Czwartek, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6482
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Iskrzy na linii: Wrocław – Jelenia Góra

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 13 października 2010, 10:28
Aktualizacja: Czwartek, 14 października 2010, 7:32
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Działanie wbrew interesowi Jeleniej Góry zarzuca władzom naszego miasta wicemarszałek dolnośląski Jerzy Łużniak. Dołącza się do tego kandydat na prezydenta poseł Marcin Zawiła z Platformy Obywatelskiej. Poszło o „Białego Orlika”.

W październiku Jerzy Łużniak wskazał dwa miejsca lokalizacji sztucznego lodowiska, które – w ramach programu budowy lodowisk sezonowych i stałych – mogłyby znaleźć się w Jeleniej Górze lub w gminie Brzeg Dolny. Ostatecznie stanęło na Jeleniej Górze. Tymczasem Jerzy Łużniak z niepokojem odebrał sygnały, że miasto „Orlika” nie chce. – Zdziwiło mnie to, tym bardziej, że rada miasta wprowadziła korektę budżetu, dzięki czemu będą środki na wybudowanie takiego lodowiska – powiedział dziś wicemarszałek Łużniak.

Dodał, że sygnały takie pojawiły się w rozmowach telefonicznych między dyrektorem Wydziału Sportu Urzędu Marszałkowskiego a przedstawicielem miasta Jelenia Góra. Łużniak poprosił, aby urzędnik ze stolicy Karkonoszy przekazał takie stanowisko na piśmie. Wówczas dowiedział się, że „na piśmie takiego stanowiska nie będzie”. Nie wiadomo, kto z magistratu dzwonił do Wrocławia.

Wiadomo natomiast, że na czwartkowej konferencji prasowej władze Jeleniej Góry ani słowem nie wspomniały o „niechęci” co do nowego „Orlika”. Zastępca prezydenta Miłosz Sajnog powiedział jedynie, że procedury związane z rozpoczęciem budowy opóźnią się, bo wydział, który tym się zajmuje, akurat miał kontrolę i musiał zmienić priorytety.

Ponieważ „Biały Orlik” może powstać tylko tam, gdzie już działa boisko letnie z orlikowego programu, w Jeleniej Górze możliwe są dwie lokalizacje: Cieplice (Szkoła Podstawowa nr 6) i Zabobrze (dawna Budowlanka). Wprawdzie trzeci Orlik powstaje przy SP nr 13, ale jest w fazie budowy i nie będzie technicznej możliwości umiejscowienia tam lodowiska w tym roku.

Dziś Jerzy Łużniak wskazał, że najlepszym miejscem byłoby największe osiedle w mieście i pierwszy Orlik, który powstał w listopadzie 2008 roku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. Lodowisko miałoby zostać zbudowane na bocznym boisku.

Jerzy Łużniak i Marcin Zawiła dali też wyraz zaniepokojeniu zbyt gwałtownym skomasowaniem realizacji inwestycji w mieście. Ich zdaniem może to negatywnie wpłynąć na stabilność budżetu, tym bardziej, że unijne środki są dopiero rozliczane po zakończeniu prac i wtedy dopiero wpływają do kasy miasta.

Politycy PO uczulili także radnych, aby pilnowali obietnic samorządowców dotyczących remontu stadionu przy ul. Złotniczej i jego finansowania. Jerzy Łużniak przypomniał, że w UM były pieniądze na remont bazy sportowej, ale miasto nie skorzystało z nich. Nie zostały także wykorzystane środki z Totalizatora Sportowego, dzięki którym można by zaoszczędzić nawet połowę wydatków.

