Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5880
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Hotelarze na medal

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 6 stycznia 2010, 14:57
Aktualizacja: Czwartek, 7 stycznia 2010, 8:05
Autor: Angela
Fot. Angela
Osiemdziesiąt pytań zamkniętych z hotelarstwa, marketingu, obsługi konsumenta oraz ekonomii i prawa w hotelarstwie – takie zadanie czekało dzisiaj na 24 uczestników II okręgowej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, która odbyła się w Zespole Szkół Ekonomiczno–Turystycznych w Jeleniej Górze.

„Hotel przyjazny środowisku” to temat przewodni tegorocznego II stopnia Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, której organizatorem jest Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, a współorganizatorem Polska Izba Hotelarska. Ze względu na liczne uczestnictwo w ubiegłorocznych olimpiadach uczniów jeleniogórskiego „Ekonoma” i ich sporych sukcesów finałowych w konkursie w tym roku etap okręgowy został zorganizowany przez Zespół Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze.

– Wytypowanie naszej szkoły do zorganizowania etapu okręgowego jest potwierdzeniem, że jest to bardzo dobra szkoła, która od 11 lat bierze udział we wszystkich organizowanych na terenie Polski olimpiadach, konkursach i potyczkach hotelarskich, gdzie w większości tych konkursów nasi uczniowie zdobywają wysokie finałowe miejsca – mówi Maria Witkowska, wicedyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze.

Na uroczyste rozpoczęcie olimpiady przybyli m.in. prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski, jego zastępca Miłosz Sajnog, naczelnik wydziału oświaty Waldemar Woźniak i inni ważni goście związani z edukacją. Olimpiada była przeznaczona dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa. W Jeleniej Górze zmierzyli się uczniowie z 12 szkół z województwa dolnośląskiego i opolskiego, po dwie osoby z każdej z placówek. Jelenią Górę reprezentowały uczące się z ZSEiT Angela Mruk i Joanna Polańska.

– W olimpiadzie hotelarskiej biorę udział pierwszy raz, mam na swoim koncie sukcesy w konkursach hotelarskich, ale olimpiada jest o wiele trudniejsza. Przez dwa miesiące przygotowywałam się rozwiązując testy i czytając czasopism z branży hotelarskiej i turystycznej. Najbardziej obawiam się pytań związanych z ekologią – powiedziała Angela.

Wśród szkół, których uczniowie przyjechali do Jeleniej Góry by zmierzyć się z pozostałymi uczestnikami pojawiły się: zespoły szkół z Polanicy Zdroju, Krzyżowca, Bolesławca, Wałbrzycha, Strzelina, Wołowa, Brzegu, Oławy, Świdnicy, Lubania, Opola i Legnicy. Niektórzy z uczestników byli pewni swojej wiedzy i liczyli na sukces.
– Jestem dobrze przygotowana i liczę na dobre wyniki – mówiła Paulina Spurgiasz, uczennica III klasy Technikum Hotelarskiego w Legnicy. Nie boję się żadnych pytań.

Nad przebiegiem olimpiady czuwała komisja, której przewodniczył prof. Andrzej Rapacz z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, jego zastępcą była Barbara Brulińska-Albiniak z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, a sekretarzem Barbara Cymańska-Garbowska, nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomicznych i Turystycznych w Jeleniej Górze. Testy zostały przesłane do komitetu głównego olimpiady.

Wyniki pojawią się pod koniec stycznia. Najlepsza trzydziestka z ośmiu okręgów z całej Polski zakwalifikuje się do etapu centralnego, który odbędzie się w kwietniu w Kołobrzegu. Jest o co walczyć. Laureaci i finaliści zostaną bowiem zwolnieni z etapu pisemnego czerwcowego egzaminu zawodowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~absolwent:) 6-01-2010 16:40
ekonom gora:D
~żaba 6-01-2010 19:43
jeżeli reprezentanki Jeleniej Góry przygotowywane były przez Panią Barbarę Cymańską- Garbowską to nie mają się czego obawiać.Pani profesor to osoba jak najbardziej kompetentna i ekspert w swoim fachu.Miałam zaszczyt uczyć się hotelarstwa na zajęciach prowadzonych przez nią.Serdecznie pozdrawiam .E.P.
~eNWuCe 6-01-2010 22:08
Ojj zabrakło naszych zdjęć kolegów ,,, i koleżanek oczywiście, którzy stali przy wejściu i wszystkich witali... nieładnie ...
~ 7-01-2010 10:55
Jesli sa tak dobrze przygotowani, to mam nadzieje, ze znikna smutne , nieusmiechn iete twarze z hotelowych recepcji w Polsce.
~dyr.hotelu 7-01-2010 11:46
Teoria jest ważna, przydaję się w konkursach, z tym że w życiu przyda się wyłącznie praktyka i umiejętności. Nie zapomnijcie też o tym.
~Gość 8-01-2010 12:57
Do Żaby ! Może i prawda, tylko do profesora Pani Basi jeszcze daleko ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group