Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 7388
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Inicjatywa aktorska z... seksem dla opornych

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 17 marca 2018, 8:59
Aktualizacja: Niedziela, 18 marca 2018, 5:05
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Teatr im. Cypriana Kamila Norwida daje możliwość swoim aktorom podejmowania własnych inicjatyw. W tym sezonie artystycznym swoją okazję wykorzystał Jacek Grondowy, który wespół z Magdaleną Dąbrowską, reżyserem Henrykiem Adamkiem oraz współpracownikami, zaoferował jeleniogórskiej publiczności refleksyjną komedię „Seks dla opornych”.

O tym, jak bardzo sztuka przypadła do gustu jeleniogórzan, świadczy długa owacja na stojąco, którą obdarowani zostali aktorzy i twórcy „Seksu dla opornych”. Premiera spektaklu będącego najnowszą propozycją Sceny inicjatyw aktorskich, odbyła się wczoraj (16.03), ale warto podkreślić, że już na trzy tygodnie przed pierwszym pokazem wszystkie bilety na marzec były wyprzedane. W maju planowany jest pokaz w Świeradowie-Zdroju.

- Jackowi zamarzyło się, żeby ten tytuł zagrać, a ponieważ nie planowałem tego przedstawienia w programie repertuarowym, zatem trzeba było się dogadać. Nie miałem żadnych wątpliwości, co do warsztatu Jacka, ani jak powiedział, że reżyserem będzie Henryk Adamek - powiedział Tadeusz Wnuk, dyrektor Teatru Norwida.

Aktorka, która zagrała u boku Grondowego nie ukrywa, że był to dla niej podwójny debiut - pierwszy raz wystąpiła w jeleniogórskim teatrze, a poza tym był to jej pierwszy spektakl po dłuższej przerwie, więc było to dla niej szczególne przedstawienie. - Rola jest wymagająca, a ostatnie próby odbywałam w stanie chorobowym. Niestety nie miałam bezpośredniego materiału do zaczerpnięcia z życia, ponieważ nie mam doświadczeń małżeńskich, więc jak zwykle bazowałam na strzępach emocji z mojego życia - wyznała Magdalena Dąbrowska, która chwali współpracę z Jackiem Grondowym i Henrykiem Adamkiem. - Okazuje się, że z aktorstwem jest jak z rowerem, nie zapomina się jak się jeździ - dodała aktorka.

Jak podkreślił odtwórca głównej roli, na sukces składa się wiele czynników. - Trafiłem na taką sztukę, Henryk i Magda mi pomogli, pracownicy teatru pomogli w konstruowaniu scenografii, a widownia wypełniła to swoimi reakcjami, za co wszystkim bardzo serdecznie dziękuję - powiedział Jacek Grondowy.

- Widzowie bawili się, wzruszyli, uśmiechali, więc chyba osiągnęliśmy nasz cel - stwierdził Henryk Adamek, reżyser spektaklu, który w Jeleniej Górze jest już dobrze znany m.in. z przedstawień "Scrooge. Opowieść wigilijna", czy "Mąż mojej żony". Za każdym razem w głównej roli występował w jego sztukach Jacek Grondowy, bowiem reżyser bardzo sobie ceni jego warsztat.

„Seks dla opornych”:
Autorka: Michele Riml
Tłumaczenie: Hanna Szczerkowska
Reżyser: Henryk Adamek
Scenografia: Wojciech Jankowiak
Opracowanie muzyczne: Rafał Smoleń
Występują: Magdalena Dąbrowska, Jacek Grondowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~bardzo .. 17-03-2018 12:35
Świetna gra Pana Jacka Grondowego. Na widowni nie widziałem pań aktorek pracujących w Teatrze Norwida. Polecam. ps. Pani Magdalena też super.
~No i tak... 17-03-2018 23:08
Do teatru na sztukę o seksie idą głównie Ci, którzy nie zaznają tej przyjemności w życiu codziennym 😁 Chociaż tak można się z siebie pośmiać 😉 Ale pomysł super 👍
~ 18-03-2018 9:43
Magdalena Dabrowska. Rewelacyjna.swietna sztuka
~paradise 18-03-2018 11:20
Spektakl świetny, aktorzy super, ale Kiedy teatr wróci do swojej pięknej, zabytkowej, secesyjnej siedziby!? jak nie ma pani Ani to wszystko leży?! Wygryzły ją beztalencia z grona aktorskiego zawistne i prymitywne. A teraz kuku....nie grają,nikt ich nie chce, pani Ania jest fachowcem i sobie poradzi, ciekawe kogo teraz się czepią nieudacznicy?!
~Z teatru 18-03-2018 23:46
do: ~paradise (11:20)
Kto to jest pani ania?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group