Poseł i wicemarszałek województwa nie podzielili także hurraoptymizmu samorządowców z Jeleniej Góry po wpisaniu naszego miasta do katalogu UEFA. Według Zawiły i Łużniaka stolica Karkonoszy znalazła się w nim tylko dzięki Pałacowi Wojanów, bo w samej Jeleniej Górze nie ma nic, co by przyciągnęło sportowców. Dodali także, że samorząd musi się pospieszyć z realizacją remontu boiska, ponieważ Wojanów ma plany, aby wybudować własny obiekt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz

~zet 13-10-2010 11:02
"Jerzy Łużniak i Marcin Zawiła dali też wyraz zaniepokojeniu zbyt gwałtownym skomasowaniem realizacji inwestycji w mieście." To chyba żarty. najpierw mówią, że brak inwestycji, a teraz, że za dużo? Hipokryzja i tyle. To tak będą wyglądały rządy Pana Zawiły w mieście? Może cały budżet na kulturę? Ręce opadają. Radzę się zastanowić zanim oddacie na niego głos
~Matylda 13-10-2010 11:05
Kto blokuję środki dla Jeleniej Góry, tego skutecznie zablokować.
ebee 13-10-2010 11:05
Oczywiście, że władze miasta działają wbrew interesom Jeleniej Góry. Ale to przecież nie jest tajemnicą. Wypowiedzi Pana Sajnoga na temat tego białego Orlika na łamach tego portalu w stylu "chyba nic z tego nie będzie", czy też" nie do końca jestem zorientowany" . A drugi rajca Lenard z wizjami pseudo reorganizacji MZK i innymi "pomysłami"świadczą o tym najlepiej. Panowie ci grzeją ciepłe posadki nie oferując nic w zamian. Najgorsze jednak jest to, że Pan Zawiła i Łużniak też sa mistrzami kreowania własnych karier. Uaktywniają sie tylko przed wyborami. EBEE
~ulyssenardin 13-10-2010 11:06
'sygnały takie pojawiły się w rozmowach telefonicznych między dyrektorem Wydziału Sportu Urzędu Marszałkowskiego a przedstawicielem miasta Jelenia Góra' KTO TEN PRZEDSTAWICIEL????? IMIĘ, NAZWISKO???? O CZYM ONI MÓWIĄ?????? 'samorząd musi się pospieszyć z realizacją remontu boiska, ponieważ Wojanów ma plany, aby wybudować własny obiekt' NO I CO????? WOJANÓW POMIEŚCI TEŻ DZIENNIKARZE I KIBICÓW???? REPREZENTACJA, KIBICE, CIEKAWSCY I RELACJONUJĄCY POBYT POJADĄ IN TOTUM DO WOJANOWA, ZAŚ DO JG NIKT??????? Panowie proszę, czy wy w ogóle macie pojęcia? Wasze wątłe teorię nie trzymają się kupy!
~no to plusk! 13-10-2010 11:08
Pan Marcin Zawiła strzela gola do swojej bramki (twn.samobója)stawiając tezę: "bo w samej Jeleniej Górze nie ma nic, co by przyciągnęło sportowców". Stan depresji, czy tylko chwilowe zmęczenie kandydata? W każdym razie brak roztropności w wypowiedzi Pana MZ.
~z jeleniej 13-10-2010 11:14
Wskazali, dali wyraz, uczulili, nie podzielili, dodali. Sratatata... Przepraszam.
~kkk 13-10-2010 11:46
Przed paru laty Jelenią Górę obrzydzał mieszkańcom niejaki Robert P., teraz kolejny kandydat - niejaki Marcin Z. zaczyna sączyć takie same brednie. Obaj zresztą siebie warci, specjaliści od bicia piany. Niby rozumiem, taka jest logika walki o władzę, tyle że marudzenie - w dodatku bezzasadne - głupio brzmi w wykonaniu klientów, którzy sami nic szczególnego dla tego miasta nie zrobili.
