Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 2955
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Inspektor nadzoru budowlanego podejrzany o łapówkę

Czwartek, 7 listopada 2013, 7:45
Aktualizacja: 7:47
Autor: Red
Prokurator Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze przedstawił Tomaszowi K., pełniącemu funkcję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Zgorzelcu zarzut przyjęcia pieniędzy tytułem korzyści majątkowej w związku z wykonywaniem zajmowanego stanowiska.

- Materiały dowodowe, które dały podstawę do przedstawienia zarzutu zostały zebrane przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu, współpracujących w tej sprawie z funkcjonariuszami Wydziału Do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu – informuje zastępca prokuratora okręgowego w Jeleniej Górze Marcin Zarówny.

Tomasz K. został zatrzymany. Grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

- Nie jest wykluczone, że postępowanie będzie miało charakter rozwojowy, w związku z potrzebą badania innych postępowań administracyjnych, którymi zajmował się podejrzany. Dlatego też należy przypomnieć o tak zwanej klauzuli niekaralności stosowanej wobec osób, które wręczyły osobie pełniącej funkcję publiczną korzyść majątkową lub osobistą. Zgodnie z treścią przepisu art. 229§6 kk, nie podlega karze sprawca wręczenia takiej korzyści, jeżeli zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział – podkreśla prokurator Marcin Zarówny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group