Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 7873
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Hubertus uroczyście

Sobota, 8 listopada 2008, 17:04
Aktualizacja: 17:10
Autor: Mar
REGION: Hubertus uroczyście
Fot. Mar
Dzień świętego Huberta, patrona myśliwych, leśników, jeźdźców i sportowców, przypadający na 3 listopada, był w tym roku w Jeleniej Górze obchodzony bardzo uroczyście. W piątek wieczorem, przed kościołem garnizonowym zebrały się poczty sztandarowe i przedstawiciele z 20 kół łowieckich okręgu jeleniogórskiego, legnickiego i wrocławskiego.

O godzinie 18 rozpoczęła się msza święta i w towarzystwie księży poczty sztandarowe przemaszerowały przed ołtarz. Mszę koncelebrowali proboszcz parafii pod wezwaniem św. Krzyża, Andrzej Bokiej oraz duszpasterz diecezjalny myśliwych i leśników, Bogusław Sawaryn.

Uroczysta oprawa, poczty sztandarowe, dary wręczone kapłanom w trakcie mszy oraz koncert zespołu muzyki myśliwskiej „Durlakowe Rogi” nadały uroczystości szczególny wymiar, a kościół zapełniony był prawie do ostatniego miejsca. Podczas kazania wygłoszonego przez księdza Sawaryna myśliwi usłyszeli wiele ciepłych słów o swojej misji, która przede wszystkim polega na ochronie przyrody, a nie jak sądzi wielu, na organizowaniu polowań.

Drugą część obchodów zorganizowano w siedzibie koła myśliwskiego „Darz Bór” w Chromcu. Tam prezes okręgowej rady łowieckiej Ludwik Hryciew wręczał odznaczenia i medale, w tym najcenniejsze tzw. złomy. Uczestniczący w święcie prezydent Jeleniej Góry, Marek Obrębalski wręczył dwóm myśliwym srebrne monety o nominale 40 jeleni.
- Jeszcze żaden z panów nie upolował na raz czterdziestu jeleni, te monety, wybite z okazji 900-lecia Jeleniej Góry to właśnie takie trofeum – powiedział.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group