Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 4351
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Inspektor Rybarczyk zaśpiewał „aniołom”

Piątek, 14 grudnia 2007, 7:55
Aktualizacja: 19:02
Autor: AGA
JELENIA GÓRA: Inspektor Rybarczyk zaśpiewał „aniołom”
Fot. Agnieszka Gierus
Ponad tysiąc sto najbardziej potrzebujących dzieci dostanie świąteczne paczki. Wszystko dzięki ofiarności darczyńców, którzy wzięli udział w akcji „Zostań z nami świętym Mikołajem”. Specjalnie dla nich skomponował i wykonał piosenkę inicjator działań mł. insp. Grzegorz Rybarczyk ze straży miejskiej.

18 grudnia (wtorek) o godz. 8.00 ruszy sprzed ratusza wielki konwój – straż miejska, policja, zabytkowy samochód coca coli oraz pojazdy koalicjantów – który dotrze do potrzebujących dzieci obdarowując paczkami pełnymi słodyczy i innymi niespodziankami. W tym roku akcja skierowana jest do uczniów szkół podstawowych, przedszkolaków, świetlic dzieci zagrożonych środowiskowo, domów dziecka oraz szkół specjalnych.

W czwartek, 13 grudnia, w hotelu Mercure odbyło się uroczyste podsumowanie akcji. Darczyńcom zostały wręczone okolicznościowe statuetki i podziękowania „Dar Serca”. – Dzięki wam, na twarzach dzieci zagości uśmiech, a święta będą kojarzyły się im z najpiękniejszymi chwilami. Jesteście prawdziwymi aniołami – mówił do zgromadzonych mł. insp. Grzegorz Rybarczyk, który w ramach podziękowań zaśpiewał piosenkę własnej kompozycji „To był anioł”.

Dokonał też podsumowania wspólnych działań służb mundurowych. – W minionym roku na terenie Jeleniej Góry i okolic straż miejska, policja i straż pożarna przeprowadziły 70 akcji prewencyjnych, m.in. „Zgubek” pod Chojnikiem, „Bezpieczne Miasto”, „Mini Karta Rowerowa Przedszkolaka”. Dzieci uczyły się znaków drogowych, oglądały pokazy tresury psów, zapoznawały się z pracą służb mundurowych. To ogromne przedsięwzięcie nie byłoby możliwe, gdyby nie państwa pomoc. Dzięki wam dzieci miały zawsze zapewnione drobne nagrody. Takie akcje będziemy również organizować w przyszłym roku i w dalszym ciągu liczymy na państwa wsparcie, które sprawi, że uśmiech dziecka będzie trwał cały rok – mówił Grzegorz Rybarczyk.

Po podziękowaniach nadszedł czas na świąteczny koncert przygotowany przez Wiesławę Tobiasz, dyrektor Szkoły Muzycznej I st. im. J. Garści. Kolędy i pastorałki wykonał chór kameralny „Concentus”, oraz „Cieplickim Trele”, a „Trio Semplice” zaprezentowało m.in. melodie z filmu „Skrzypek na dachu”, „Grek Zorba” oraz „Różowa Pantera”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group