~ 13-10-2010 11:48
blog.jeleniagora.pl
~druid 13-10-2010 12:04
Obrębalski strasznie, ale to strasznie zepsuł Jelenią Górę i mnóstwo spraw nie załatwił. Zawiła będzie to musiał z Łużniakiem i całą grupą ludzi zmieniać. Ci którzy tego nie widzą, że ratunek jest w Zawile, to ludzie bardzo złej woli.
~jeleniogórza 13-10-2010 12:13
jeśli kandydat na Prezydenta naszego miasta Pan M Z będzie o nasze miasto dbał tak jak o siebie samego - no to gratuluję ! Nasze miasto "wypięknieje"
~zenobiusz 13-10-2010 12:15
niech zawiła się nie kompromituje, nam potrzebny orlik biały czy czarny jak umarłemu kadzidło: ludziom potrzebna jest praca, a nie orliki; niech zawiła przestanie zajmowac się bzdetami i dyrektoruje tej książnicy i ksiązkami za grosik, a do polityki się nie miesza!
~Kubicusss 13-10-2010 12:16
ja tam w Zawile ratunku nie widzę jak on wygra wybory to ja z Jeleniej Góry się wyprowadzam. PO już podziękujemy !!!
~nrt 13-10-2010 12:16
żenująca konferencja - domysły, powoływanie się na nie potwierdzone rozmowy - Ścięgny dały sygnał do ataku: jurek i marcin na pierwszą linię...aha Panie Łużnaik rozdawał Pan środki z RPO i wie Pan najlepiej że teraz na całym Dolnym Śląsku jest plac budowy i "skomasowanie" inwestycji... ale tam gdzie rządzi PO to mówicie o dynamice inwestycji a tam gdzie nie macie władzy to wstawiacie gadkę typu "zbyt gwałtowne skomasowanie inwestycji"
~Sic 13-10-2010 12:19
Czytając dość optymistyczne artykuły publikowane po ukazaniu się katalogu UEFA a w nim oferty JG nigdzie nie doszukałem się informacji mówiących o realnych szansach JG na ugoszczenie jednej z ekip. A owe szanse przedstawiają się następująco: na 21 miast wpisanych do katalogu przypada 8 drużyn, które stacjonować będą w Polsce. Matematyczne szanse to zatem niewiele ponad 1/3... jeszcze sporo do zrobienia bowiem ten połowiczny sukces może okazać się spektakularną klapą gdy przedstawiciele federacji będą wizytować obiekty i zobaczą co ma do zaoferowania JG z bazą przy Złotniczej! Szczerze mówiąc to na miejscu Wojanowa faktycznie zdałbym się na własne siły zamiast liczyć na jeleniogórskich notabli, zwłaszcza że okres wyborów nie służy pracy a jedynie gadaniu ;-)
~Kubicusss 13-10-2010 12:22
ja tam w Zawile ratunku nie widzę jak on wygra wybory to ja z Jeleniej Góry się wyprowadzam. PO już podziękujemy !!!
~... 13-10-2010 12:22
Gdzie dwóch się bije...
~DjKosa 13-10-2010 12:30
Wrocek to miasto a Jelonka? sami sobie odpowiedzmy ;(
~zet-no to pl 13-10-2010 12:47
proszę czytać ze zrozumieniem; artykuł jest napisany w wyjątkowo grzeczny sposób - a prawda jest taka, że aktualna ekipa nigdy nie potrafiła "zagrać" na instrumencie "Urząd" (każdy naczelnik nieoficjalnie to przyzna); smutne jest zadufanie Obrębalskiego i Sajnoga - "jedynych akademików -wybawców miasta" - a ich parcie na stołki wynika tak naprawdę z faktu, że nie mają gdzie wrócić
~Lee 13-10-2010 12:55
