Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 11198
Zalogowanych: 26
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Informacja radnej Danuty Wójcik (pisownia oryginalna)

Środa, 4 kwietnia 2018, 14:23
Aktualizacja: 16:26
Autor: Danuta Wójcik
Jelenia Góra: Informacja radnej Danuty Wójcik (pisownia oryginalna)
Fot. Archiwum Jelonki.com
W nawiązaniu do Pańskiego tekstu (Przemka Kaczałko – dop. red) pod tytułem „Czy radna chciała wyłudzić część diety?” opublikowanego na portalu „Jelonka.com” w dniu 4 stycznia br. wnoszę o zamieszczenie niniejszej informacji, którą winien Pan jest czytelnikom pozostawionym z jakże sugestywnym pytaniem w tytule publikacji bez odpowiedzi.

Otóż Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze w dniu 21 lutego br. odmówiła wszczęcia śledztwa ws. usiłowania doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez Miasto Jelenia Góra oraz przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego wobec braku znamion czynu zabronionego.

W rozmowie przed publikacją tekstu wyjaśniłam Panu motywy złożenia przeze mnie wniosku o usprawiedliwienie nieobecności na sesji. Jak przyznaje w swoim postanowieniu Prokuratura, do złożenia takiego wniosku miałam pełne prawo, a to przewodniczący rady decydował, czy wniosek uwzględnić, czy nie.

Sugestia z Pana strony zawarta w tytule publikacji i później w tekście, jakbym podjęła próbę wyłudzenia części diety była nadużyciem z Pana strony. Niczym nie uprawnione było użycie takich sformułowań, tym bardziej, ze wówczas nie toczyło się żadne, nawet sprawdzające postępowanie prowadzone przez organy ścigania.

W mojej ocenie, były to tylko Pańskie wywody, nie poprzedzone nawet zgłębioną choć odrobinę lekturą orzecznictwa w podobnych sprawach ani wykładnią przepisów.

Sugerując popełnienie przeze mnie przestępstwa naraził mnie Pan na utratę zaufania wyborców oraz naruszył Pan moje dobra osobiste.

W związku z tym wnoszę o publikację mojego stanowiska w całości, tym bardziej, że - jak już wspomniałam – czytelnikom należy się chyba odpowiedź na zadane przez Pana pytania.

Od autora:
W przywołanym artykule z 4 stycznia br. radna wytłumaczyła swoje działania, a dodatkowo 27 marca br. opublikowaliśmy informację uzyskaną od rzecznika Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, który poinformował o odmowie wszczęcia śledztwa w tej sprawie. W artykule nie stwierdzono, że radna dopuściła się czynu zabronionego, a subiektywne odczucia Czytelników/ wyborców, czy samej zainteresowanej to już sprawa indywidualna. Nikomu nie zarzuciliśmy popełnienia przestępstwa, a sprawę wyjaśniliśmy publikując stanowisko prokuratury.
Przemek Kaczałko

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
954
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Kultura
Zakończenie sezonu w Filharmonii w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Duet ratowniczy blisko podium
 
Kultura
30 lat Leniwca
 
Kilometry
Będzie kolejny odcinek "ekspresówki"
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group