Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 2841
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Internetem do Europy w żółwim tempie

Poniedziałek, 21 lipca 2008, 8:33
Aktualizacja: 8:34
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Internetem do Europy w żółwim tempie
Fot. Archiwum
Mieszkańcy Opawy na polsko–czeskim pograniczu mówią, że żyją w internetowym skansenie. Łączą się z siecią jak za raczkujących lat Internetu. Trudno się dziwić, bo stacjonarne telefony dotarły tam dopiero trzy lata temu , a zasięg komórkowych trudno złapać.

Mimo tych niedogodności opawianie uparli się i chcą mieć szybki Internet – donosi Polska Gazeta Wrocławska. Korzystanie z sieci kosztuje majątek, telefony są ciągle zajęte, a strony otwierają się w żółwim tempie – czytamy.

Mieszkańcom wsi pomógł szef rady miasta w Lubawce, który ma doświadczenie w przybliżaniu do nowoczesności zacofanych pod tym względem regionów. Załatwił już szybkie łącza dla trzech okolicznych miejscowości. Dogadał się z Telekomunikacją Polską, która za dwa-trzy miesiące założy w Opawie szybki Internet.

Z kolei sam operator narzeka, że brakuje mu koniecznej infrastruktury, a na jej budowę TP SA samodzielnie nie stać. – Pomoże samorząd województwa, który pokryje koszty budowy sieci telekomunikacyjnej ze środków publicznych i unijnych – podaje PGWr.

Dotyczy to nie tylko Opawy, ale wielu miejscowości na Dolnym Śląsku, do których nowa era Internetu jeszcze nie zapukała. A nasz region pod względem dostępu do szybkich łącz internetowych jest jednym z najbardziej zacofanych w kraju. W skali ogólnopolskiej ma do nich dostęp tylko osiem procent rodaków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group