Na łono.. na łono historii z nimi!!!
~j-in 13-10-2010 13:31
Do wszelkiej maści włodarzy w Jeleniej Górze, jak najszybciej pogońcie tego Lenarda, czego się nie dotknie to delikatnie mówiąc spieprzy. Mzk, targowiska, jakieś kosmiczne pomysły na zwykłe ziemskie sprawy, teraz orlik itd. Chyba że tak być musi i komuś na tym zależy
~lenart 13-10-2010 15:49
jAK TO MIŁO ZE WROCLAW POKAZUJE NAM GDZIE CO MA BYĆ,Z CZYM ZGADZA SIĘ BO JAKŻE BY INACZEJ JEDEN Z KANDYDATÓW NA MERA.ALE JAK MIASTO TEGO NIE CHCE LUB NIE CHCE TAK JAK WE WSKAZANIU TO MIASTO JEST BE I WIOCHA.ALE MIESZKAŃCY NIE SĄ WINNI TYLKO TEN KTO RZĄDZI,A KTO RZĄDZI?RZĄDZI JEDEN TAKI KTÓRY NIE CHCE SŁUCHAĆ ,TJ.SŁUCHAĆ SIĘ.TRZEBA MU ZATEM DOKOPAĆ I WSTAWIĆ TEGO CO BĘDZIE ZAWSZE SIĘ SŁUCHAĆ!PROSTE ,CZY NIE?!
~jelG 13-10-2010 17:16
Jeśli się nie mylę to Platforma Obywatelska sprawuje władzę w mieście od 4 lat. Dziwią mnie te wynurzenia o własnej nieudolności.
~lusy 13-10-2010 17:20
Panie Pośle!!! Jeleniogórzanie obdarzali już Pana kilkakrotnie mandatem poselskim, co zrobił Pan dla Jeleniej Góry? Narzekanie na kolegów z PO niewygląda najlepiej.
~Zaskoczony 13-10-2010 17:25
Pan Obrębalski ostatnimi decyzjami za wszelka cenę chce dokopać konkurencji. I tak się w tym zagalopował, że nie zauważył, że na tym traci miasto i jego mieszkańcy, a przecież niby chce dalej kierować tym miastem - żenada, widzi tylko swój czubek nosa - w takim razie, panu już dziękujemy.
~do Kubicusss 13-10-2010 17:38
Z zaprezentowanych kandydatów to tylko właśnie trzeba stawiać na pana Zawiłę .Jest on mieszkańcem Jelenie Góry, bardzo dobrze zna strukturę miasta, liczy się z głosem ludzi młodych do tego sodówka mu nie odbiła i jest od lat takim samym człowiekiem. I nie straż, że z tego powodu będziesz musiał wyjechać z Jeleniej Góry, bo się ośmieszasz.Człowiek jeszcze nie rządzi a ty już wiesz jakim będzie Prezydentem?
~mirono 13-10-2010 18:02
na temat PANA ŁUŻNIAKA to co niktorzy wiedza co nieco.Lepiej nie skakac panie Łużniak oj nie
~jeż 13-10-2010 18:03
Bez ryzyka popełnienia błędu swierdzam niebezpieczeństwo wypalenia i zmęczenia potencjału wszystkich bez wyjatku w/w kandydatów na prezydenta JG. Konsewencje, to c.d marazmu i niespełnionych nadziei mieszkańców miasta.Potrzebny,Ktoś nowy...
~ 13-10-2010 19:02
Pan Łużniak pracował w samorządzie naszego miasta ok.15 lat, a może więcej.Dzisiejszą wypowiedzią ( że w JG nie ma niczego co przyciąga) wystawia sobie laurkę za swoje osiągnięcia. Pan Zwiła utożsamiając sie z tą wypowiedzią, też podsmował swoje działania jako prezydent oraz jako poseł.
~sir Galahad 13-10-2010 19:03
Zgadzam się z Zetem HIPOKRYZJA. A miastu życzę jeszcze większej ilości inwestycji. Nie wierzę, że sztuczne lodowisko przy Budowlance by na siebie zarobiło. Sądzę, że nawet na Zabobrzu są lepsze miejsca. Np. zdewastwowane asfaltowe korty obok przedszkola i SP nr. 8. Budowlanka jest zbyt na uboczu. Fajnie, że jest tam zwykły Orlik, ale lodowisko to przesada. Zresztą nie wiem czy na lodowisko nie jest za wcześnie. Miasto ma ważniejsze potrzeby, bo utrzymanie będzie kosztować tego obiektu. Np. rewitalizacja Wojska Polskiego, remont Placu Ratuszowego i wiele, wiele innych.
