Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 4198
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: II Sudecka Wyrypa w połowie sierpnia

Czwartek, 2 sierpnia 2018, 23:49
Aktualizacja: Niedziela, 5 sierpnia 2018, 14:29
Autor: MDvR
Region: II Sudecka Wyrypa w połowie sierpnia
Fot. organizator
Leśne ścieżki, bezkresne polany, ostre podbiegi, ale i chwile wytchnienia. Czasem samotnie, czasem w grupie. Zawsze z mapą i kompasem. A wszystko to w otoczeniu dzikiej przyrody i z zapierającym dech w piersiach widokiem na Karkonosze.

Zapraszamy na drugą edycję Rajdu na Orientację Sudecka Wyrypa. Zawody zostaną rozegrane w dniach 17–18 sierpnia 2018 roku, a ich bazą wypadową będzie miejscowość Barcinek w gminie Stara Kamienica.

Zasady rajdu na orientację są proste – a przynajmniej takie wydają się w teorii. Tuż przed startem każdy z uczestników dostaje mapę terenu, po którym będzie się poruszał, z zaznaczonymi punktami kontrolnymi. Zadaniem zawodnika jest znalezienie tych punktów w jak najszybszym czasie. Ważne przy tym jest to, że nie może używać innych map niż tych dostarczonych przez organizatora ani korzystać w nawigacji.

W tym roku przygotowano bardzo zróżnicowane trasy. Piechurzy i biegacze mogą wybierać spośród następujących dystansów: 10, 25, 50 oraz 100 km. - Jeśli jesteś początkujący w tej dyscyplinie albo chcesz zabrać ze sobą całą rodzinę – powinieneś wybrać właśnie najkrótszy dystans. Na nim można startować jako zespół. Kolejne dystanse to tak jakby kolejne stopnie wtajemniczenia. Jeśli Twoja kondycja jest naprawdę świetna, poruszanie się w terenie nie sprawia Ci problemu, a samotna noc w lesie to Twoje marzenie – śmiało możesz zapisać się na dystans 100 km. - przekazują organizatorzy.

Do udziału w zawodach organizatorzy zapraszają także rowerzystów. Ci wybierają pomiędzy dystansem 100 i 150 km. Zasady rywalizacji są takie same, jak w przypadku tras pieszych. Z tą różnicą, że tu kilometry pokonujemy na siodełku. Bardziej doświadczeni zawodnicy mogą zdecydować się na dłuższą z tras, a ci, którzy dopiero zaczynają przygodę z orientacją powinni spróbować swoich sił na krótszym dystansie.

Zapisy na zawody już trwają, a formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie www.sudeckawyrypa.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group