aktualizacja: Niedziela, 13 kwietnia 2014, 8:25
Autor: Org
Świąteczne, ręcznie zdobione kartki pocztowe, pisanki, biżuteria, oryginalne ubrania, ręcznie szyte maskotki i zabawki dla dzieci oraz pyszna i zdrowa żywność – to i jeszcze więcej będzie można kupić dzisiaj w godzinach od 12.00 do 16.30 podczas wielkanocnej edycji Izerskiego Jarmarku Rękodzieła i Sztuk Wszelakich. Jarmarku w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie.

Udział zapowiedziało blisko 40 wystawców z całego Dolnego Śląska - będzie więc w czym wybierać. Nie zabraknie stałych bywalców, ale będą też nowi.

Panie będą mogły przebierać w niezliczonej ilości ozdób. Pojawi się biżuteria robiona na szydełku, tworzona z kamieni i rzemieni, zdobiona techniką decoupage czy szklana. Będą także torebki, ciekawe ubrania i nakrycia głowy, a i coś, co wniesie powiew wiosny do naszych wnętrz.

Panów być może zainteresują rzeźby w drewnie czy sadzonki roślin. Dzieci obojętnie nie przejdą obok zabawek-przytulanek tworzonych specjalnie z myślą o nich.

A wszyscy z pewnością zechcą spróbować, jak smakują wypiekane w tej okolicy chleby czy wędzone tradycyjnie wędliny. Będą też wiejskie jajka, swojskie, makarony, pasty do smarowania pieczywa, domowe ciasta, pyszne miody czy tłoczone soki owocowe.

Z myślą o tym, aby dorośli spokojnie przyglądnęli się Jarmarkowi, a ich dzieci się w tym czasie nie nudziły, organizatorzy przygotowali warsztaty artystyczne. Pod czujnym okiem pedagogów z zaprzyjaźnionej z Galerią Szkoły Podstawowej im. D. C. Friedricha w Kopańcu dzieci będą mogły ozdobić wielkanocne jajka czy przygotować kartki świąteczne.

Wstęp na Jarmark oraz udział w warsztatach – za darmo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group