~sir Galahad 13-10-2010 19:11
Zresztą środki z Totalizatora będą potrzebne na remont, przebudowę stadionu przy Złotniczej a propos projektu Euro 2012. A Zawiła tak kocha Jelenią Górę, że robi przekaz "nic tu nie ma interesującego", usiłuje dokopać wizerunkowi miasta byle dowalić konkurencji do prezydentury J. Góry. Żenujące. Problem polega na tym, że to nie Obrębalski z Sajnogiem ucierpią a Jelenia Góra i jej cywilizacyjna szansa związana z centrum pobytowym Euro 2012 a jak Łużniak z Zawiłą zasyfią przekaz to można tego nie odrobić. Więcej odpowiedzialności ludzi, mniej doraźnej nawalanki!
~m00n 13-10-2010 20:18
jakaś taka zawiła ta polityka w wykonaniu posła Zawiły. No ale nazwisko zobowiązuje...
~Wiem 13-10-2010 21:56
Spytajcie Luzniaka ile pieniedzy wpompowal Pokojowi na rozbudowe tej jego Szopki w Sciegnach . Dlaczego tak narzeka ze u nas nic nie ma. Za te pieniadze mozna by bylo wyremontowac dawno stadion na Zlotniczej a nie pieprzyc teraz smutne kawaly.Co do tej pory zrobili Ci dwaj panowie dla miasta.Luzniak jako Radny i z-ca prezydenta no i teraz zle ze cos sie robi w miescie . Hipokryzja Wyborcza .Zobaczymy jak bedzie sie promowal Luzniak kiedy bedzie ubiegal sie o mandat Posla.Spor o bialego orlika ma wplyw kto jest lepszym kandydatem.Niech mowia wprost ze to skok na wladze a nie bujac ludzi .Wpierw U W teraz PO ciagle sa przy wladzy i co robia ???!!!!!. Panie Zawila i Luzniak bujac to my ale nie nas .Dos ze Tusk i cale PO I umarla U W znow pcha sie do wladzy zywiac nas mirazem sukcesu to myslicie ze masa jest taka ciemna.Skumanie sie z SLDowcami daje wyniki. Bujac ciagle bujac OTO WASZA RECEPTA NA SUKCES !!!!.
~ 13-10-2010 22:11
zadna z tych postaci nie przysluzyla sie JG obecne wybory sa wyborami politycznymi nikt nie zadbal i nadal nie zadba o interesy mieszkancow JG podupada coraz bardziej ile razy jestem w JG miasto wyglada coraz gorzej a mieszkancy ubozeja
~maki 13-10-2010 22:27
Oczom nie wierzę to co przeczytałem w tym artykule. Pan Łużniak był wiceprezydentem Jeleniej Góry, czyli zastępcą prezydenta Obrębalskiego z PO, a wicemarszałkiem został po wyborach do europarlamentu w czerwcu ubiegłego roku. Pan Zawiła jest posłem od końca 2007 roku. Wszyscy są z PO, a to, że Pan Obrębalski pokłócił się ze swoimi niczego tu nie zmienia bo realizowali program (właściwie trudno to nazwać jakimś programem) PO. Obecna krytyka Panów Łużniaka i Zawiły działań miasta jest krytyką swoich działań co jest kuriozum i chyba jakimś ewenementem ale dla zdobycia władzy PO jest w stanie nawet zaprzeczać i krytykować samą siebie... Mam nadzieję, że mieszkańcy tego pięknego miasta to widzą.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group