Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8716
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Hotel Gołębiewski wśród architektonicznych maszkar ostatnich dwóch dekad

Niedziela, 5 lutego 2012, 8:14
Aktualizacja: 8:15
Autor: Accipiter
REGION: Hotel Gołębiewski wśród architektonicznych maszkar ostatnich dwóch dekad
Fot. Jelonka.com
– Koszmarny majak każdego estety i urbanisty. Nieodwracalne i totalne zeszpecenie krajobrazu, przeskalowanie, ordynarne pseudobogactwo – tak tygodnik „Polityka” uzasadnia nominację hotelu Gołębiewski w Karpaczu do tytułu Arcymaszkary ostatniego 20–lecia.

Tygodnik „Polityka” ogłosił plebiscyt architektoniczny. Zaprosił czytelników do głosowania na najpiękniejsze i najszkaradniejsze obiekty ostatnich dwóch dekad. Wśród piętnastu obiektów mamy jednego reprezentanta z naszego regionu w gronie nominowanych do niechlubnego tytułu „Arcymaszkary”.

To gigantyczny i luksusowy hotel Gołębiewski o powierzchni ponad 116 tys. m². Zbudowany w 2010 roku w Karpaczu, był czwartą budowlą w Polsce, której inwestorem jest Tadeusz Gołębiewski. Hotele tej sieci znajdują się także w Białymstoku, Mikołajkach i Wiśle.

Od początku budowy hotel Gołębiewski w Karpaczu rodził kontrowersje ze względu na bardzo wątpliwe walory estetyczne. Protestowali ekolodzy, którzy podkreślali, że tak duży obiekt zaszkodzi przyrodzie. Gołębiewski miał nawet nakaz wyburzenia dwóch najwyższych pięter budynku, lecz jednak znalazł lukę w prawie, która pozwoliła mu tego uniknąć.
Placówka ma jednak wielu fanów i cieszy się powodzeniem wśród gości i mieszkańców Karpacza oraz okolic. Stała się także istotnym miejscem organizowania różnych imprez kulturalnych.

Głosowanie w plebiscycie odbywa się przez interaktywny formularz, w Internecie można głosować do 17 lutego br. Wyniki będą znane pięć dni później.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (90) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group