Poniedziałek, 20 marca
Imieniny: Aleksandry, Klaudii
Czytających: 10115
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Imprezy biegowe powracają

Środa, 22 lipca 2020, 20:44
Aktualizacja: 20:45
Autor: MDvR
Region: Imprezy biegowe powracają
Fot. archiwum
Koronawirus to główny tegoroczny rozgrywający – również w sporcie i imprezach biegowych. Cykl Runner's World Super Bieg miał mieć rekordową ilość startów, kilka nowych lokalizacji i odrębną klasyfikację biegów alpejskich. Epidemiczna rzeczywistość postawiła te plany na głowie, a zamiast w maju – cykl i sezon zaczynamy w sierpniu.
- Z ośmiu planowanych biegów, zostały nam cztery, ale jest też ogromna determinacja żeby je wreszcie „zrobić”, biorąc oczywiście pod uwagę obiektywne możliwości i sanitarne ograniczenia. Pierwszy raz w historii cyklu nie będzie klasyfikacji generalnej na koniec sezonu. W rozkładzie jazdy mamy więc alpejskie Kowary – Okraj, potem Duszniki – Zdrój i Zieleniec, Polanicę – Zdrój i Świeradów – Zdrój, czyli tradycyjnie na koniec alpejski 4F Świeradów Run wiodący na Stóg Izerski - relacjonują organizatorzy.

Część tegorocznych biegów odwołano, część udało się przenieść na inne terminy. Opłaty startowe oraz pakiety opłaconych startów można wykorzystać w tym sezonie lub przenieść na kolejny rok albo dokonać cesji na inne osoby. Wszystkie niewykorzystane pakiety zachowają ważność w roku 2021. Tym zawodnikom, którzy chcą zwrotu opłat startowych za odwołane biegi, organizatorzy RWSB zwracają wpisowe.

15 sierpnia pobiegniemy więc wreszcie z Kowar na Przełęcz Okraj – to będzie nie tylko jeden z niewielu górskich biegów odbywających się aktualnie w kraju, ale przede wszystkim jeden z niewielu alpejskich. Warto więc tego dnia przyjechać w Karkonosze. Prawie 10 km w górę i prawie 650 m przewyższenia z metą na wysokości 1046 m n.p.m. Opłata startowa wciąż jeszcze wynosi tylko 70 PLN i zawiera się w niej numer startowy na wszystkie kolejne biegi RWSB 2020. Zapisy online działają: https://cykl.superbieg.pl/zgloszenia/

Dzień przed zawodami zapisać się można w biurze zawodów w Kowarach (ul. Jagiellończyka 12, przy muszli koncertowej) – godziny pracy biura to 17:00 – 20:00. W dniu biegu odbiór numerów i zapisy od 8:00 do 10:30. Limit startujących w Kowarach to 300 osób.

Trzeba pamiętać, że to będzie bardzo sportowy weekend – w sobotę odbędzie się bieg oraz wyścig kolarski – indywidualna jazda na czas w ramach cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk, a w niedzielę czeka coś dla fanów kolarstwa górskiego, czyli Bike Maraton. I wszystko to właśnie w Kowarach!

Kolejne spotkanie w ramach RWSB będzie jeszcze w sierpniu – 30 sierpnia w Zieleńcu odbędzie się I Półmaraton Duszniki – Zdrój oraz Zieleniecka 10. Przeniesiony z maja na wrzesień V Półmaraton Polanica – Zdrój wraz z Dziesiątką Staropolanki odbędą się 20 września, a alpejski 4F Świeradów Run 4 października.

Więcej o biegach tegorocznego RWSB, informacje i zapisy: https://cykl.superbieg.pl. Zapraszamy też tu: https://www.facebook.com/Superbieg/

(RWSB)

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
616
maksymalnie 150
83%
od 151 do 459
6%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group