Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7618
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Hubert Papaj przekroczył uprawnienia? (Aktualizacja)

Piątek, 14 marca 2014, 11:51
Aktualizacja: Sobota, 15 marca 2014, 8:33
Autor: Red
Jelenia Góra: Hubert Papaj przekroczył uprawnienia? (Aktualizacja)
Fot. Archiwum Jelonki.com
Takie doniesienie do prokuratury złożył na swego byłego zastępcę prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. Chodzi o pobieranie opłat od mieszkańców za operaty szacunkowe podczas przekształcania użytkowania wieczystego gruntów w prawo własności. – Jestem zaskoczony, bo wiem, że takie procedury były kontynuowane także po moim odejściu – mówi Hubert Papaj. W kuluarach mówi się: zaostrza się wojna w jeleniogórskiej Platformie Obywatelskiej.

- Jestem przekonany, że pod względem prawnym wszystko było w porządku - twierdzi były wiceprezydent Jeleniej Góry. - Na razie nie mogę szczegółowo odnieść się do zarzutów, bo wiem o nich tylko z doniesień mediów. Dlatego z niecierpliwością czekam na dokumenty w tej sprawie - twierdzi Hubert Papaj.

- W marcu 2011 Wojewoda Dolnośląski zarządzeniem nakazał pobieranie opłat za operaty szacunkowe i od tego uzależnił udzielenie bonifikat (par 3. pkt 3), i nakazał to prezydentom miast. Dopiero w 2013 roku zmienił to zarządzenie – dodał po kilku godzinach Hubert Papaj i przesyłał na dowód skan tego dokumentu.

Z Urzędu Miasta w Jeleniej Górze otrzymaliśmy oświadczenie w tej sprawie. Oto jego treść:

„Podstawą złożenia zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego była przeprowadzona analiza dokumentacji dotyczącej udzielania bonifikaty od opłat za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości stanowiących własność Miasta Jelenia Góra.

Wojewoda Dolnośląski Rozstrzygnięciem Nadzorczym z dnia 17 czerwca 2011 roku, uchylił zapis §3 Uchwały Rady Miejskiej Jeleniej Góry z dnia 24 maja 2011 roku (Nr. 82.XII.2011). Mimo, że Naczelny Sąd Administracyjny wyrokiem z dnia 5 kwietnia 2012 oddalił skargę kasacyjną od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 20 października 2011 roku, w dalszym ciągu wnioskodawcy ponosili koszty sporządzania operatu szacunkowego oraz inwentaryzacji.

Wewnętrzne postępowanie wyjaśniające wykazało przekroczenie uprawnień przez Pierwszego Zastępcę Prezydenta Miasta, które w opisanym przypadku leżą w kompetencji Rady Miejskiej Jeleniej Góry. Nieuprawnione ponoszenie kosztów przez wnioskodawców naraziło na szkodę mieszkańców Jeleniej Góry, jak również budżet Miasta.

Biorąc powyższe pod uwagę Prezydent Miasta Marcin Zawiła podjął decyzję o zawiadomieniu prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przewidzianego w art. 231 kk przez swojego ówczesnego zastępcę Huberta Papaja.

Jednocześnie Prezydent Miasta polecił podległym służbom sporządzenie szczegółowego zestawienia osób, tytułem zwrotu nienależnie poniesionych kosztów w odpowiedniej wysokości.”

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
50
Coraz lepiej
22%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
32%
Nie najlepiej
24%
Wciąż fatalnie
22%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group